Psychika ako prejav PMS pred menzesom.

lucia851
10. feb 2020

Ahoj hapruje vam niektorej psychika pred ms a pocas nej?

ivetafer
10. feb 2020

@lucia851 ahoj áno hapruje a poriadne....... Ale ja som predtým brala antidepresiva na úzkosť s teraz keď mám dosť a t menštruáciu týždeň pred tak je to horšie

lucia851
autor
10. feb 2020

Aj mne je hrozne a beriem ad aj na uzkost lieky a vobec to nepomaha

mmoonna
10. feb 2020

No ja som pred menzesom a aj prvé dni ako chodiaca fúria a tiež mi ide pre všetko do plaču. To už bezpečne viem, že sa to blíži 🙂

ivetafer
10. feb 2020

@lucia851 ako dlho berieš lieky?

lucia851
autor
10. feb 2020

@ivetafer uz sest rokov asi,len mne budu musiet kvoli tymto stavom a silnej menstruacii pretoze mam myom dat von maternicu

ivetafer
10. feb 2020

@lucia851 tak skus zmeniť lieky ci ti to nepomôže

h2
10. feb 2020

@lucia851 Áno, áno! Síce mi nie je do plaču, ani nemám úzkosti, ale nervózna som, jak pes!

lublu
10. feb 2020

Mne je tiez tyzden pred MS strasne. Je mi zima, unavena som, bolesti zaludka...hroza

lucia851
autor
10. feb 2020

Skusim zmenit lieky

elenita
10. feb 2020

@mmoonna cela ja 😝 😅

andyja15
10. feb 2020

@lucia851 aj mne veľmi hapruje,až sa začínam toho báť,tieto pocity som nikdy nemala,brala som roky antikoncepciu, teraz som po pôrode rok a už ju nechcem brať,ale toto čo mám je moc.Mam pocit, že tiež potrebujem psychológa, rozprávam sa o tom aj s MM a sám vraví aby som niekde išla, podporuje ma.No ja som totálne zúfalá, okrem toho že bývam fakt nervna a nervózna, mávam stavy úzkosti.Zacnem sa báť o naše zdravie, najmä dcérky, ale aj o svoju rodinu,z ničoho nič mám v hlave katastrofálne scenáre a neviem to ovplyvniť.Ci sa niečo stane a stále dookola,len sa strašne bojím smrti a podobne.Uz to podľa mňa zachádza priďaleko a veľmi sa bojím že mi prepne.Bojim sa navštívi psychológa, alebo psychiatra, vlastne ani neviem komu ísť.Neviem čo sa to somnou porobilo, nebývala som takáto.

lucia851
autor
10. feb 2020

@andyja15 neboj sa a chod k psychiatrovi.Ja idem zajtra tiez lebo tieto stavy su uz neunosne,ja musim zmenit lieky.A ty si riesila tieto problemy s gynekologom?ja mam myom na maternici a ten mi to vsetko asi sposobuje .ja pojdem pravdepodobne na operaciu

andyja15
10. feb 2020

@lucia851 nie vôbec som to neriešila s gin.adi by ma to ani nenapadlo,myslel by si načo mu to hovorím, podľa mňa,no neviem či mu to vôbec hovoriť,idem k nemu v apríli.Tieto stavy mám aj mimo pms ale v pms ich mám intenzívnejšie.A prosím ťa vieš mi poradiť či potrebujem výmenný lístok od obvodaka? A radšej psichyater alebo psicholog.Boze ja sa tsk bojím t ísť, vzivote som si nemyslela, že sa ma bude niečo takéto týkať.🙏

lucia851
autor
11. feb 2020

K psychiatrovi nepotrebujes vymenny listok.Ked mas taketo stavy je lepsie ist k psychiatrovi.

pieksamaki
11. feb 2020

@andyja15
V prvom rade je to normalne....porod je spustac roznych veci....a u zemy sa meni psychika po porode....je to kvoli dietatu.....
Neboj sa porozpravas sa a prediskutujes to...

flakulka
7. mar 2020

@lucia851 mate vysetrenu stitnu zlazu??lebo aj ja mam take priznaky ako vy antidep beriem 3 roky a depresie hlavne pred menzesom a zistili mi znizenu funkciu stitnej a aj pri nej su depresie

montemotherone
7. mar 2020

@lucia851 😁 hapruje všetkým a každej inak. Ja napríklad už nedávam vôbec bolesti ani počas menzesu. Ale psychika v prdeli. Pozri si www.cyklickazena.cz ... a pod. Treba sa o sebe niečo naučiť a pracovať s tým. Nie sme stroje a sme úplne iné ako muži

markolucka
25. mar 2020

@ivetafer ahoj mozem otazku?

ivetafer
25. mar 2020
markolucka
25. mar 2020

@ivetafer mavala si aj zovretie v hrdle lebo ja poslednu dobu pocitujem take zovretie ze neviem ani preligat pripisujem to uzkosti

miskahryzka333
25. mar 2020

@lublu aj mne je teraz tak zle presne ako popisujes ,zle ,brucho ma boli cele aj dole aj zaludok ,doobeda hlava bolela.Zajtra mam dostat ,asi ma porazi uz 😧

lucia851
autor
25. mar 2020

@flakulka štítnu žľazu mam v poriadku

ivetafer
26. mar 2020

@markolucka pri úzkosti môžeš mať rôzne prejavy a áno aj zovretie hrdla môžeš mať je to u každého individuálne

livusiklivusik
12. sep 2020

@ivetafer ahoj, prosim ta, ako si to zvladla? Ja som toez v takomto stadiu a nechcem dat tie lieky spat len kvoli tomu,ze je PMS hrôza. Pomohlo ti nieco?

ivetafer
12. sep 2020

@livusiklivusik ahoj, ja som sa vrátila k liekom pretože som naspäť dostala silné úzkosti.....

jankaryan
30. aug 2021

@lucia851 mne ako ste to riešili

petusko9
22. máj 2023

@jankaryan
@jankaryan krásny deň ....ja som brala lieky na úzkosti .....dostala má z liekov ...pani Čepelova Slávka Ilava medipsyche....dáva sluchátka ..ladenie mozgových frekvenci...na to aby. Som mohla mať zase bábätko bez liekov ....veľmi som vďačná že má vzala!inak som nevedela ako bez nich

petusko9
22. máj 2023

@petusko9 skúste si prečítat o medipsyche.... Čepelova.....nič iné nezaberalo ani prírodné lieky ...

michaelagb
2. jan 2024

@petusko9 ahojky, čisto do dať len do Google? Alebo o com to je?