Roaccutane na akné

esmera50
11. feb 2022

Baby, ahojte, ja viem, ze sa tu uz riesili diskusie o akné, ale chcem s aopýtať, vrja extistuje dobré antibiotikum na to, Roaccutane, poznáte ho a máte niektorá odskúšané? Vraj sa úplne prestanem vyrážať....Už roky rokce mám akné ú tvári aj po celom tele, hrozné, hnis mi len tak strieka a červené vyrážky....Plecia, chrbát, dekolt, brada...Hlavne pred menzesom, zaberie mi ten liek? Vedľajším účinom sú suché vlasy aj sliznice, čo by som prežila, ale vraj aj psychické problémy...Viete o tom niečo? Diky

allie458
11. feb 2022

To nie je antibiotikum je to retinoid. Prakticky to zabrani tvojej kozi vytvarat maz takze ano na akne funguje extremne dobre ale je to velmi silny liek a ma vela vedlajsich ucinkov. Musis byt dobre poucena pred tym nez sa ho rozhodnes uzivat. Viem ze nemozes dojcit, byt tehotna, mat problemy s pecenou, niektore alergie (na arasidy napriklad), mat viac ako 12 rokov, problem s cholesterolom atd. Vacsinou sa odporuca uzivat antikoncepciu pretoze je tam velmi velmi vysoke riziko vady dietatka ak by si pocas uzivania otehotnela. Ono sa to pouziva na taku formu akne na ktoru uz fakt nic ine nezabera.

lienkazuzu
11. feb 2022

@esmera50 ahoj, ja som brala Isotretinoin, čo je v podstate to isté, musíš ich cca polroka užívať. Boleli ma kĺby, neskutočne suché pery a suché oči, pozitívne bolo že sa mi absolútne nemastili vlasy a vyrážky naozaj zmizli po cca 4 mesiacoch užívania. Psychicky nepamätám že by mi niečo bolo, sem tam som bola trochu depresívnejšia, ale mám k tomu sklon všeobecne 😀 Do roka po liečbe sa mi akné vrátilo 🙄 ale je to lepšie trochu...

zuzanaete
11. feb 2022

Ja som uzivala tento liek. Pravidelne pocas liecby kontrolovali pecen. Vedlajsi ucinok bol jedine extremne sucha pokozka. Trebalo mastit. Podpisovala som papier, ze som si vedoma, ze ak otehotniem pocas liecby a este nejaku dobu po, tak babatko bude mat postihnutia. Uz je to vyse 10 rokov a akne sa mi nevratilo. Trochu som mala obavy, ze po porode by sa mohlo vratit kvoli zmenam v tele, ale nevratilo sa.

andreakotesova
11. feb 2022

Sestra užívala rok. Akné jej vymizlo, ale nestalo to za tie NU - mala skoro všetky (od nervozity, po vypadavanie vlasov...). NU má snáď milión tento liek. A odpalila si úplne pečeň. Ona, nekonzumentka alkoholu, mala pečeň po užívaní Roaccutanu, ako alkoholicka po 20tich rokoch chlastania. Dlho jej trvalo dat pečeň doporiadku. Roaccutane vysadila, akne sa vrátilo, no NU úplne vymizli.

sense
11. feb 2022

Užívala som 3 mesiace... Stále ma smadilo a mala som strašne suchu pokožku, úplne som sa akné nezbavíla ale ďalšie 3 mesiace som odmietla, nežiaduce účinky pre vážili to pozitívne tohto lieku... S tým občas vyrazenym pupakom dokážem žiť...

esmera50
autor
11. feb 2022

@allie458 no tak ja som prípad, že mi fakt už nič nezaber, a to mám po celom tele...antikoncepciu brať enchcem a ani nebudem, som veriaca, a tehotná nebudem, lebo skrátka a dobre nemám partera a čkaám s tým do svadby :D takže vadné dieťa prísť na svet nemôže, aspoň nie kvôli Roaccutanne :D Lenže problémy s pečeňou mám, čo to urobí s Ňou? vraj budú pery suché, to s potom vráti do normálu po doužívaní? treba brať pol roka? jesť môžem čo chcem aj kávu piť?

esmera50
autor
11. feb 2022

@sense ale ja nemám občas vyrazený pupák, mám to zlé:::::: tvár aj celé telo,

esmera50
autor
11. feb 2022

@andreakotesova aj vypadávanie vlasov???????

esmera50
autor
11. feb 2022

@andreakotesova akní sa vrátilooo??????

andreakotesova
11. feb 2022

@esmera50 ano a musela to užívať spolu s antikoncepciou. Mala akné vulgaris. Doteraz ma male jazvicky po tvári....

zuzanaete
11. feb 2022

@andreakotesova Antikoncepcia nemoze byt povinna. Ved ak zena nezije sexualne aktivne, tak zbytocne davat do seba hormony. Ja som podstupila liecbu v zahranici a tam to nikto neriesil. Len som podpisala informovany suhlas, ze ak by som otehotnela, tak babo by malo postihnutia.

