Rakovina pľúc

charlotte456
13. okt 2019

Dobrý deň chcela by som sa spýtať ci niekto z vás má skúsenosť v rodine alebo u známych s touto chorobou nedávno to diagnostikovali môjmu starému otcovy ale nieje to ešte potvrdene ma ist na biobsiu do vyšných hagov niekto ma skúsenosť s týmto liečebným ustavom? Neviem ako dlho môžu trvať vysledky ani sama neviem na co všetko sa pýtať strach aj obavy o jeho zdravie všetko v jednom ak niekto niečo vie budem vďačná za každú odpoveď.

rebeca89
13. okt 2019

@charlotte456 Ahoj, áno,aj náš dedko mal rakovinu pľúc. Diagnostikovali mu ju v decembri 2012 a postup bol rovnaký,tiež išiel najprv do Vyšných Hágov. Potvrdili mu okamžite posledné štádium ☹️ Zmenil životný štýl, samozrejme prestal fajčiť,pil denne čerstvé ovocné šťavy a podstupoval liečbu. Bohužiaľ nás v auguste 2016 opustil, žil s tou prekliatou chorobou minimálne 4 roky (musel ju mať dlhšie keďže sa odhalila až v poslednom štádiu). Lekári mu na začiatku dávali pár mesiacov. Veľmi,veľmi držím palce,je veľa prípadov kedy sa ľudia vyliečili. Verím že to bude prípad aj vášho dedka.

somtuporady
13. okt 2019

@charlotte456 Ahoj, môjmu otcovi diagnostikovali rakovinu pľúc v 02/2018 na základe CT vyšetrenia - nečakané epileptické záchvaty boli dôvodom CT, na biopsii neskôr zisťovali štádium, žiaľ sa potvrdilo posledné (cca týžden sa čakalo na výsledok), a ešte väčšia smola bola že pri biopsii mu roztrhli pľúca s tým nástrojom (vraj kvôli tomu že nádor bol vo vysokom štádiu pri odoberaní vzorky automaticky odchádzalo aj oslabené tkanivo pľúc), teda sa mu potom do nich neustále nalievala krv, mal vývod z hrude. Takto bol na tom cca mesiac, stále v nemocnici až kým sa pľúca nezacelili. Mal ožary, lieky, no v auguste 2018 nás žiaľ opustil.

astonka
13. okt 2019

@charlotte456 Hm tiež mám skúsenosť u babky tiež bola v hagoch týždeň po týždni bola prevezená nazat do nemocnice žiaľ už nepomohlo nič pred tým ale bola asi 3tyzdne hosp.v nemocke robily jej vyšetrenia, aj kolegynin otec ten sa držal po návrate asi mesiac tiež už nebolo pomoci...

deti95060810
13. okt 2019

poznám viacej ľudí čo trpeli touto chorobou...aj z rodiny čo boli v Hágoch a aj naša susedka... nikto z nich neporazil chorobu...susede diagn. chorobu v marci tohoto roka a júli mala pohreb...Hádam dedko bude mať väčšie šťastie...len ešte pripomeniem že všetci boli už dôchodci mali už vek 65 +

mogaa
13. okt 2019

@charlotte456 ocino mal...ono v drvyvej väčšine prípadov sa zistí až v pokročilom štádiu...ocinovi to zistili v decembri - metastáza v mozgu podľa biopsie rakovina plúc - primárny nádor ani nezistili lebo už bol rozpadnutý....zomrel v máji....všetko záleží od štádiá v pokiaľ nie sú metastázy a dá sa nádor vyoperovať je nádej na vyliečenie

candii
13. okt 2019

Aj môj starký mal aj jeden a druhý starký ☹️ v oboch prípadoch pol roka to trvalo celé.. Vyšné Hágy, operácia a už len trápenie do konca 😭

ika11123
13. okt 2019

Otec ju mal :( pokročile štádium metastazi už mal v celom tel ked prišiel na Vyšné Hagy tak mu ani nič nerobli lebo tam už nebolo vraj pomoci do 3 mesiacov nás opustil

rituska888
13. okt 2019

Môj otec ju mal tiež. Zdroj boli pľúca, ale metastázy už boli aj v chrbte, kostiach... Do mesiaca bol mŕtvy.

