Rozdiel medzi tetániou a sklerózou multiplex

luciaxy
21. máj 2014

Ahoj, vie niekto, aky je rozdiel medzi tymito diagnozami? Bola som u neurologicky, ktora vyzerala akoby si rano dala za jeden a hned ma poslala do nemocnice lezat, na vysetrenia, ze to moze byt SM, lebo mi lave koncatiny zle reaguju. Tak som s tym o par dni sla za mojim znamym neurologom a ten mi povedal, ze nic patologicke nevidi. Urobil mi test na oci, ten bol v poriadku, vysla mi lahka forma karpalneho tunela a test na tetaniu mam vysoko pozitivny. V noci mi casto trpnu ruky, rano mi byva teplo, som trochu vyklepana a boli ma cele telo, huci mi v usiach. Dam si magnezko a vit. D a potom to prejde. Uz som mala stavy, ze som si myslela, ze som dostala infarkt, busenie srdca, nemohla som poriadne dychat. Vecer ma obcas strasne bolia svaly. Vzdy ked si lahnem tak mam svalove zasklby. Ten znamy mi dal ziadanku na MRI, aby vylucili SM a ukludnoval ma, ze to bude O.K. Strasne sa bojim tej SM. Dakujem za kazdy komentar.

nikinkamisko
21. sep 2020

@opica Ďakujem za info ♥

simonazh
24. dec 2020

@luciaxy ahoj ako dopadlo tvoje mr mozgu dik za odpoved

sendy111
23. máj 2021

ahojte baby mne vyslo z magnetickej toto a trosku sa zacinam bat ci to nieje skleroza

spadzira
23. nov 2021

@sendy111 ahoj,môžem za opýtať ako si dopadla?