Rozbíjanie ľadvinových kameňov pomocou lasera

allicia222
14. máj 2023

Ahojte. O kamenoch som uz hladala v roznych diskusiach, aj tu na MK, ale v podstate na moje otazky som odpovede nenasla. Tak sa teda chcem opytat, je tu niekto kto aj po rozbijani mal bolesti? Kamen mi rozbijali laserom pred 9 dnami. Pred zakrokom som mesiac mala stent v oblicke, lebo ma prijali na urgent s kolikou. Pocas zakroku mi dali novy stent, ktory by som mala ist dat vyberat o tyzden. Moja otazka znie, mali ste po zakrorku este bolesti? Ako dlho? Prestali ked vybrali stent? Lebo ja sa snazim "ukludnovat" tym, ze je to kvoli stentu. V podstate mam kazdy den bolesti. Nastastie nie su uz take silne, ale su. S kamenom som sa trapila 7 rokov, kedy som mavala koliky. Uprimne, uz som sa tesila ze ho konecne rozbiju a vyberu. Preto som dost sklamana, ze mam stale bolesti. Vcera som len isla v ramci vychadzky autom do obchodu, a uz po 10 minutach som mala silne bolesti v oblicke. Ma s tym niekto skusenost? Kontrolu mam az o tyzden. Tak isto mi byva niekedy an nevolno. Uz som zmenila jedne atb, lebo mi nerobili dobre, busilo mi z nich velmi srdce.

vierka0508
14. máj 2023

Ahoj, mne minuly rok v marci rozbijali kamen v nemocnici v BB. Stent som mala pred operaciou zavedeny skoro 3 mesiace a po operacii tyzden, ale bolesti boli este vacsie ako pred operaciou. Prestali hned ako mi stent vybrali, takze ta môžem ukludnit ze je to isto tym stentom. Takze este vydrz, aj jed viem co to je za utrpenie. Ja som mala vtedy 4 mesacne dieta a kazdy den bol boj na praskoch od bolesti.

miskamicha
14. máj 2023

@allicia222 moze to byt kvoli stentu 🙂

allicia222
autor
14. máj 2023

Ach dievcata, ani neviete ako ste ma potesili 🙂

molly9991
22. apr 2024

@vierka0508 ahoj prosím ťa mňa čaká zavedenie stentu pozerám že tiež v takom čase máj a išlo leto..kúpat si sa asi nemohla s tým však?

vierka0508
22. apr 2024

@molly9991 ahoj, ja som to mala od januara do marca ale bola som rada ze som. Neviem ci by ma vobec napadlo ist s tym plavat, bolel ma kazdy pohyb.

molly9991
22. apr 2024

@vierka0508 ďakujem krásne za odpoved,jasne plávať nie len tak že na záhrade v bazéne pobehat..ostáva mi len dúfať že to nebudem mať pol roka 😔 ešte raz dakujem

allicia222
autor
22. apr 2024

No ja som tiež mala stent asi 2 mesiace, a úprimne ja som mala problém ísť autom nakúpiť a 5 minút chodiť po obchode. Takže kúpanie ma tiež ani nenapadlo. Ale popravde nevidím dôvod prečo by sa s tým nedalo.

molly9991
22. apr 2024

@allicia222 jasne mňa to len tak napadlo ja ani nie že ja kúpať ale hlavne kôli malej a že ide leto 😔 ďakujem ale tiež za odpoved,takže sa mám pripraviť na najhoršie 😭

vierka0508
22. apr 2024

@molly9991 tak jasne omocit do bazena to mozes, na tie bolesti si daj urcite predpisat nejake lepsie prasky, obycajne lieky na bolest mi nepomahali.

molly9991
22. apr 2024

@vierka0508 ďakujem no uvidím čo mi zajtra povedia,bože strašne sa bojím 🙏😔

allicia222
autor
23. apr 2024

Tak ono v konecnom dosledku to pomoze. Treba si povedat ze pre urcity ucel to je. A zas furt lepsie ako dalsi ladvinovy zachvat. Ale priznam sa ze som skoro plakala od radosti ked stent vybrali.