vsicka036
13. okt 2019

Ma moja babka. Diagnostikovali ju takmer pred rokom, pluca sa jej nalievali vodou. Lieci sa, dostava chemoterapiu, teraz aj bioliecbu. Posledne ct ukazalo, ze voda uz sa netvori, nalez ma rovnaky cca ako pred rokom, pokracuje v liecbe. Ma 82 rokov.

charlotte456
autor
13. okt 2019

Ďakujem za každú odpoveď je mi to luto a všetkým prajem úprimnú sústrasť...
ešte sa môžem spýtať aké mali príznaky?
Nam starký začal s hruba v júli kašľať najskôr zme si mysleli ze ide len o prechladnutie nakoľko kašľanie neustupovalo ho poslali na CT vyšetrenie kde zistili ze ma nádor v hornej casti pľúc do dnes to kašľanie nieje nejaké záchvatove skôr ozaj ako pri prechladnutí len už jeho psychika je na tom zle veľmi sa bojí ma 75 rokov teraz 22.10 ma nastúpiť na tie vyšné Hágy je pre mňa všetkým preto sa bojím aj ja veľmi ale stále verím ze to dobre dopadne aj keď som počula veľa o tom ze niekedy je lepšie rakovinu v takomto veku nechať tak nepodstupovat ziadne liečby biopsie vrajj sa to stým všetkým len urýchli keď všetci chceme pre neho len to najlepšie ako každý z vás robil pre svojich blízkych.

galioska
13. okt 2019

Môj dedko tiez zomrel na rakovinu pľúc, pritom nikdy nefajčili a držal v podstate celý život diétu...

charlotte456
autor
13. okt 2019

@vsicka036 ahoj môžem sa spýtať ako sa jej to začalo prejavovať? Neviem bojím sa ze ak to aj je ta rakovina toho štádia č ktorom je starký je dlhoročný fajčiar no už nefajčí ale i tak ma aj iné zdravotné problémy v jeho veku by sa asi tazko znášal chemoterapiu a to všetko spojené s liečbou

charlotte456
autor
13. okt 2019

@galioska to je strašné.... Môjho starkeho zistenie ze ma nádor aj keď nevieme ci ide o zhubný alebo nie zatiaľ položilo strašne prestal aj chodiť von boji sa ze nadýchla ostrého vzduchu psychicky je na tom zle a to do nedávna bol aktívny clovek stále chodil na bycikel teraz sním nedokážeme pohnúť len tie reči zle stále ma pochmúrne myšlienky o smrti.... Kým to nevedel ani nemyslel nato kašľanie tak veľmi fajčiť prestal ešte pred tým lebo sa sťažoval na dýchanie a coo sa týka stravy ju mal stále obmedzenú nejaký jedák nieje ma 64 kg.

h2
13. okt 2019

@charlotte456 Ahoj... Aj váham, či Ti mám vôbec písať, asi čakáš skôr pozitívne skúsenosti. Pokiaľ viem, rakovina pľúc je jednou z najhorších. A osobné skúsenosti? V januári tohto roku diagnostikovali rakovinu pľúc môjmu dobrému kamarátovi. Nikdy nefajčil. Predtým sa úspešne vyliečil z rakoviny žalúdka, asi 2 roky bol úplne v poriadku, už sme sa tešili, že je z toho vonku. Pred 3 mesiacmi zomrel. 😭 Mal 36 rokov. Neviem, čo by som Ti napísala, rada by som Ťa nejako povzbudila, utešila... Ale, bohužiaľ, treba rátať aj s najhorším.

charlotte456
autor
13. okt 2019

@h2 ahoj uprimnu sústrasť prajem...
ja viem treba rátať s najhorším len je to tazke pripustiť si keď milovaný clovek ma odísť aj keď ma krásny vek 75 rokov ako píšeš sú ludia ktorý odišli mlady mali život pred sebou ako tvoj kamarát tak ako aj môj nevlastný otec zomrel na rakovinu zaludka 42 ročný dakujem za odpoveď aj keď stále v kútiku srdca verím ze bude dobre 😭

charlotte456
autor
13. okt 2019

@charlotte456 mal tvoj kamarát aj nejaké príznaky rakoviny pľúc.?

