Psoriáza na dlaniach

lubka261
30. máj 2022

ahojte, je tu niekto kto ma psoriazu na dlaniach a chodidlach? pomohlo vam nieco? ja som poskusala uz kadeco a nemusim hovorit ze som vyhodila stovky eur za "zarucene" masti, oleje, kremy.... viem ze treba liecit aj vnutorne, ale nedokazem sa tak zapriet 🤐 rada by som nieco overene vasimi osobnymi skusenostami... na telo mi v pohode zabera skincap ale dlane a chodidla nan nereaguju...

bashee
30. máj 2022

@lubka261 paoriazu nemam, ale mala som 13 mesiacov svrbivy ekzem na rukach, ktory sa prejavival pluzgierikmi. Zacala som brat samostatne vitamin b3 vo forme niacinamidu a po 10 dnoch mozem povedat, ze ekzem je takmer prec. Okrem toho jem menej mlieka a ziadny gluten. Niacinamid pomaha aj v pripde “alergie na slnko”. To som mavala tiez a uz je to fuc. Maste od koznej mi nepomahali, coz je logicke lebo to ide zvnutra. Tak skus a uvidis

lubka261
autor
30. máj 2022

@bashee a to boli tablety? lebo pozeram ze aj nejake gely su a tak...

bashee
30. máj 2022

@lubka261 ja beriem normalne tabletkovu formu. Davkovanie 1x denne, ja beriem 2-4 denne. Lebo som s tym ekzemom mala velky problem.

bamblbi
20. apr 2024

Ja mam na dlaniach. Dostala som ju po 30tke v období šestonedelia. Samozrejme už sa jej nezbavim,ale mám chvalabohu len miernu formu dlane a sem tam veľké palce na nohach. Najprv som brala samozrejme kortykoidy, samozrejme zaberali,ale pribrala som po nich ako....rozhodla som sa liečbu vysadiť a skúsiť to cez stravu...ide to ak to neprehanam s pečivom,cukrom ale stravujem sa fit čuduj sa svete mam.to pod kontrolou. U mňa je ale najväčším spúšťačom stres hneď sa to odrazí...dnes už pomaly s tým problém nemavam ako vravím sem tam pri ťažších obdobiach sa to ukáže ale už nie v takej forme ako voľakedy. Čiže moje viacročné skúsenosti hovoria strava a kľud...skus vysadiť pečivo,cukry aj alkohol ,alebo to skus aspoň obmedziť a uvidíš sama.