Seborea vo vlasoch u dospelých

21
28. jan 2019

Kto mi poradi, mam 40 rokov a asi rok strasnu seboreu na hlave. Som ekzematicka, celiaticka a alergicka. Dokonca som alergicka na vsetky mozne aj nemozne oleje nachadzajuce sa v samponoch... Ako ju aspon umiernit? Robim ako vychovavatelka, mam mudre deti, dali si vysvetlit moje chrasty, maxilupiny... Dakujeeem

bocjanka
28. jan 2019

@21 ja trpím na sebboreu asi 15 rokov. V čase stresov sa zhoršuje. Ja ju mám vo vlasoch, okolo nosa aj na tvári. Používam sampony z lekárne na seboroicku dermatitidu. Na tvár používam kozmetiku Avene, Avene termalny sprej, ktorá dokáže zázraky.

bocjanka
28. jan 2019

@21 ešte mi pomáha, keď si hlavu oplachujem v žihľave.

ikonica
28. jan 2019

Skuste sampuch od ponio s ichtamolom a pyridionom zinku

21
autor
28. jan 2019

@bocjanka na zihlavu som alergicka, puchnem😂

21
autor
28. jan 2019

@ikonica mate nejaky link, ci ho zozeniem v lekarni?

bocjanka
28. jan 2019

Tento je tiež dobrý

ikonica
28. jan 2019

@21 skor v zdravej vyzive ci na nete...

21
autor
28. jan 2019

@ikonica a vy s tym mate nejaku skusenost?

ikonica
28. jan 2019

@21 nemam diagnostikovanu seboreu koznou lekarkou, ale to co som mala vo vlasoch ja i mm tak vyzeralo... Akoby mokre i suche lupiny, pod nimi naruzovela pokozka, mne sa robili aj chrasticky, svrbela ma pokozka hlavy... Vyskusala som tento sampon... Umyvala som 2x do tyzdna ako stale, ak som chcela kondicioner tak len do dlzky, snazila som sa nedotknut pokozky hlavy.... No a po vyuzivani velkeho sampucha bol problem prec... A zacala som zas pouzivat bezne sampony... A problem je spat, takze si ho urcite tento tyzden zad kupim.... Inac pomaha aj to, ze si vlasy po ususeni uterakom hned vyfenujete, by pokozka nebola pridlho mokra, lebo to je zivna poda pre bakterie, plesne....

21
autor
28. jan 2019

@ikonica dakujem. Mam presne tie iste priznaky az po chrasty a tmavoruzovu kozu. Ja mam diagnostikovany ekzem celeho tela, no doslo mi, ze na hlave to nebude ekzem. Strasne to svrbi. Tak to skusim.

didia
29. jan 2019

@21 chlorova voda môže byt problém. A šampón nam pomohol skincap. A zmena stravy pri ekzemoch robí divy.. mlieko, lepok. Za pokus to stojí🙂

21
autor
29. jan 2019

@didia ano, mlieko budem musiet obmedzit, ale lepok nejem, mam celiakiu. A mame prechlorovanu vodu, pri oplachovani ma stipe hlava, aj ked je kludnejsia