Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Psychiatrická nemocnica v Kremnici

dudus123
17. nov 2012

prosim ak mate niekto skusenost budem vdacna

ziarcanka
17. nov 2012

@dudus123 Čo konkrétne chceš vedieť?

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
17. nov 2012

je tam aj pre dospelych, a maju super pristup, o ubytovanych je dobre postarane, ale su tam aj tazke pripady... a je to velmi pekny areal
Ale neviem co konkretne ta zaujima.. to su take vseobecne otazky...

dudus123
autor
17. nov 2012

vcera tam isiel moj syn a dost sa toho bojim,pocula som ze len nadopuju liekmi a deti pridu v horsom stave ako sli,tak ste ma trosku upokojili

lunkaa
26. mar 2013

Maminy, viete mi napisat nieco blizsie o hospitalizacii ??? Psychiatricka navrhla, aby som tam dala syna,len som sa docitala, ze hospitalizacia je dvoj-troj mesacna. No a to sa mi zda nekonecne. Syn bude mat sedem, no sam nezaspi, vobec nie je samostatny. Velmi sa toho bojim, snazim sa tomu vyhnut, no ak sa zachvaty budu len stupnovat ... budem to musiet urobit. Dakujem

hexena
26. mar 2013

@lunkaa 2-3mes? tolko by som bez svojich deti nevydrzala...mozes tam byt s nim?

lunkaa
28. mar 2013

Hexena, ako ja viem, deticky tam chodia same. Je to strasne, ale aj nasa situacia doma. Je to velmi tazke rozhodnutie...

argyro
28. mar 2013

@lunkaa nie, neposlala by som ho tam. naši lekári neriešia príčiny chorôb ale len symptomy, takže ako tu niekto napísal, daju lieky na omamenie, s bohvieakymi vedľajšími učinkami, a koniec. Alebo sa informuj vopred a dopodrobna akú liečbu plánujú, akými liekmi, aké sú ich vedľajšie účinku, na čo sú tie lieky určené.

mata17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
3. jún 2013

@mata17 Zvaz situaci!!!
....nepospichej!!! Muze se Ti stat osudovym toto rozhodnuti.. 😔

Pokus se o ambulantni pristup, aby jsi mela jistotu co TVE dite zaziva, co papa, a jak a jestli usina a spi 🤐

Zkus se podivat treba na autobusovou zastavku, kam Tve dite denodenne prijizdi ze skoly......pak zavri oci a predstav si, ze uz NIKDY ho zadny autobus nepriveze...
kdyz ho uvidis usinat, zavri oci a predstav si,ze jednou uz nebudes mit koho prikryt a komu ustalt...komunavarit a komu "vyhubovat"..
Rozmysli si vcas, zda neni lepsi jeste chvilku s rozhodnutim vyckat 😔 vytrpet a nechat dozrat..
jak rika moje kamaradka: "Nech to vyhnit"...

p.s. Ja vim,neznam tvoji situaci, ale verim, ze nebude horsi nez kdysi (i soucasna)moje 😔 Mozna v mych radcich najdes neco,co patri i k TOBE..😉
Hodne stesti..a TRPELIVOSTI!!
Do kaluze, blata i Hov..muzeme slapnout vsichni..ale jsou mista,kde i v louzi Te utopi a smradem udusi..

dudus123
autor
3. jún 2013

mata 17 ak chces nieco konkretne napis mi spravicku

alexis123
20. jún 2013

Prosím Vás , chcem sa spýtať ... svojho 17 ročného syna som včera dala na liečenie (Detská psychiatria) ... neviete , či ho môžem zobrať na vlastnú zodpovednosť ? 😝

pingu1
20. jún 2013

@dudus123 tomu never, co sa hovori. ta nemocka je na to, preco ho tam poslali. nie je to ziadna hanba, nie je to nic hrozne. uvidis, ze pride zmeneny, to ano, ale k lepsiemu.
ti doktori su tam, aby pomohli.

pingu1
20. jún 2013

@alexis123 preco ho chces brat prec?

alexis123
23. jún 2013

V moči mu našli drogu ... týždeň bol v nemocnici, ale nemal abstinenčné príznaky , jednoducho nič.. doktorom sa to nezdálo a mysleli že to raz skúsil a zrovna som ho prichitila.... mali ho tam poslať len preto , aby ho postrašili ... Určili dobu 1 týždeň (do 25.6.) no v Kremnici povedali že tam bude min. 6 týždňov ... naša nemocnica o tom nič nevie a nemožeme sa dovolať doktorke, ktorá ho teraz lieči...