galioska
14. okt 2019

@charlotte456 Rakovina je hnus, v našej rodine ňou prešlo pár ľudí vrátane mojej maminy, podľahli jej časom....držím palce

vsicka036
14. okt 2019

@charlotte456 jej pluca zalievala voda, hladali pricinu a nasli nador. Najhorsie je podla mna, ked to niekto hned vzda. :( Babka je optimistka, ale uz aj na nej bolo poznat, ze jej je zle, ked berie chemo. Vsetku jej liecbu musela schvalit zdravotna poistovna, s ohladom, ci to zvladne.

miriam11
14. okt 2019

@charlotte456 svokrovi diagnostikovali túto chorobu v decembri a v apríli sme ho pochovali. Jeho otec mal to isté, jeho brat taktiež, ten však s tým zil 9 mesiacov, dalsi brat mal tiež rakovinu, ale pankreasu. Zil s tým 2 roky.... Toto si nevhc

miriam11
14. okt 2019

@charlotte456 toto si nechcela počuť, ale moc držím palce, skúste tu zivotospravu upraviť...

jana208
14. okt 2019

@charlotte456 moj otec zomrel pred pol rokom vo veku 56. S diagnozou zil iba 5 mesiacov.

charlotte456
autor
14. okt 2019

@miriam11 ďakujem

h2
14. okt 2019

@charlotte456 Príznaky mal také, že veľa kašľal, mal také niekoľko minútové záchvaty kašľa. Ale ináč bol v pohode, samozrejme, relatívne. Bol veľmi schudnutý, ale on býval chudý aj predtým. O iných príznakoch neviem.

charlotte456
autor
14. okt 2019

@h2 aha niekoľko minútové to môj starký nemá aj keď každý je iny on kašle len tak ako by si chcel od kašľať nejaké záchvatove kašľanie to nieje.... A v ktorom stadiu zistili rakovinu ak sa môžem spýtať?

h2
14. okt 2019

@charlotte456 No, to Ti neviem povedať, boli sme síce dobrí priatelia, ale zase všetky podrobnosti neviem, pravdupovediac, ja som sa téme jeho zdravotného stavu vyhýbala, len som sa pýtala, ako sa má. Viem len to, čo mi sám od seba povedal. ☹️

deti95060810
14. okt 2019

suseda kašľala a diagn. jej zápal pľúc... a potom na základe vyšetrení jej zistili rakovinu....to bolo v marci. operovať ju odmietli....za 3 týždne v nemocnici schudla 15 kg...
Potom sa v júni pozbierala - ešte chodila aj na huby ... a naraz prišiel zlom ... zomrela v polovici júla.

anjika44
14. okt 2019

ja mám raka plúc, diagnostikovaný v decembri 2016 - teda neboli si istý, lebo som už mala metastázy nad kľucnou kostou, liek xalkori mi asi po roku a Pol prestal učinkovať, teraz beriem rok liek z Viedne a posledne CT ukazalo, že nalez tam nie je...operovaná som bola tou VATs metodou, mám tri malé jazvičky, durchom cez hrudnik som rezaná nebola

fineta
14. okt 2019

Môj tatinko zomrel ako 57 ročný. Diagnostikovali mu ju 5. januára a za 17 dní zomrel. Extrémny spád to svinstvo nabralo. Predtým sa na nič nesťažoval, fungoval normálne...

momoika
15. okt 2019

Svokre diagnostikovali 5/2017 ma základe zápalu plúc. Biopsiu jej robili v BA, na výsledky čakala 2 týždne myslím. Podstúpila 4 infúzne chemoterapie, ambulatne. Išlo o 1.štádium, má 63rokov. Zatial čisté kontrolné CT. Nádej je, horšie je že nemôže chemo, kvoli slabej kostnej dreni a krvi, takže už len dúfať, že sa jej nádor nevráti.

ticko
16. okt 2019

@anjika44 a ako sa cítiš nemala si metastázy