Sedavý nerv - ischias

riann
30. júl 2020

Ahojte mam 24.r a trapí ma bolest ľaveho lytka vraj to mam ischias to som sa dočital na internete a tiež mi to povedal ortoped .. Budem rad ža každu radu ako sa toho zbaviť pripadne čo vám pomohlo koho ste navštivili a podobne .. Mne moja doktora tvrdí že to mam od platničky a keď som sa jej pytal že ako sa to bude liečiť povedala mi že nijako že budu a lepšie a horšie dni toto ma dosť šokovalo .. lebo napriklad ortoped mi dal rehabilitacie ktore žial nejako nepomahaju .. a od doktory som dostal Dorsiflex a Aulin ešte sa vratim k tomu ortopedovy ten si pozeral moje RG a povedal že su netrufa povedať že by som mal prasknutu alebo posunutu platničku ... čo mam dalej robiť? na akom vyšetreni sa to da odhaliť čo kontretne je môj problem či mam naozaj posunutu platničku lebo moja doktorka nejaku snahu nema a kedže mam vystavenu PN chcem skusiť fakt všetko aby som sa dal dokopy ... k problemu bolí ma lýtko na pravej strane hlavne keď som v klude možem chodiť behať nič všetko v pohode ako nahle si sadnem alebo ľahnem nastava tupá bolest ktora je fakt neprijemna bolesť sa strieda buď ma boli lýtko a chrbat je fajn alebo zas lytko sa ukľudi a nastane bolesť v chrbtici na lavej strane ..

balihara
30. júl 2020

@riann tiež som mala niečo podobné,teda aj mám,ale mne to vystreľuje do celej nohy,koľkokrát nemôžem ani chodiť,čo to tak strašne bolí.....tiež mi ortopéd urobil rtg,ale aj MR,tam by sa mohlo najlepšie zistiť,čo máš s platničkou.Ja som chodila na infúzie,aj som ležala v nemocke,ale bolesť ustúpila len dočasne.Bola som aj u neurologičky,aj na obstreky,všetko zabralo len dočasne.Začala som pravidelnejšie chodiť na bicykel,keď sa mi to viac rozhýbe,je to lepšie...takže uvidíme.Držím Ti palce,nech sa Tvoj problém čo najrýchlejšie vyrieši. 🙂

alienkami
30. júl 2020

Moja mama mala rovnaký problém. Chodila s tým asi pol roka po rôznych lekároch. Tiež jej nikto nevedel povedať čo to je, len to pripisovali veku. Zašla k jednému liečiteľovi a ten jej poradil toto:
Postihnuté miesto (v tomto prípade kríže) poriadne umyť a pretrieť alkoholom (min. 60%), natrieť tenulinkú vrstvu medu a prekryť gázou alebo bavlnenou / ľanovou handričkou namočenou v alkohole - handričku treba poriadne vyžmýkať aby bola len vlhká. Keď sa obklad odlepí, treba miesto znova dôkladne očistiť a dať nový med a obklad. Je to na dlhšie, ale pomáha. Keď sa med prestane vstrebávať, už by to malo byť OK.
Okrem toho jej ešte odporúčal suché teplo.

luba41
30. júl 2020

na rontgene väčšinou nič nevidno..MRI alebo CT..a podla výsledku uvidí...ale najlepší liek je cvičenie..cviky na chrbticu..
@riann

duracellko
30. júl 2020

najlepsi liek je naozaj pohyb, a rozohrievat pomaly svalstvo, aby spazmus povolil, porad sa s lekarom.