snovo
26. jún 2013

Mám osobné skúsenosti s detským oddelením, síce som bola pred 6timi rokmi, ale pochybujem, že sa niečo zmenilo. Na žiadnu z týchto nemocníc nemám dobré spomienky. A či mi pomohli? Mala som vtedy možno 14, sexuálne ma tam obťažovali 16-17 ročný chalani, dostávala som lieky, ktoré boli neadekvátne silné, dostávala som injekcie...a mesiac po prepustení som sa pokúsila o samovraždu, čo som predtým neurobila. Tak si urobte názor sami. Kratšie ako 6 týždňov tam Vaše dieťa nebude. Pýtala som sa na názor ďalších známych, ktorí tam boli nezávisle na mne. Všetky názory rovnaké. Prežiť tam bolo peklo a všetko sa tým ešte zhoršilo. O hygiene a o tom, že som si z tade dovliekla vši, ktoré sú tam celkom časté nebudem ani rozprávať.Je tam strašne prísny režim. Nedostatok súkromia a nerešpektovanie základných ľudských potrieb. Ak chcete vedieť bližšie informácie, napíšte na mail snovo1@gmail.com . Nemám problém o tom rozprávať som s tým zmierená, ale ďalšie veci tu písať nechcem. Oveľa lepší personál a snaha pomôcť boli mimochodom v Martine, kde bolo ale prostredie dosť na nič bolo to tam hrozne malé a nebrávali nás na vychádzku, ale nedávali nám nezmyselne silné lieky a mám pocit, že tento pobyt aj viac-menej pomohol.

sestricka89
26. júl 2013

Robim na detskom odd v kremnici,a myslim,ze vsetky sestricky aj pani primarka robime co mozme... A ked prekladajju deti z bratislavskej psychiatrii k nam to asi o niecom svedci...detom sa snazime venovat najviac ako sa da...mame na odd 32 deti plus minus... O kazdom musime pisat zaznam cely den a robime dve...myslim,ze vsi byvaju aj v skolke aj v skolach nielen u nas,ale snazime sa tomu predchadzat pravidelnou kontrolou vlasov,ale niekdy sa tomu zabranit neda,tak odvsivujeme,ja som tiez dva krat dostala od deti vsi a prezila som to v pohode...a urcite deti nenapchavame oblbovakmi,aby sme mali pokoj....ale tak kazdy ma nejaky nazor...

lualua
28. júl 2013

jedna obrovska katastrofa - podla mna je to standartny vychovny ustav pre neprispôsobive deti
inak po slovensky CIGANSKA POLEPŠOVŇA
neskutocny smrad, neskutocna atmosfera a neskutocne podmienky
Sem da niekto deti iba taký ktorý nikdy svoje deti nemiloval a už ich nechce alebo ich chce natrvalo odložiť
personal je prosim absolutne diletantsky, nesluśny a primitívny
Navyse nereśpektujúci absoutne zakladné princípy psychologie jedinca ako takej
KASTATROFA je slabe slovo
nechcem nikomu ubližovať ale prosim nechodťe ak Ste trošku seriozny ludia

dudus123
autor
1. aug 2013

s lualuou nesuhlasim,mozno ma osobnu zlu skusenost,urcite to nie je 5hviezdickova dovolenka ale nam to pomohlo,odplakala som si svoje ja aj syn ale teraz mame viditelne pokroky,a myslim ze 30% rodicov co tam maju deti by si asi vyprosili reci typu ze nemaju radi deti ked ich tam dali,no a ze ako to tam vyzera?hmm myslim ze otrasne,otrasne ako skoro v kazdej nemocnici na slovensku,DAKUJEM uzasnej pani primarke a sestrickam,a ze personal sa sprava diletantsky,neslusne a primitivne ?ku mne boli vsetci mily a ustretovy,mozno ako sa clovek sprava k nim tak aj oni k nemu

