Rakovina pľúc

mon1806
8. jún 2022

Ahoj je tu niekto koho rodič mal rakovinu pľúc? Aká je prognóza? Dlzka života a tak?

bessie12
8. jún 2022

@mon1806 u nas v rodine sme mali osobu s rakovinou pluc. Dlho bohuzial nie. Myslim, ze mesiac alebo 2 max to bolo, ale uz si to presne nepamätam.

nikyy
8. jún 2022

@mon1806 ja si myslím, že každý človek je individuálny a u každého liečba zaberá ináč..

luccija
8. jún 2022

@mon1806 záleží ako je postihnutý orgán metastázy?bude sa operovať?poznám takých, čo do 3 m zomreli a tých, čo su roky po operácii a sú v poriadku

pribinak
8. jún 2022

Záleží od nálezu. Ale čo poznám, tak to malo veľmi rýchly spád a koniec

kittykat22
8. jún 2022

@mon1806 zalezi kde je nador a v akom stadiu. Ak je ulozeny dobre, niesu metastazy tak pomoze chemo + radio kedy sa zmensi a postihnuta cast pluc sa odstrani. Clovek dokaze zit plnohodnotny zivot ale bude mat pravidelne kontroly. Ak su vyhliadky horsie, tak netreba podliehat zufalstvu - treba zacat liecbu a dufat v co nejlepsi vysledok. Kolko ludi malo desive prognozy a vsetko sa v dobre obratilo.

nikyy
8. jún 2022

@mon1806 my sme mali v rodine konkrétne 2 prípady, jeden bol taký že od určenia diagnózy do 2 rokov bolo po všetkom :/ a druhý behom pol roka.. preto píšem je to u každého individuálne a treba hlavne veriť a byt plnou oporou ✊🏻 Ako sa hovorí, nádej umiera posledná

larena
8. jún 2022

Ahoj síce osobnú skúsenosť z rodiny našťastie nemám ale študujem medicínu a tento semester sme mali prax z internej na pľúcnom.Väčšina pacientov tam ležala práve kvôli malígnemu nálezu na pľúcach..pri pľúcnych nádoroch je nevýhoda to že pri prvotnom náleze už sú prítomne celkom početné metastázy keďže pľúca sú velmi slabo senzitívne inervované takže sú neni prítomné žiadne bolesti až pokým nádor neprerastie do pleury alebo netlačí na nejake okolite štruktúry kde by spôsoboval nejaké sekundárne ťažkosti vyplívajúce z utláčania (napr veľkých ciev)..ale je to veľmi individuálne..záleží aj od operability nádoru..možných metastáz, histologického typu nádoru.Stretla som sa tam napr aj s pacientami ktorý prežívajú roky, ale vo všeobecnosti je prognóza pľúcnych nádorov bohužiaľ nie najlepšia a väčšinou to už potom od prvotného nálezu postupuje rýchlo

renata1405
8. jún 2022

Moj otec zomrel na rakovinu pluc od stanovenia diagnozy zil len 10 mesiacov.

mon1806
autor
8. jún 2022

Dakujem:(

mon1806
autor
8. jún 2022

Moja mamina ma 4x4 ale strane chudne

kittykat22
8. jún 2022

@mon1806 chudnutie je prirodzene pri kazdej rakovine. 4x4 je fakt v pohode. Liecba a idete. Neboj, to moze byt uplne v poriadku. Nie je rakovina ako rakovina - aj ked je ten isty nalez, ten isty druh. Uz ma mamka stanoveny protokol liecby?

deniskaapetko9
8. jún 2022

@mon1806 otec, cca mesiac dozadu prvé príznaky, včera nám povedali 4 stadium, metastázy všade, koniec každú chvíľu

1angelika
8. jún 2022

v našej rodine máme tiež takú skúsenosť, že to malo rýchly spád, asi 4 mesiace od stanovenia diagnózy, metastázy na pľúcach. No je to individuálne ...držím palce.,..

majamat
8. jún 2022

moj otec, zil 4,5r, ale neviem ci za smrt moze vyslovene rakovina. mozno ano. postupne chradol, bol chudy, mal tazkosti s jazykom a teda aj jedenim, ale nadorove markery boli ok. dali mu sondu. po diagnostike rakoviny mu zistili aj zaludocny vred, ktory praskol a otc vracal krv. odviezli ho do nemocky, krvacanie zastavili a na druhy den poobede zaspal a uz sa nezobudil.

majamat
8. jún 2022

@mon1806 je mi to luto, taketo ochrenie je tazke pre celu rodinu,a le ak je na zaciatku, urcite nech sa nevzdava. urcite ma este sancu, aj ked mensiu,a ko pri niektorych inyych nadoroch.

monicka976
8. jún 2022

@mon1806 moja mamina mala uplne nahodou zisteny nalez pri rtg, nador mal cca 2 cm, ihned operacia, odstraneny cely plucny lalok, nastastie bez metastaz, nasledovala chemo a zatial je pravidelne sledovana, uz to bude skoro 2 roky.

katika55
8. jún 2022

môj ujo, bol však mladý vtedy. Je to už viac ako 30 rokov, bol na tom veľmi zle, celý opuchol, schudol, už sme sa s ním chodili aj s mojim ocinom lúčiť. Je to ocinov brat. Ale vyliečil sa z toho, má už 57 rokov. Je v poriadku, normálne funguje.
Prajem veľa zdravia mamine, treba veriť, že to dobre dopadne. Držím palce.

mon1806
autor
8. jún 2022

Ďakujem baby 🧡 mamine prišlo na to dnes čaká ju CT vyšetrenie a potom sa uvidí

monicka976
8. jún 2022

@mon1806 drzim palce a nech vsetko dobre dopadne

rysisi
21. aug 2022

@mon1806 ahoj 👋 prosím Ta ako to pokračuje s tvojou mamou??? Aj moja ma rakovinu pľúc aj pecene 😭 zistili jej ju v marci... Ma za sebou prvú dávku imunoliecby.. chemoterapiu by vraj už neprežila.....

mon1806
autor
22. aug 2022

@rysisi no našej mame sa nakoniec zistilo niečo na oblicke chvalabohu nezhubne zatiaľ to tak vyzerá a na pľúcach nic len na RTG videli ale na CT už nič nemala , držím mamke prsteky :(

rysisi
22. aug 2022

@mon1806 tak je dobre... Bohužiaľ u nás to je tak... Stav sa veľmi zhoršuje 😭

rysisi
22. aug 2022

@renata1405ahoj prepáč ze sa pýtam...aj moja maminka ma rakovinu aj pľúc aj pecienky....je veľmi slabá... Prosím ta aký mal otec priebeh??? Strašne sa bojím neviem co mam robiť... Ma halucinácie nechce jest stále iba spí.... Strašne sa modlím aby netrpela aby sa stal zázrak 😭

renata1405
28. aug 2022

@rysisi otec sa nestazoval ale mal strasny kasel robila sa mu daka tekutina v plucach isiel do Vysnych Hagov tam mu to mali odsat a 2 dni po zakroku zomrel. Nam sa zdalo ze sa mu stav zlepsuje a nakoniec to bol pravy opak. S tvojou maminou to uz vyzera velmi zle. Vela sil.

rysisi
28. aug 2022

@renata1405 ďakujem... dnes vôbec nejedla veľmi ju boli dnes pod rebrom 😔

13matka17
15. feb 2024

@monicka976 a mala aj nejake symptomy?