ja som pol roka chodila o palici, tahala som nohu, a doma som ako batola chodila po stvornozky, co som revala od bolesti, lekari, rehabka, obstreky atd., od januara do juna, nic nezaberalo, jedneho dna, uz som toho mala plne zuby - v juni, bolo teplo, som sa napchala analgetikami a na rebriku som opravovala opadanu omietku, a pomaly, opatrne, dole rebrikom, hore rebrikom, slzy mi tiekli, davala som pozor, aby ma nelapil prievan, na druhy den zazrak - povolilo. drasticka, ale ucinna metoda

luba41
30. júl 2020

@duracellko inak rebrík je výborná cvičiaca pomocka..proste zavesit sa nan rukami / aby nohy boli vo vzduchu nad zemou/ a natahovat chrbticu pomaly - precitovat stavec po stavci. Telo cvičí vlastnou váhou..párkrát denne..velmi účinné na platničky..

medeaa
30. júl 2020

@riann Navstivte neurologa a dajte si urobit magneticku rezonanciu. To musi byt s prepacenim kreten lekar co povie ze sa to nebude riesit nijako... Lieky su iba docasna prva pomoc. Problemy s chrbticou si vyzaduju systematicku a dlhodobu liecbu a celozivotne urcity rezim. Ale ak sa to zanedba, tak to nebude nic prijemne.

lucka_ke
30. júl 2020

neurológ a SM systém cvičenie, nič iné nie je

colormoda
9. aug 2020

Mam podobne problémy už 3 týždeň.... Pred 2 týždňami mi nasadili Dorsiflex a Surgam, mne bolesti a mravcenie šli do Ľ ruský aj nohy... Po týždňu liekov, po mohli na 50% dóm bola na RTG. Vsetko v úplnom poriadku, obvodná mi dala milgamu v injekciach... Potom mala dovolenku.
Cítil som sa celkom fajn, 2x som bola na lasery u fyzio a postupne cvičiť a rehabilitácie.
Tak som skúšala, nakoľko športujem, kŕmne zľahka... no žiaľ moja skúsenosť celé zle.... Skončila som dnes s neskutocnymi bolesťami nohy a krížov ktoré sa stupnovali 3 dni v nemocnici na infuzii.
Caka ma 8 infuzii na stacionári, z ktorých bolesti síce ustúpil hneď ale je mu neskutočne blbo, kortikoidy, od bolesti, na uvoľnenie...
Tlak mi lieta ako na kolotoči.
Záver správy laicky lumbago, opuch platničky v krízovej oblasti. Dostala som žiadanku aj na MR ( no voľný termín po obvolam polovice SR na koniec októbra)....

Určite treba riešiť neurológa, v takychto veciach treba postup a nie byť hrdinom....
O tom ako ste každému na príťaž by som napísala už trilógiu kníh, treba byť neodbitny.
Veľmi vám držím palce 😉

luba41
10. aug 2020

@colormoda MRI v Piešťanoch, Poliklinika v Trenčíne na Partizanskej - nemali volne nič? tam sa dá rýchlo objednať

colormoda
10. aug 2020

@luba41 nie najskorsi termín mi dali práve v Alpha media v TN až v strede októbra...

luba41
10. aug 2020

@colormoda píšem len preto, lebo syn sa objednával nedávno a do týždna mal termín v tom Trenčíne..

colormoda
11. aug 2020

@luba41 je to možné, ono závisí aj od poisťovne, povedali my, že pre VšZP ešte majú niečo volne, pre iné už všetko obsadene.

zoja1804
22. aug 2022

@riann ahoj, dlho si sa na to liecil? Mam to iste .co pomohlo ?

vorkola
3. feb 2023

@lucka_kedze komenty su starsieho data, ale napriek tomu sa pytam lebo ja mam prasknutu vytecenu platnicku,a us som skotro zufala ako zit,lucka ty doporucujes SM cvicenie,prosim ta , kde takeho fyzioterapeuta najs je dnes rok 023,mohla by si mi odporcit,alebo kde na akej stranke najdem takeho som od TrnavymDakujem za info,velmi by si mi pomohla,Pevne zdraie zela katarina

fireman666
4. feb 2023

@vorkola informuj sa na ozonoterapiu, , ci je ešte vhodna u teba..

