Rastlinka aloe vera - využitie na akné

sili82
21. feb 2017

Ahoj baby, máte niektorá skúsenosť s používaním Aloe vera, nemyslím tým kupované spracované, ale originál čerstvé. Kúpila som si rastlinku a viem len, že sa používa iba ten gél, nie dužina. Mám akné, fľaky po akné, takze hlavne kvôli tomu to chcem používať. Mám odstrihnúť list, vytlačiť gél a rovno nacapat na tvar, alebo to treba s niečim zmiešať? Budem vďačná za každú radu. 🙂

hivanik
21. feb 2017

@sili82 ...pouzivame to na popaleniny....odlomit asi 2 cm a vytlacam na postihnute miesto. Ziadne pluzgiere ani bolest. Pekne zahoji. Na tvar som neskusala ale bradavice potiereme tiez.

lija22
21. feb 2017

hocikedy si to davam na tvar rovno z listu vytlacim kolko sa da. jasne ze to pouzivaj.
akurat ze kdesi som citala, ze ucinne su len niekolkorocne aloe. moja ma asi dva roky ale pouzivam

matrioska86
21. feb 2017

uz som o tom pocula. a to ju kupim v obycajnom kvetinarstve? nemusi to byt daky specialny obchod ked chcem to aloe aj takto pouzivat?

petulda333
21. feb 2017

V nasich podmienkach by mala mat rastlina aspon 4-5r aby bola ucinna,taktiez su len 2druhy aloe kto maju liecive ucinky,takze by som si ju pozhanala od overeneho predajcu

hivanik
21. feb 2017

Ja som kupila v Lidli a pouzivam ju od zaciatku na popaleniny ako som uz pisala a nevidim rozdiel a mam ju uz par rokou. Myslim ucinky teraz a na zaciatku.

zuzu7899
21. feb 2017

Je to aj na atopicky ekzem kozna nam to odporucila.Rastlinku mam z lidlu uz niekolko rokov.Na rozne vyrazky skusala som aj opuch a ustipnutie komarom.

sili82
autor
21. feb 2017

Ďakujem za rady, ja som objednala cez internet nejakú odrodu, ktorá má dobre účinky. Tiež som čítala, že musí mat min. 3 roky. Za trojročnú bol dokonca príplatok. Zaujíma ma, či keď odrezem list, tak sa potom znovu zaceli a môžem z neho odrezať ďalej.

lija22
21. feb 2017

@sili82 ano on sa trosku stiahne ale neodumre cely

mokoo
21. feb 2017

@sili82 ahoj aj ja mam problemy s akne a hlavne s flakmy po akne skusala som uz vselico, aloe vera,chemicky peeling,zmena kozmetiky,solarium, a som bezradna, akne ani tak nie je vyrazne sem tam 2-3 pupaciky ktore ked zmyznu zostane flak, a tie flaky ma stvu najviac 😢 ale pevne verim ze sa ich raz uspesne zbavim 🙂

balazovaj
22. feb 2017

@sili82 účinné je tak 5 ročná rastlinka aloe vera, ale ja používam tento je skvelý a aj za skvelú cenu:
http://jane.sirael.sk/sirael-health-produkty-al...

tancik
22. feb 2017

@mokoo skuste s colostrom si to cistit ja mam s tzm skusenost krasnw to mizne...ak chcete viem vam to objednat za lepsiu cenu,pretoze si to idem i ja kupit

mokoo
22. feb 2017

@tancik colostrum , to je na akne ci na flaky?

tancik
22. feb 2017

Pomáha to aj na suché fľaky...