Schlofferov tumor

zakoto
30. sep 2012

Mamičky, ktorým taktiež vznikol schlofferov tumor po sekcii... Aké máte skúsenosti a ako prebiehalo odstránenie a všetko, čo s tým súvisí? Ďakujeeeeeeeem🙂

m.i.r.i
8. okt 2013

@didulienka11 jaaaj..no tak ty to mas dedicne..ja praveze som to necakala..ja som bola este minulyrok, co bolo 2 roky po porode u svojho gynekologa na prehliadke a prezeral mi ultrazvukom jazvu a nic tam este nebolo...ze krasne zahojene, ziadne zhluky ani nic...to bolo v januari a v maji sa mi objavila ta hrcka a postupne to rastlo...moja mama ma tiez 2 cisarske a nikdy za 35 rokov nemala problem...no ale teda je to asi pravda, ze sa to moze vratit☹ Tak sa tesim, lebo chcem dalsie babo, stopercentne to pojde cisarskym..a ktovie co zas potom...☹
@brezulllka no 5 infuziek..to zas ja som nemala...a vyvod som ja zazila prvy krat..to vyzera, ze to kazda nemocnica ma ine praktiky...niekto tu dokonca pisal, ze to mala v lokalnej anestezii niekde..ja som sa pytala a mne povedali, ze v ziadnom pripade toto lokalne nerobia...
Na histologiu to posielaju pre istotu, ci to bol naozaj Schloffer a vsetko ok..nidky nevies..Ja som v kazdej sprave mama uvedelene, ze Schlofferov tumor ale vsade ze "pravdepodobne" beligneho charakteru atd....Ono to bude ono, len sa musia uistit, ci tam nezbujnelo aj nieco ine...ale neboj sa..

didulienka11
8. okt 2013

@brezulllka- ja mam to iste: museli mi to vyrezat spolu uz s nejakou castou svalu, takze takisto dost bolestive :(

didulienka11
8. okt 2013

@m.i.r.i - mne tiez jeden doktor povedal, ze mozno ambulantne, a ked som si s primarom (ktory ma rezal) dohadovala termin a spomenula mu, ze by som to chcela ambulantne, tak na mna pozeral stylom :" o com snivas, dievcina?" :D

brezulllka
8. okt 2013

@m.i.r.i no mna sa pytali ci to chcem v lokalnej alebo v celkovej...som sa pytala doktora ze co je lepsie co si mam vybrat a povedal ze je to na mne ze sa musim
Sama rozhodnut...ale ked som si predstavila ze by som mala celu tu operaciu vnimat a pocuvat doktorov tak ako to bolo pri cisaraku a cakat kedy uz bude koniec tak som sa radsej rozhodla ze si dam tu celkovu anesteziu a este mi povedal ze po lokalnej by som musela 24hodin lezat lebo keby som sa postavila mala by som strasne bolesti hlavy...a po tej celkovej som uz vecer mohla sama na wc takze to bolo pre mna lepsie...no tak dufam ze to s tou histologiou dobre dopadne a ze to je naozaj schloffer tak ako mi to povedali...uz nech mam po vsetkom...jeden cisarsky a kolko problemov to narobi!!!

m.i.r.i
8. okt 2013

@brezulllka mne by nevadilo vnimat to..pri cisaraku som to tiez prezila...ale teraz po narkoze sa mi este dalsi den hlava krutila a v hrdle som mala nejaku zatku - teda taky akoby hlien sa mi tam spravil, co bolo treba vykaslat, ale tak kasli s tou ranou...som sa bala kazdeho zakaslania ci kychnutia...a kvoli tej narkoze som este mala kopec papierovaciek, same vysetrenia..v lokalke nic by nebolo treba...ale co uz..uz je to za nami..🙂
Ale veru, jeden cisarsky a toto..a to ja som taka spokojna bola po cisarskom..ze ved pohoda..mala som lokalku, maly v poriadku, ja tiez..nejako som sa pozbierala po tych par dnoch..ze aspon nemam rany zo spodu, ze to take hrozne nie je..ja nemam zle spomienky..ale teda jednu neprijemnu pamiatku to nechalo☹

brezulllka
8. okt 2013

Ja som nastastie tu narkozu zvladla v pohode..nebolo mi ani zle ani nic..v nemocnici som lezala este s dalsimi dvoma babami tym operovali pruh.. Jedna mala lokalnu drruha celkovu anesteziu..no a my s celkovou sme to znasali lepsie ako ona s lokalnou..cely den aj noc po operacii prevracala musela lezat.. Asi to zalezi aj od cloveka na kazdeho to posobi inak...ale ja som rada ze som si vybrala tu celkovu..tiez som
cisarsky zvladla v pohode ziadne problemy ani komplikacie taky vazny zakrok ako je cisarsky zvladneme uplne v pohode.a ani by som neverila ako dokaze jedna takato mala hrcka zneprijemnit zivot...este mam taky problem uz od tej operacie ma kazdy den na vecer zacne strasne pichat v boku...a neprejde to az kym nezaspim..a rano je uz dobre..ale na vecer zas.. Nemate s tym niektora problem?

didulienka11
8. okt 2013

Mna nepicha v boku. Ale mna zas znepokojuje, ze to mam pod tou jazvou tvrde ako kamen :( Aj vy to tam take mate ? Mam to take trosku opuchnute a tvrde. Vonkajsia jazva, sa krasne hoji, ta je ukazkova, tak dufam, ze sa mi tam vnutri nieco nedeje :( Inac ja som tiez super zvladla tu celkovu anestezu. Nebolo mi zle ani ma nebolela hlava ani na vracanie mi nebolo. Mna len strasne bolelo hrdlo ako pri angine prve dva dni - z intubacie pri operacii :(

brezulllka
8. okt 2013

@didulienka11 neboj aj ja to mam opuchnute a dost tvrde a citlive na dotyk...ale nie pod jazvou ale nad jazvou.. Aj mne sa ta vonkajsiankrasne hoji nemam to ani zapapene aj chrasticky sa mi uz robia;)len to vnutro ma tiez troska znepokojuje ale myslin ze je to po operacii normalne je to este cerste...v piatok idem na stehy tak uvidim ako
mi bude...

m.i.r.i
8. okt 2013

@brezulllka
@didulienka11 ja som inak tiez tu CA zvladla v pohode..uz som bola treti krat pod narkozou a nikdy nic, len to hrdlo..tak presne ako ty pises, ja som mala pocit, ze mam nieco v hrdle, ze som asi prechladla na sale ci co, ze musim kaslat...3 dni to tak bolo..a potom mi mama hovorila, ze to byva po narkoze, presne ako ty pises, ze z intubacie a tak...v minulosti som to nezazila ked som mala narkozy, tak divne...
A inak aj mna popichava v boku..prave dnes zacalo..som si dala Ibalgin, lebo normalne nedobre..a ja zas mam pocit, ze mam nafuknute brucho ako tehotna...normalne velke brusisko a take cele tvrde...tiez ma to znepokojuje, ze co som ako balon...ved to je len niekde pod kozou, ja som to nemala hlboko, aj ked to uz bolo velke..ale tvrde velke brusisko a popichavanie v boku...ach jaj.
a veru, tak cisarsky bol podla mna jednoduchsi na zotavenie ako toto...alebo sme vtedy proste boli pod endorfinmi a hormonmi po porode, predsa sme to pretrpeli ked sme vedeli, ze mame nase zlaticka pri sebe...tak sa mozno aj vsetko okolo znasalo lahsie a hned sme boli ako srnky..teraz len stukame a pozorujeme sa 😀

brezulllka
8. okt 2013

@m.i.r.i no mna neintubovali takze ani to hrdlo nemam nastastie podrazdene...a to s tym nafuknutym bruskom to mame asi podobne ale vsetci mi hovoria ze to chce cas ze sa to musi zahojit predsa len je to poriadny zasah do organizmu...inak presne na to iste som myslela aj ja ze po tom cisarskom sme boli take stasne z tych nasich drobcekov ze sme nejaku bolest v podstate ani nevnimali vsetko islo jednoduchsie lebo nebol cas na nejake starosti s bolestami;)keby som si aj teraz tak vedela tu mysel nejako preorientovat... 😉

didulienka11
9. okt 2013

@m.i.r.i. - dievcata tak to ste ma "potesili", ze aj vy to mate take tvrde a opuchnute :D Asi to je normalne tym padom. Ja idem zajtra na stichy, tak vam napisem ;) Hned sa ho aj opytam, nech mi doporuci nejaku mast/gel na mastenie, aby sa mi spravila lepsia ta jazva....
@brezulllka - ja som sa strasne cudovala, ze nas vsetkych do radu intubovali.....mne to zevraj trvalo iba nejaku pol hodku, mi bolo povedane, takze to som necakala, ze ma budu intubovat. Nasi maju bioptronovu lampu, tak si to nasvecujem, zevraj to pomaha. No uvidime.