katkabg
15. feb 2023

Pomooooc uz nevladzem.Pred par rokmi ma zacali trapit krize.Dala som tabletku a preslo to.Teraz pred dvomi mesiacmi som navstivila neurolicku a tam mi urobila rontgen a nasadila lieky a injekcie.Po nich asi tyzden bol pokoj a teraz sa to vratilo este horsie.nechutna bolest v krizoch a tlaci mi to niaky nerv co mi to taha az z krizov az po palec na nohe.Mam pocit ze mam celu slachu natiahnutu ako strunu a ta bolest je hrozna.Ani sadnut neviem poriadne.Bola som u neurochiruga a ten povedal ze mam vydratu platnicku v krizovej oblasti a asi uz daco na nerv tlaci.Bud.tyzden idem na ct nech vie co bude dalej.Uz som v koncoch kedze robim ako predavacka a uz ani nedvyham nic takze ale 8 h.stat vkuse na nohach ma strasne ubyja.Uz citim aj tiky v lytku v svale.Ale ta bolest je hrozna.Neviem.co dalej

barbora19911
15. feb 2023

@riann ja som to mala od platničky zapálený tento nerv tak okolo 6 mesiacov brutálne bolesti nemohla som si sadnúť nič ...mne pomohol len kvalitný fyzioterapeut ...a teraz už viem ako sa nemám hýbať a čo nerobiť aby ma to nebolelo ...

alienkami
16. feb 2023

@katkabg obávam sa, že to bude treba operovať.

katkabg
18. feb 2023

@alienkami no to dufam nieeee...este skusim kupele fizioterapeuta a masaze.V pondelok bude ctcko tak uvidim to.co ukaze.Strasne sa bojim aby ma nechceli operovat

alienkami
18. feb 2023

@katkabg pokiaľ platnička tlačí na nerv, tak tam sa s tým veľa robiť nedá. Stavec sa dá napraviť, ale platničku len tak neposunieš. Najmä ak je poškodená. Možno nejaké obstreky by mohli pomôcť, ale ak, tak len dočasne. Operácia je vždy lepšie riešenie ako ochrnutá noha. Ja som bola operovaná pred 20 rokmi v Nových Zámkoch na ortopédii pri lokálnom umŕtvení. Budem úprimná, nebolo to príjemné - dosť to bolelo - ale odvtedy mám pokoj. K tej bolesti počas operácie - bola porovnateľná s bolesťou, ktorú som cítila pred operáciou pri pohybe. Ono človek si pri takýchto dlhodobých bolestiach na tú bolesť do istej miery "zvykne", jednoducho sa mu posunie prah bolesti.
Zvyčajne sa operuje pri celkovej anestézii, tam nič necítiš. Výhodou lokálneho umŕtvenia je, že lekár môže s pacientom komunikovať a dostáva spätnú väzbu. Čiže ak sa náhodou dotkne miechy alebo nervu, pacient to oznámi a tým sa zníži riziko nejakého náhodného poškodenia.

katkabg
20. feb 2023

@alienkami akurat som sa vratila z CTcka....takze mam herniu disku ktora mi tlaci na nerv.V piatok idem s tymto vysledkom ku neurochirurgovy

alienkami
20. feb 2023

@katkabg držím palce, nech ti s tým pomôže.

katkabg
5. mar 2023

Takze doktor mi vravel nech si objednam unho operaciu a mi to zoperuje Bohuzial uz sa to inak neda riesit kedze sa mi tam ta hernia disku ci ako to nazvat zakapsulovala pri krizovych stavcoch a velmi mi tlaci na ten najdlhsi sedaci nerv co sa taha az do nohy a veeeelmi ma to boli.V robote uz ledva taham.Rozmyslam co pitom Po takej operacii

alienkami
5. mar 2023

@katkabg po operácii nasleduje rehabilitácia, možno kúpele... Ak všetko pôjde ako má a budeš aj po rehabilitácii sama cvičiť, tak sa vrátiš do bežného života. Držím palce a posielam pozitívnu energiu 🤗