Savo - rozleptanie sliznice v nose

redbubble
14. dec 2021

Ahojte asi 3 dni dozadu som umyvala wc so savom plus som pridala aj prípravok na vodný kameň len som sa tak viac toho nadýchla... Na druhý deň ráno ma hrozne zacal stipat nos pri koreni nosa zvnutra na pravej strane, keď som sa pozrela do nosa mala som tam akokeby rozleptane myslela som si že to je herpes ale asi nieje lebo som nikdy nemala a je to len hlboko v nose :( stale ma to stipe boli aj oci mu puchli dneska už lepsie oči myslíte že to moze byt z toho sava?

ckocka
14. dec 2021

Na spomenutých prípravkoch máš napísané nekombinovať s inými prostriedkami, práve tým že ich zmiešaš možu vzniknúť nebezpečné výpary.

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
14. dec 2021

Savo ti urcite sliznicu nosa nerozleptalo, to robi kyselina. Mohlo ti podrazdit sliznicu... Neumiera sa na to

lindous
14. dec 2021

Takto dráždiť sliznicu môže chlór, ktorý vzniká rozložením Sava ... ty si jeho rozklad podporila zmiešaním s prípravkom na odstránenie vodného kameňa, ktorý takmer určite obsahoval nejakú kyselinu a teda so zásaditým Savom takto reaguje ... takže nabudúce pozor na to, môže to byť nebezpečné, ale ak si nemala nič vážnejšie doteraz, tak už bude len lepšie 🙂

redbubble
autor
14. dec 2021

@kitycat viem že nie ale keby si videla môj nos zvnútra...

redbubble
autor
14. dec 2021

@lindous no tak zatiaľ ustupil opuch oči ale bolí to dosť :(

redbubble
autor
14. dec 2021

@ckocka boze to som si inak nikdy necitala blba

emalka
14. dec 2021

Mohla si velmi lahko skoncit v nemocnici a horsie. Pre istotu by som si zasla na vysetrenie, aby si si bola ista ze nebudes mat dlhodobe nasledky. Chlor a kyselina, asi naskor ocot ktory sa predpokladam nachadzal v tom cistici na vodny kamen, spolu tvoria plynny chlor.

"Plynný chlór je žltozelený toxický plyn, jedovatý pri vdýchnutí. Má silno dráždivé účinky na oči, dýchací systém, sliznicu a pokožku. Je cca 3 x ťažší ako vzduch, vždy klesá k podlahe a bez vírenia sa usadzuje v najnižších miestach. Silné podráždenie očí alebo dýchacích ciest, ťažkosti s dýchaním, kašeľ, či edém pľúc, to všetko vyžaduje nemocničnú starostlivosť. Lekári na posúdenie stavu použijú (podľa potreby):
EKG,
RTG hrude,
bronchoskopiu,
endoskopiu."

jankapepe
15. dec 2021

@redbubble! Nikdy nemiesaj rôzne chemikálie!
Môže nemusí to súvisieť so savom. Ak áno, zregeneruj, morská soľ, panthenol.....

redbubble
autor
15. dec 2021

@emalka cooo boze moj :( vyhodim vsetko do koša :(... Ako uz citim ze je lepsie dneska ze sa to zasusuje a svrbi to tak ze sa to hoji 🙂 bola som na výter z nosa tak uvidíme 🙂

redbubble
autor
15. dec 2021

@emalka ale inak našťastie v mojom prípade mám len ten nos zvnutra nic som nekaslala ani nic podobne tak dufam že bude dobre 🙂