lunkaa
9. aug 2013

Asi som tiez neseriozna, pretoze syna som tam mala dvakrat. Bolo to najtazsie rozhodnutie, ktore sme s manzelom urobili, ale v nasej situacii to bolo nutne. /radsej ako ustav, co nam navrhli/ . Lualua - svoje dieta milujem a prave preto som ho tam musela dat, aby svoj zivot vedel ako tak prezit v pokoji a my snim!
V zivote som nestretla tak ludskeho lekara, ako primarku Bullovu a to som pochodila s malym uz takmer cele Slovensko.
Po hospitalizacii nemal maly ziadne priznaky, ze by ho este niecim utlmovali navyse.
So sestrickami som komunikovala kazdy vecer, len som chcela vediet ako sa mal, nikdy!!! som sa nestretla s neochotou a to som im mozno isla na nervy.
Nevyzera to ako v hotely, ale za to personal nemoze... A nahodou mne osobne sa okolie paci, maju tam jazierko, zvieratka, zelen, ktore mi maly dodnes spomina a cisty vzduch!
Po druhej hospitalizacii sme tam zabudli jeho veci - oblubeneho macika,vankusik, topanky. Stacil jeden telefonat, vsetko mi ochotne pobalili a postou poslali domov. Sestricka89 asi bude vediet o koho ide🙂 .

dudus123
autor
16. aug 2013

plne suhlasim s lunkou,este by som snad dodala ze zavisi aj od toho preco je tam to dietata,neda sa porovnavat dieta ktore je na nastavenie na lieky s nejakym napr z domova bez akychkolvek moresov alebo s nejakym pubertakom ktoremu by asi lepsie sadla polepsovna,toto asi jedine je tam taky problem ze su spolu vsetky deti

listicka75
29. okt 2013

Ahojte pridavam sa k vam mne teraz poslali 4 rocneho chlapceka do kremnici sam sa hryzol bil sa rezal sa sam si prilozil nozik k hrudy hadze sa o zem a ine zlozvyky ja neviem co mam robit pre mna je to velmo tazke ze prave moj syn je taky ☹
poradte mal tam niekto take male decko ved on tam dusu vyreve za mnov

sestricka89
17. nov 2013

@lunkaa jasne ,ze viem o koho ide 🙂

lunkaa
17. nov 2013

@listicka75 mam podobneho syna, teraz ma 7, no od dvoch rokov je s nim vsetko velmi tazke. Uz ako som pisala, moj maly tam bol 2x, neboj sa, nevyreve si dusu, su tam skvele sestricky a urcite urobia vsetko preto, aby tvoj maly bol v pohode! Ja som prvy vecer, ked tam bol nevedela prestat plakat, pretoze maly bezo mna nezaspi a .... zaspal, zvykol si. Musel. Prospelo to nam obom, aj ked to bolo tazke, musim povedat, ze psychicky som to uz potrebovala, oddych. Takze nic sa neboj, zabit ho nezabiju🙂 , moj pekne o nich rozprava, ako mu davali kluce aby otvoril dvere, ako chodili von, ako bol pozerat konika, ako ho sprchovali, aj do sietky dali, ked bol mrachtavy .... Hlavu hore, viem ze teraz je to pre teba tazke, no s odstupom casu to budes vnimat ako ja. Drzim pelce🙂 .

@sestricka89 pozdravujeme Vas vsetky🙂 Marko Vas casto spomina 😉

dfsdfgdfgd
19. dec 2013

MAM TAZKOSTI CHCELA BYSOM VAM POVEDAT CHCEM SA PORADIT Z DOKTOROM 😖

zorko
26. jan 2014

V Kremnici je to super. Ak inde nepomôžu ale tam určite. Personál je na vysokej odbornej ale aj ľudskej úrovni. Mala som tam možnosť byť. Vždy sa tam rada vraciam hoci len už na návštevy svojich spolupacientov. Odporúčam každému, že na liečbu duše je Kremnica ako stvorená. Krásne ubytovanie, skvelá strava a personál čo má cit a dušu. S pozdravom Kika.

januli120
17. feb 2014

súhlasím ZORKO 🙂
škoda že neberú deti aj nad 18 :(

adela012345
21. mar 2014

V kremnici ? Je najhorsia psychiatria ! Bola som tam a domou som prisla zo stavom horsi nez som tam prisla .. Najlepsia jr v Martine

adela012345
5. júl 2014

myslíte to vážne kto napíše že tam bolo dobre ?? alebo niečo také!! ... mám v tom vlastnú skúsenosť ... je tam prij*baná primárka ... chcela ma poslať do redukačného centra do 18-ky za to že som mala depresie a rezala som sa ? totok tam nieje normálne čo tam robia s deťmi ... dopujú ich liekmy ... mama ma odtiaľ zobrala ešte horšom stave než som tam prišla .. a to som tam bola 2 týždne a 3 dni ... proste NIE najhoršia psychiatria na slovensku ... najlepšia je PK v Martine tam som bola spokojná 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli