Ryhy na nechtoch

makakova
10. apr 2021

Ahojte, chcem sa opýtať ,skrz nechty na rukách, mam na nich ryhy,aj vodorovne dole aj take kolme hlboké vlny najmä na palcoch.je to vidieť aj ked mam lak, no lakujem si minimálne. Co mi môže chýbať? Nejem mäso,iba málokedy si dam rybu. Som teraz tehotná no mala som to aj predtým asi, myslím.. viete mi poradiť co doplniť?

janage
10. apr 2021

@makakova smer kožné

makakova
autor
10. apr 2021

@janage prednedávnom som tam bola skrz ekzem na rukách,medzi prstami... nechty som nespomínala , škoda. Môže to byť z ekzému?

livka_
10. apr 2021

@makakova neskrabes si z nervov kozicku okolo nechtov? Toto ma dopad na tvorenie vln

makakova
autor
10. apr 2021

@livka_ práveže okolo prstov s nechtov vôbec 🙄mam ekzém skôr na hankach a medzi prstami 😔

syslik81
10. apr 2021

@makakova ano moze to byt kvoly ekzemu ...

hipuska
10. apr 2021

A čím nahradzas mäso? Spomínala si to dr, že nejes mäso? Možno by bolo vhodné, doplniť nejaké vytaminy. Napr B12, D, Vápnik, železo...

janage
10. apr 2021

@makakova môže to byť celé spektrum od nedostatku určitej látky cez pleseň po ekzém či psoriázu. Dr. to určite najlepšie posúdi. Môže aj zobrať stery či navrhnúť krvné odbery u obvodnej. Moja je atopik a 2 nechty ma tiež škaredé lebo tú kožu pod nechtom ako je bruško presta má poškodenú a z času na čas sa jej aj nechtové lôžka zapália. To miesto odkiaľ vyrastá nech má červené a opuchnuté. Určite rieš lebo ona na jednom prste už má potvrdenú MRSu a stále sa to vracia a je to boj.

gvbnnmbm
10. apr 2021

Nemôže to byť z nedostatku vápnika alebo iného vitamínu

makakova
autor
10. apr 2021

Mäso bohužiaľ nenahradzam, teraz užívam železo v tehotenstve lebo som mala nedostatok. Mliečne veci jedavam veľmi ,neviem co by mi chýbal vápnik. Ostatné vitamíny mi možno chýbajú, predsa nejak extra pestro sa nestravujem 🙄 ďakujem, asi nakoniec zavolám na to kožné zas a objednám sa

viktoria1425
10. apr 2021

@makakova ja to mam zo psoriazi. Jedine co mi na to kožná povedala,že nech si ich natieram olejom,zlepšilo sa to až dlhodobo užívaním vitamínov.

lasona
10. apr 2021

Chcelo by to fotku...ťažko takto radit

makakova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
makakova
autor
10. apr 2021

Neviem ci to je vidieť, iba na palcoch mam aj tie vlnky...

makakova
autor
10. apr 2021

Psoriázu myslim ze môžem vylúčiť. Ruky mavam ekzmemove v zime a v chlade každý rok.. myslím se môže ist o alergiu na chlad plus nejaky ekzem z čistiacich prostriedkov, keďže som lenivá na
ochranné rukavice

lasona
11. apr 2021

Jedine na čo najviac sa mi to podobá sú beau- reilove priečne ryhy. Skús mrknut na nete, ale nejde mi urobiť foto, našla som to v knihe: veľká kniha onemocneni nechtu. Príčinu píšu že: silná telesná záťaž, ťažka choroba, psychická záťaž, arterialne prekrvenie, nedostatok zinku, pri nohách príliš malé topanky

janage
11. apr 2021

@makakova moja mala podobné. Tie vlnky sa časom stratili. Krv ukázala akurát malo D, tesne pod hranicou magnezium ostatné v poriadku aj zinok. Na 2 prstoch jej ostalo ten nechtík nie je hladký smer ryhovania vertikálny. Dr.uzavrela, že to je z ekzému.

beabelisova
11. apr 2021

Nedostatok zinku @lasona to aj mne pripomina. Kamaratka to mala, ono na nechtoch aj na vlasoch sa najcastejsie prejavuje nedostatok vitaminov.

janage
11. apr 2021

@beabelisova moja mala zinku až nadlimit mierne. Ale to sa ukáže pri krvných testoch, ak by tam bol problém

kittykat22
11. apr 2021

mam rovnake nechty ako ty a nic zle s nimi nie je. Krvne testy skvele, akurat mi chyba Decko pretoze mam latozovu intoleranciu. Riesim to tak, ze si vrch nechtu prejdem hranatym pilnikom stranou 4 - cim ich zabrusim a 5 ich vylestim. Nanesiem lak a je to.

domak2
11. apr 2021

@makakova https://www.eotazky.sk/pozor-na-horizontalne-ci...
Tie priečne môžu signalizovať aj cukrovku

zuzikaslat
12. apr 2021

@makakova začala si ryhami na nechtoch, pokračuješ ekzémom... kamarátka mala takéto problémy, plus opuch nosnej sliznice, neustále zápaly, len kortikoidy jej zaberali, ale nepomáhali... je otázka, ako je to u teba, či ťa trápi aj niečo iné a bolo by dobré nájsť príčinu tvojich problémov a odstrániť ju