Provizorný mostík

katakomba28
25. sep 2014

Ahojte kočky, chcela by som sa poradiť. Robím si nové zubky - ,mostiky. Zatiaľ mi dali provizorny mostík ale vyzera strašne je moc dopredu a ten tvar a všetko... tie čo s tým máte skúsenosti, tak budú vyzerať aj moje zuby čo mi urobia natrvalo? :D Lebo som sa zľakla.

2712sasenka
25. sep 2014

@katakomba28 Ahoj,ja som mala tiez toto co ty..toto je len provizorny mostik,ja som sa citila tak,ze som myslela,ze mam plnu hubu a zuby ako slon,ani poriadne som nemohla zatvorit tlamu,ked som mala provizorny a strasne som sa bala,ze tak budu aj korunky 😀 Neboj zubky budu prisposobene tvojej celusti,popripade ked ta niektory bude tlacit alebo budes mat pocit,ze je moc velky,zubar ti ho zbrusi,znova vyskusa,znova zbrusi,ale povedz mu to hned,ked si nebudes niecim len malym ista,ked budes mat pochybnosti,zubky musis citit tak,ze ich vlastne nemozes ani citit,ze tam mas nejaky cudzi predmet,musia ti uplne sadnut,neboj sa mu povedat o svojich pocitoch hned,aby ti to pri kontrole nedal zaplatit...a budu na nerozoznanie od pravych,nic sa neboj

katakomba28
autor
25. sep 2014

A vyzeral ten provizorný mostík ako tvoje urobené zuby? Toho sa naviac obávam vyzeram ako z hororu ☹

2712sasenka
25. sep 2014

@katakomba28 Aaaale kde,to je uplne o niecom inom..vravim ti neboj sa toho,brali ti odtlacky,tak mas to na mieru a keby nieco zbrusi...tieto provizorne sa nedaju absolutne porovnat s tym co ti daju potom..a kedy ti ich budu davat?

hori
25. sep 2014

ja som nosila tzv. snimatelny medzernik na dva predne horne zuby, kym sa mi zahojila rana po vytrhnuti, potom mi dalsie 4 zuby zbrusili a nasadili cely obluk... nechcem ta znepokojit, ale mne ten medzernik vyzeral dobre a zhruba tak aj potom vyzeral cely mostik... ja by som sa na tvojom mieste zubara toto spytala a poriadne si to vyjasnila, podla mna aj docasny mostik musi sadnut a nie ze vyzerat v nom ako z hororu... to ako kde sme?

katakomba28
autor
25. sep 2014

Mne robí 12 zubov, tak ten náhradný je vcelku a vyzerá hrozne je hrozne dopredu, mne povedala že ja mám dopredu zuby ale takto som nikdy nemala, nikdy. Normálne keď zatvorím ledva ústa tak mi to vadí, šušlem..nechcem to mať také. Ona že to esteticky upraví ale dopredu to vraj bude....

katakomba28
autor
25. sep 2014

@hori
@2712sasenka odpísala som vyššie baby, ja mám taký strach, budem platiť 1300 za zuby ktoré sa mi nepáčia?

2712sasenka
25. sep 2014

@katakomba28 Nebooooj sa,zubar ti musi urobit zuby,ktore ti padnu,nemoze si dovolit ti dat zuby,ktore ti nebudu dobre 🙂 🙂

2712sasenka
25. sep 2014

@katakomba28 Poslala si mi srdiecko? 🙂

katakomba28
autor
25. sep 2014

@2712sasenka srdiečko? to sa dá? 🙂

2712sasenka
25. sep 2014

@katakomba28 Ano,da sa,mas to uplne hore vedla tvojho nicku 🙂

katakomba28
autor
25. sep 2014

@2712sasenka sa mi podarilo poslať prvé srdiečko 😀

2712sasenka
25. sep 2014

@katakomba28 A bolo poslane mne?ja len aby som nezabudla podakovat 🙂

hori
25. sep 2014

@katakomba28 no ved uvidis... mne nasadila mostik na prve tri dni docasne, az potom mi ho pricementovala... ze keby ma cosi boli alebo tlaci, tak mi ho uravi este... tak prinajhorsom budes reklamovat, to sa da, nie?