brezulllka
9. okt 2013

@didulienka11 daj vediet teda ako to dopadlo ja uz len trpnem nech je piatok aby som vedela na com som...teda este budem musiet cakat do utorka na tie vysledky histologie ale sak vydrzime;)Dnes mi je uz omnoho lepsie myslim ze konecne sa to zacina hojit a davat do poriadku...len ma stu tie kramy este stale som ich nedostala dufam ze je len tym stresom z operacie...

m.i.r.i
9. okt 2013

@didulienka11 tak veru daj potom vediet...
mne tiez hovorili, ze operacia trvala asi pol hodku..ze nic narocne..a vidis..intubovali..
@brezulllka to s tymi kramami ti nezavidim..ja som si to naplanovala hned po skonceni kramov...kedze ich mam ako hodinky, tak som vedela, ze tak 1-2 dni pred operaciou je po kramoch..takze teraz mam do kramov este 2 tyzdne, to uz budem hadam ok..lebo som si nechcela predstavit este s bolavym bruchom riesit kramy..a k tomu mavam bolesti, to by ma hadam bolelo este viac..staci, ze teraz ovulka a aj to citim na tej jazve...

brezulllka
9. okt 2013

@m.i.r.i. No ja som toto akosi nedoriesila..nabuduce budem mudrejsia;)ale u mna je to aj tak komplikovane vzdy som zavidela takym babam ako ty co to maju ako hodinky..ja to mam ako na hupacke;)

didulienka11
10. okt 2013

@m.i.r.i
@brezulllka - takze stichy vybrate. Vobec som to necitila ;) Histologia bude najskor v pondelok, takze nic neviem. Co sa tyka cvicenia, zdvihania maleho tak mi povedal, ze este take 2 tyzde velmi opatrne alebo vobec. Ze snazilkovanie mozem zacat ;) co samozrejme este tiez pockam, kym sa mi to zahoji lepsie....

m.i.r.i
10. okt 2013

@didulienka11 tak to su pozitivne spravy🙂 Snazilkovat mozes hehe, ale bez cvicenia? 🙂 Ja si tiez myslim, ze je to este riskantne..ale mne tiez doki povedal, ze netreba dlho cakat..ze take 2 mesiace staci, prave kvoli tomu snazilkovaniu a nie zas kvoli tehotenstvu 🙂 Tak vela stastia..

brezulllka
10. okt 2013

@didulienka11 super takze to mas za sebou;) tak vela stastastia pri vyrobe babatka;)ja idem zajtra ale uz sa tesim ako mi to vyberu lebo sa idem z toho zblaznit ako ma to stvrbi...

didulienka11
11. okt 2013

@brezulllka - tak ako stichy vonku? 🙂
@m.i.r.i. - tebe kedy budu vyberat?

brezulllka
11. okt 2013

@didulienka11 hej vonku konecne;) jazva bude asi skareda ako na to pozeram :( vysledky som tiez este nemala budu najskor v utorok tak este chvilku cakania musim pretrpiet..nic extra mi doktor nepovedal ze namaha podla toho ako sa citim...

m.i.r.i
11. okt 2013

@didulienka11 ja az v utorok idem na stehy
Ale dnes mi prave volal doktor, ze vysledky z histologie su ok..on mi to vysvetlil tak, ze tam v tom tumore boli kusky maternice- teda bunky, ze to zbujnelo s tym tkanivom a sa rozrastlo..ze tym, ze to bolo z maternice, preto som to pocitovala ako bolestive hlavne v case ovulacie a manzesu...ze to jednoznacne muselo reagovat na moj cyklus..lebo ako maternica pracovala a prekrovala sa, tak mi to tahalo viac...ale ze vsetko je ok..len to mam odniest gynekologovi..chvalabohu..

