Protónová liečba rakoviny

kessy9
2. jún 2020

Dobry den,chcem sa Vas popytat ci mate skusenosti s touto liečbou?

karpina
2. jún 2020

Táto liečba je rozhodne šetrnejšia, ako klasická rádioterapia. Dá sa zamerať len na konkretny objekt, nezasiahne okolité organy a nežiadúce miesta ako napr. očný nerv, miechu atd.. kde by hrozilo vážne poškodenie. Na Slovensku nemáme proton, ale v okolitých štátoch máme zmluvy a poisťovne preplácajú liečbu, avšak hospitalizáciu len deťom. Napriklad v Prahe (na Bulovce) si zoženieš ubytovanie a stravuješ sa na vlastné náklady, ale liečbu ti komplet preplatia.

kessy9
autor
3. jún 2020

@karpina ďakujem ti ,a je šanca na uzdravenie ?

karpina
3. jún 2020

@kessy9 jasne!!! vždy je šanca na uzdravenie. A ver, ak by nebola šanca, tak proton by ani neskúšali, je to velmi drahé... Ved ti dajú do ruky platový výmer, ktorý musíš doniesť na svoju poisťovňu styk so zahraničím.. Tam bude presne vyčíslená suma. O aký druh rakoviny sa jedná? Ak to nie je tajné..

karpina
6. jún 2020

@kessy9 Ak by si potrebovala bližšie informácie ohľadom liečby, kľudne sa pýtaj môžeš aj súkromnou poštou.

mariana44
17. dec 2020

@karpina ahojky mohla by som ti napísať správu?

karpina
18. dec 2020

@mariana44 ano napíš.

dana2207
28. apr 2021

@karpina chcem sa spýtať platí sa za konzultáciu?

karpina
28. apr 2021

@dana2207 Nie, neplatíš nič.

dana2207
29. apr 2021

@karpina uz som poslala výsledky tak uvidíme

karpina
30. apr 2021

@dana2207 Držím palce.

sarkkka1
2. máj 2021

@dana2207
Ahoj Danka. Prosím ťa, toto isté práve teraz riešim. Mohla by si povedať, ako postupuješ? Ja som čítala, že treba mať odporúčanie z určitej onkologie, pre mňa najbližšie Martin. Mám VŠZP. Bola by som ti vďačná za odpoveď. Ďakujem.

dana2207
2. máj 2021

@sarkkka1 ahoj Sarka, urológ mu túto liečbu neodporúčil a povedal ze najlepšie je to vybrať celé a bude pokoj. Vybavil mu operáciu v BB laparoskopicky. V stredu ideme tam na konzultáciu. Operácia môže byt az 3 mesiace po biopsii. Som z toho na nervy a neviem čo urobiť. Čakám čo mi povedia z Prahy keď budu vidieť výsledky tento sa mi majú ozvať. Koľko tokov ma manžel?

dana2207
2. máj 2021

@karpina ďakujem tento týždeň uvidíme ako budeme postupovať

sarkkka1
5. máj 2021

@dana2207 ahoj Danka. No ja mám problém so sebou. Mám nádor na prsníku a zvažujem protónovu liečbu. Keď všade kam sa objednáš majú čas. Takže si mám odporúčanie pýtať na onkológii?

dana2207
5. máj 2021

@sarkkka1 ahoj to som nevedela myslela som ze riešiš ten istý problém ale v podstate je to to iste . Mne uz odpísali a neviem čo urobí doktor mu povedal ze mu vybaví dobrého doktora v BB aby to dal radšej celé preč a bude pokoj. Je to špeciálna klinika a robia to laparoskopicky. Tak zvažujeme to dnes ideme tam na konzultáciu a moja známa rieši taky problém ako máš ty v BB vraj je to výborná klinika. Skus sa tam objednať

jana625
15. máj 2021

Ako dlho ste čakali na konzultáciu do Prahy?

dana2207
16. máj 2021

@jana625 odtiaľ nám odpovedali hneď a na konzultáciu sme nešli. Uz je objednaný do BB na operáciu.

jana625
17. máj 2021

@dana2207 Pokiaľ je to možné na Slov.tak máte výhodu.

dana2207
27. máj 2021

@sarkkka1 ahoj ako sa máš? Písala si do tej prahy?

sarkkka1
28. máj 2021

@dana2207
Ahoj Danka. Ešte nie. Ja som po operácii a čakám na výsledky. Podľa toho sa už s onkologom dohodnem, aká liečba bude pre mňa. Čo ma prekvapilo je, že veľa lekárov o protonovej liečbe nevie. Dúfam, že onkológ bude vedieť.

dana2207
31. máj 2021

@sarkkka1 ahoj tak to rýchlo si po operácii. Môj muž ide 19.7. Na tu roboticku do BB. Lekár v BB vie o tej liečebe len mu to neodporucil.

frick
17. sep 2021

Žienky prosím nemáte nejaké kontakty na ubytovanie v Prahe blízko tej nemocnice na Bulovce? Známa tam má ísť s dcérkou a aby nemuseli moc cestovať kvôli jej oslabenej imunite. Majú tam byť 6 týždňov.Na nete je ale hľadajú niečo čo ich nezruinuje financne.mozno máte tu skúsenosti viac.dakujem

jana625
17. sep 2021

@frick Som tu na 8 tyždňov na liečbe.Ubytovanä som Hotel Duo 3 zastavky od Proton centra.Ubytovanie 4*hotel .Za mesiac platim 9900 českych korun,alebo 390Eur.Podľa kurzu.Som tu od 18.8.- 17.10.2021.Pozor!!! Treba osloviť Nadačný fond Protonoveho Centra pretože to je cena pre Nás ako pacientov.Na izbe sú tri lôžka.Avšak platí sa za izbu.Čiže druha osoba je zdarma.

jana625
17. sep 2021

@frick Je nás tu hodne pacientov. Sú tu aj raňajky aj obedy za polovične ceny ako pre pacientov,ktore si samozrejme platíme zvlášť,...pokial ich chceme.

frick
17. sep 2021

@jana625 moc ďakujem. Info som odovzdala.Prajem veľa síl a nech všetko dobre dopadne 🙏♥️

jana625
19. sep 2021

@frick Ďakujem za podpru.Som rada,že som pomohla.

liptacka81
10. jún 2022

@karpina hľadám ľudí ktorí majú skúsenosti s touto liečbou

jana625
11. jún 2022

@liptacka81to je individuálne.Dľa toho čo Vám idú liečiť....

ankov
24. sep 2022

Zdravím. Ja som písala do protonoveho centra v Prahe a odpísali mi, že som vhodný pacient na liečbu. Viete mi niekto poradiť ako postupovať? Ako správne vyplniť to tlačivo na liečbu?