marilea
25. sep 2014

Ahoj,ja mám teraz dočasné zúbky,ale môžem povedať,že sú super a aj vyzerajú výborne,vytrhli mi šesť zubov,lebo som mala cysty a inak sa to nedalo a teraz musím čakať kým sa mi to všetko zahojí a potom mi spraví nové trvalé porcelánové zuby. Aj tebe musí prispôsobiť zúbky tak aby boli pekné,takže sa neboj budú pekné 🙂

katakomba28
autor
25. sep 2014

@marilea No mne dala dočasné dopredu, kamarátka sa pýta ty máš vyplene pery? Lebo mi to ide dopredu, ja taká chodiť nebudem. Ak mi urobí takéto tak ich neplatím.

marilea
26. sep 2014

No ja mam ten dočasný nalepený v predu a je na nom osem zubov ak chceš pošlem foto

2712sasenka
14. okt 2014

@katakomba28 Ahoj,akos i dopadla zo zubkami?vsetko v poriadku? 🙂

emili89
10. dec 2016

Zubarka mi podla mna dojebala zuby

darling16
22. mar 2017

Ahojte, koľko ste platili za ten provizórny dočasný mostík?? na cca 5 zubov

dorottka
22. mar 2017

U kazdeho je to ine, podla toho ako si stanovi ceny. U mojej ex zubarky sa platilo, ak je to zo zivice, tak 25e za clen, cize to by bolo u teba 125e.

lucylucka
22. júl 2018

@hori mozem sa ta opytat ten snimatelny medzernik ti drzal na drotikoch ci len tak bol vlozeny?A drzalo ti to?Lebo mne pred tyzdnom vythli predny zub a zubar navrhol zatial ten medzernik.Hoci neviem kolko stoji mostik za ten zub mam platit 150e tak len dufam ze nebude vypadavat...A po akej dobe ti robil mostik?

hori
23. júl 2018

@lucylucka ten medzernik bol urobeny ciastocne aj s kuskom horneho podnebia, zacvakaval sa drôtikmi o dalsie zuby. Nevypadaval, mohla som s nim aj jest. Nosila som ho asi mesiac, tie rany po vytrhnutych zuboch sa museli dobre zahojit. Ale 150 € zan... hm... no neviem, zda sa mi to pridrahe, aj ked viem, ze zubarske ceny su dnes sialene....

dorottka
23. júl 2018

@lucylucka @hori - tie medzerniky su rozne typy, drotikovy je lacny, je z materialu asi ako babkovska proteza, potom existuje este takzvany Flexite, ktora nema ziadne drotiky ani tvrde podnebie atd., je to skor ohybnejsi plast a je podstatne estetickejsi, kedze nevidno ziadne spoje - je ale aj drahsi. Cize mozno ty, Lucka, budes mat toto.

danicabbb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucylucka
24. júl 2018

@hori
@dorottka dakujem pekne za odpoved.V stvrtok idem k technicke po zub a potom k zubarovi tak som zvedava co to bude.Mne len povedal ze mi da medzernik a 150e to bude stat ziadnu inu volbu mi zatial nedal..technicka mi vravela ze niekomu to drzi a niekomu nie..🤔len ja mam casto zapalene dasna tak sa aj bojim dat potom mostik aby mi to nevypadlo.Povedala som si ze ak by mi to celkom vyhovovalo tak vydrzim s nim kus dlhsie - samozrejme ak to nebude vypadavat 🙈Chceli by sme este 1 babatko a az potom by som si dala nieco s tym spravit.Lebo z dasnami a zubami mam problem odkedy som kojila svoju malu.

ivanka1997
31. jan 2019

Babi prosím vás čo je medzerník a načo sa používa mám 21 rokov a v puse mliečny zub ktory už skôr nieje ako je zubárka mi radila ísť ten zbytok vytrhnúť a dať si docasny medzerník len nikte som sa o Tom nedozvedela

jana993
31. jan 2019

@ivanka1997 Ahoj, take veci ti ma vysvetlit tvoj zubar v prvom rade. Medernik je nieco ako mala protezka na jeden zub, my to volame aj zabka. Hlavne ked ide o predny zub, koli estetike aby si nechodila bez zuba... Je to docasne riesenie kym sa nezahoji rana po tahani a nezacne sa riesit doplnenie zuba. Bud mostik alebo implantat.

alenakucharova
25. nov 2021

@katakomba28 citam Tvoj starší príspevok...hadam sa mozem opytat, ako dopadli Tvoje zubky. Ja mam nasadeny 2 dni provizorny mostik, tiez vyzeraju dopredu a.....tiez mam velke obavy. Dakujem.