didulienka11
11. okt 2013

@m.i.r.i. - wow ze este lekar tebe volal s vysledkami ;) To mas iny servis ;) parada! To je neskutocne,ze to bolo z buniek maternice......
@brezulllka - ja tiez az tak budem mat vysledky ale verim, ze to budeme mat obe ok ;) mne to inac to vcerajsie vyberanie stichov dost rozdrazdilo, aj tebe? Az dnes sa to zas ukludnilo. A tvrde to mam stale a hlavne necitlive...ked si po tom prechadzam vatovym tamponom s repikovym cajom, to ako keby ani moje telo nebolo ;)

brezulllka
11. okt 2013

@didulienka11 no tiekla mi z toho trocha krv a mam to take troska zapalene...ale doktor povedal ze sa to pekne hoji..tiez to mam tvrde a okolo toho rezu necitlive to este potrva kym sa to da doporiadku;)

m.i.r.i
12. okt 2013

@didulienka11 no ja som bola v KE v Saci a tam je ozaj iny pristup..ti lekari su uzasni...ja ked som tam bola prvy krat, tak ten doktor co mal sluzbu bol skvely..a dal mi svoje cislo, keby som cokolvek potrebovala..mala som problem s predoperacnymi, lebo mam obvodnu v BA este a byvam teraz v PO, tak on ze pomoze..vybavil mi co som nemohla tam u nich v nemke, ja som mu zavolala a on ma uz len poslal kam mam ist..a aj tam ta starostlivost a vsetko bola super..tak mi este aj teraz zavolal, ze uz ma tie vysledky, tak nech mam kludny vikend 😉

No a necitlive to asi bude dlhsie...ved aj po sekcii bolo...pamatam ako som sa holila a ani som necitila ako idem strojcekom...

brezulllka
14. okt 2013

@didulienka11 ahoj!!no co vysledky uz mas?vsetko v poriadku?;)

didulienka11
14. okt 2013

@brezulllka akurat som tam volala a ze tam nie su este vysledky :( ze mam skusit na konci tyzdna!!! To co je??? To sa mi nejako nepozdava....Boze dufam, ze to nic neznamena.... :( :( bojim!

brezulllka
14. okt 2013

@didulienka11 neboj sa...hlavne nestresuj!!!uvidis vsetko bude v poriadku..len to asi troska dlhsie trva..po operacii mi doktor povedal ze vysledky budu za dva tyzdne ale ked som bola na tych stehoch a pytala som sa na to tak povedal ze si mam zavolat aby som sa zbytocne neprehanala ze je dost mozne ze tam este tie vysledky po dvoch tyzdnoch nebudu asi aj zalezi na tom v akej nemocnici nam to robili niekde to trva mozno dlhsie... A ako pisala miri ona mala asi troska lepsiu starostlivost ako ja a kedze mala aj doktoroove cislo tak to
mozno troska poposunul nech je v klude... Neboj musime vydrzat.. Ja tam budem volat zajtra dam ti vediet...

brezulllka
15. okt 2013

@didulienka11 no tak ani moje vysledky este nie su..ze si mam zavolat zajtra.. Sestricka mi hovorila ze to trva 10 az14 dni... Som jej hovorila ze sak dnes je to 14.dni a ona ze mozno poobede ich dovezu z bratislavy tak uvidim.. Budem skusat zajtra;)

didulienka11
22. okt 2013

@brezulllka - uz mas vysledky? Mne prisli az dnes.
@m.i.r.i - vyslo mi presne to iste ako tebe - mala som tam bunky maternice a tie bujneli.

m.i.r.i
22. okt 2013

@didulienka11 no super...to je zvycajne to...
a ako sa citite inak? Ja som uz viacmenej fit..uz si skor musim hovorit, ze sa mam setrit, lebo uz aj zabudam, ze nejaka operacia bola..mam to sice tam nad tou jazvou stale take trosku vydute,dufam, ze sa to narovna..ale nic ma uz neboli...uz je to pohodicka..

didulienka11
22. okt 2013

@m.i.r.i - ja sa tiez tesim, ze ma nic neboji a presne ako hovoris, si musim pripominat aby som maleho nezdvihala ;) Ja to tam mam tiez este tvrde a trosku vydute :( presne ako pises dufam, ze to este povoli......uz som mala aj prvu menstruaciu a pohodka - nic nebolelo.