zuzanaete
11. feb 2022

@sense Tento liek nie je na obcasny pupak, ale na tazke stavy.

andreakotesova
11. feb 2022

@zuzanaete sestra to musela uzivat spolu s antikou. Tiež v tej dobe nežila sexuálne.

sense
11. feb 2022

@esmera50 ja som mala tiež tak pred tým ako som brala, vlastne preto som s tym aj začala...

sense
11. feb 2022

@zuzanaete ja som to ne užívala pre občasný pupak ale pre zápalové stavy, po 3 mesiacoch užívania sa mi zlepšil stav ale nie úplne, à preto som nešla do ďalších 3 mesiacoch užívania lebo ten občasný pupak mi už potom neprekáža. Píšem aj v prvom príspevku ze do ďalších 3 mesiacov som nešla kvôli občasnému pupaku.

esmera50
autor
12. feb 2022

@sense nuž ano ale ja to mam hrozne uz roky...musela by som to uzivat aj rok a neviem, ci by sa to po vysadnei nevratilo....

esmera50
autor
12. feb 2022

@zuzanaete v zahraničí? žiješ tam, ak smiem? mám ísť za dermatológom alebo obdovnou? ale ak má vedľajšie účinky tkaé, ako píšeu, enviem,č i si to radšej envyliečim inak, čajmi cez pečeň a črevá....

sense
12. feb 2022

@esmera50 moja lekárka (žijem v zahraničí) vtedy povedala ze 3 mesiace, potom je dobré mať pausu a potom zas... U mňa došlo k zlepšeniu (žiadne hlboké zapálené bolestivé pupaky na tvári dekolt ci chrbte) ,nie k úplnému vyriešeniu problému s akné ale potom som už pokračovať nechcela, kvôli nežiaducim účinkom. S tým akú mám tvar som sa zmierila, dobrý make up a pravidelná návšteva dermatológa to drží ako tak v norme.

zuzanaete
12. feb 2022

@esmera50 Uz tam nezijem. Ale isla som obvodnemu a ten ma poslal na specializovanu kliniku, kde riesili iba kozne problemy.

zuzanaete
12. feb 2022

@esmera50 A jasne, vyskusaj najprv prirodne miznosti. Liek by mal byt posledna moznost.

jarnajar
12. feb 2022

Funguje to, ale z nu som mala bolesť kĺbov, suché oči a sliznice, zhoršené nočné videnie a prvé mesiace aj psychika. Posledné tri mesiace mi vynechal menzes. Na extrémne suchú pleť zaberal effaclar h od la roche - possay. Neviem, či sa to ešte vyrába. Už je to 10 rokov a akné sa nevrátilo. V čase užívania som mala 25. Každý sa musí rozhodnúť za seba. K dĺžke užívania - dávka sa počíta podľa hmotnosti.

esmera50
autor
13. feb 2022

@jarnajar a nelutuješ, že si to užívala? sliznice sú normálne po vysadení?

esmera50
autor
13. feb 2022

@zuzanaete a kde je tá klinika?

zuzanaete
13. feb 2022

@esmera50 V Sydney v Australii.

jarnajar
13. feb 2022

@esmera50 všetko sa po vysadení upravilo. Ja za seba by som do toho išla zas, ale popravde, už mám medzitým dve dcéry a keby raz riešili akné, tak im toto radím fakt ako poslednú možnosť 🙂

esmera50
autor
14. feb 2022

@jarnajar no hej, ale čo ak sa to zrovna mne po vysadení neupraví???? A akní sa nevráti potom? to je to, niekomu sa vraj vrátilo

jarnajar
14. feb 2022

@esmera50 tu je k tomu obrovská diskusia, ktorá sa ťahala roky. Každý si musí sám premyslieť. https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/liek-roaccutane-mate-s-nim-skusenosti/

pind
15. feb 2022

ahoj, ja som uzivala Roacuttane cca 6-7r dozadu, nemala som take tazke akne, ako popisujes Ty. Ja mam velmi dobru skusenost, sem tam nieco na pleti mam, naozsj vynimocne, ale neda sa to porovnat s tym, ake som to mala predtym. Cele roky som kvoli akne uzivala antikoncepciu, lutujem ze som nezacala s Roacuttane skor. Mne to naozaj pomohlo. Ano musela som pocas liecby uzivat antikoncepciu. Pokozku som mala jemnu, akoby tensiu. Viac som sa kremovala, aj pery. Na krve testy som chodila pravidelne, problem som nemala vobec ziadne. Takze za mna - nelutujem, velmi mi pomohol.

esmera50
autor
16. feb 2022

@pind nuz keby to bol aj moj prípad...že by to pomohlo...mám strach z tých účinkov, vedľajších