Rehabilitačné centrum po mozgovej príhode

anele22
25. nov 2015

ahojte, nepoznáte dobre rehabilitačné centrum po mozgovej príhode pre dospelého človeka? Také kde s pacientom dosť cvičia a môže tam aj bývať? Všetkým ďakujem za informácie

gaby21
25. nov 2015

@anele22 Jediné rehabilitačné centrum, ktoré prijma pacientov po mozgovej príhode je Kováčová

womankc
25. nov 2015

Moja maminka bola v Kováčovej , bolo to tesne po prevrate a tak tam asi vládli rôzne pomery no a ja žiaľ nemám dobré spomienky na toto obdobie......... len to bolo dávno veľmi, je veľa pozitívnych reakcií na Kováčovú a verím, že veľmi veľa ľuďom pomohli
@anele22

babatkoling
25. nov 2015

Kovacova, viaceri znami tam boli, manzelsky par obaja - on robil doprovod, boli spokojni, dost tam robia, su tam vselijake dielnicky, kde musia pouzivat ruky, nohy...
Spytaj sa doktora, mali by ste mat narok na predpis, zalezi, kolko preplati poistovna.

timi_timi
26. nov 2015

@anele22 veľmi ťa nepoteším, my sme si s týmto tiež prešli. Na Slovensku takéto doliečovacie zariadenie neexistuje. Do Kováčovej vezmú pacienta, len ak je sebestačný. Záleží aký rozsah poškodenia je. Otec bol po dvojitej porážke a ku koncu sme ho mali doma a chodila rehabilitačná za ním a počas dňa mal opatrovateľku. Podotýkam, že mal len 54 rokov.

gaby21
26. nov 2015

@timi_timi to nie je pravda, že tam vezmu človeka iba sebestačného, to ti niketo zle povedal, je to jediné zariadenie, kam chodia aj ludia s velmi vážnym urazom miechy, osobne poznám chalana, ktorý je ochrnutý od krku dole a v Kováčovej bol dva razy

timi_timi
27. nov 2015

@gaby21 to neviem kto čo povedal, ale každopádne, otca tam vziať nechceli. A to nám priamo v Kováčovej povedali.

eeffka
27. nov 2015

@anele22 moj otec bol v Kovacovej, cez poistovnu, jeho zena si to platil aka doprovod.
Otec bol ale plne mobilny a sebestacny

gaby21
27. nov 2015

@timi_timi V kováčovej su totiž dva centrá, v jednom beru aj ochrnutých ludí, ale dostať sa tam je takmer nemožné, a ked to už poisťovna schváli čakacia doba je aj niekolko mesiacov

0evitusa6
20. mar 2018

Dobry deň môj oco dostal cievnomozgovú porážku, a chcela by som vás poprosiť o radu kde by som ho umiestnila. Má ochrnutú ľavú polovičku tela (59) ročný. Ďakujem

mataklinec
20. okt 2019

Dobry den.. som strasne zúfalá a neviem si sama dat rady... moja maminka mala 12.10.2019 mozgovú príhodu. Ma 64 rokov ..do vtedy bola da sa povedať uplne zdravá zena.. Ostala uplne ochrnuta na celú pravú cast tela, nerozpráva..je leziaca, ma plienky..a dokonca pravdepodobne ani nevie prehltat, kedze ma cez nos hadicku. Bola 5 dni na jiske a potom ju prelozili na tzv. doliečenie do Krupiny.. na mna to pracovisko pôsobí strasne.. skor ako hospic a nie rehabilitačné stredisko. Prosim poradte ako by sa mohol jej stav zlepsit.. kde by jej naozaj pomohli.. prosím o radu.. velmi ju lubim a znamena pre mna vsetko... dakujem za každú odpoveď 😭😪😥♥️

mogaa
20. okt 2019

@mataklinec pre ňu je najdôležitejšia rehabilitácia - cvičenie....v Krupine je zrejme na rehabilitačnom oddelení v nemocnici,či? treba jej vybaviť vozík, nomálny sediaci pre imobilných pacientov....pomaličky zo začiatku okrem cvičenia ju stále dávať do sedu, dvaja ju chytíte pod pažu a aby sa postavila - posadiť do vozíka a chodiť von....prípadne chvílku ak vládze nech postojí na nohách.....ona sa pomaličky rozhýbe len to ide svojim tempom a svojim smerom....moja mamina začala chodiť až po roku, dovtedy len nejaké 2-3kroky aj to s pomocou, z nemocnice nám ju dali uplne ležiacu a ani s ňou necvičili....naozaj každý deň pokiaľ sa dá zobrať ju na chvílu na vozíku von aby nestratila záujem o svet a nezačala sa opúšťať.....vybaviť na doma súkromne rehabilitačnú sestru, ktorá k vám pár krát príde s ňou domov cvičiť - tie cviky sa naučíte a cvičiť s ňou.....denne min.15-20minut....cez poisťovňu skúste vybaviť kúpele - predtým zavolajte pošlite mail naprr.do Kováčovej - lieč.dom Marína či by mamu zobrali napriek tou že je inkontinentná, ale bude potrebovať aj doprovod....ak sa nebude dať cez poisťovňu(kúpele musia vopred súhlasiť že ju zoberú keďže je inkontinentná) zaplaťte jej pobyt v NRC Kováčovej oficiálne stavy po mozg.príhodách neberú ale ak si platíte pobyt zoberú...Je to brané ako nemocnica, je tam veľa vozíčkarov a naučia ju tam samoobslužné činnosti a hlavne denne procedúry...My sme tam nikdy neboli, chodili sme do Maríny. Inak tam je to tiež fajn, denne 30mn.cvičenie, minerálna voda + daľšie procedúry....Kludne sa pýtajte čo chcete vedieť.

amarilka26
26. júl 2021

@beta4 vobec nie, bola som necely rok po porode, takze som sa venovala len syncekovi. Vracali sme sa od rodicov okolo deviatej vecer a neisla mi zaradit dobre rychlost v aute, tak som myslela ze je nieco s autom a potom mi nahle zacala trpnut ruka, tak som utekala na pohotovost. Urobili CT a nasli zrazeninu.

beta4
26. júl 2021

@amarilka26 Ja neviem čo mam spraviť lebo mam aj tetanicke zachvaty a toto ma chytilo v robote ze som zostala tak mimo nevedela som ani ratat ani robit za kasou setko okolo mna mi pripadalo divne a horsie som videla a to mi pretrvava

beta4
26. júl 2021

@amarilka26 Trpnu Mi aj usta ale to byva aj pri tetanii

amarilka26
26. júl 2021

@beta4 mna upozornovali skor ze treba hned volat zachranku ak by sa mi opakovalo nahle trpnutie koncatin, nahle zavraty alebo pri poruche reci. Kazdopadne ak sa Vam nieco nezda, treba volat zachranku, lebo do 4 hodin od priznakov Vam vedia pomoct aby ste boli bez nasledkov. Ja som bez nasledkov, ale teda neskutocne mi to zmenilo zivot. Neustale sa kontrolujem, len ma niekde pichne tak hned stresujem ci to nie je zasa porazka, infarkt alebo nieco ine. No hroza :(

amarilka26
26. júl 2021

@beta4 hej, priznaky maju spolocne. Aj u mna si mysleli najprc ze asi tetania, ale uz ked som nevedela podpisat papier tak ma brali na CT.