Silná neurogénna tetánia

5. júl 2023

Ahojte chcem sa spýtať minuly rok som pracoval v zahraničí cca 5 mesiacov kde som mal dosť stresu, zlej životosprávy a celkovo som sa necítil fajn ku koncu sa mi už strašne zhoršila alergia a ochorel som tak som si povedal že idem domov, keď som prišiel domov začali mi strašne bolesti uzliny pod uchom ako keby kyvac hlavy následne ťahanie oka ( videl som dobre) bolesť tvare neskutočná následne bolesť horných dolných zubov všetko len na jednej strane, potom sa pridala bolesť šije vzadu až do ramena a do lopatky a bolesť polky brucha až do slabiny medzi nohou a bruchom a cela noha, už je to cca rok a mám tu stranu strašne buď voľnú alebo komplet stuhnutu aj s Polkou tvare zubami a hlavou a strašne mi zalahava puka v uchu, už som skúsil všetko, strašne veľa vyšetrení všetko ok, jedine tá alergia sa mi zhoršila tak že mám v nose polypy ktoré sú však malinké, doktor usúdil že sa jedna o latentnu neurogennu tetaniu ? Stretli ste sa s tím niekto prosím ? Ako keby som stratil prirodzene napnutie vo svaloch cez ktoré mi prechádzala tá bolesť, ďakujem 🙂

zuzkaa1991
5. júl 2023

Treba ist.na neurológiu tam vas napoja na pc a zistite ci mate tetaniu alebo nie ;) mne tak zistili minulý rok bohužiaľ dost vela ludi s tym trpi a maju rozne priznaky

autor
6. júl 2023

@zuzkaa1991 mal som chvostekov príznak pozitivny a keď mi robili emg tak extrasystoly a že tetania, extrasystoly však môže mat aj zdravý človek. Napísali stredne ťažký až ťažký tetanicky syndróm

zuzkaa1991
6. júl 2023

Ja netusim aky syndróm skrarka mam len...a co vam dali za lieky??vela robi aj psychika

beatrix85
6. júl 2023

S tetánou sa spája vždy psychický problém (doktori to píšu keď je pacient v podstate ok, ale sťažuje sa na niečo čo doktori nepotvrdia). Tetánia lepšie znie ako panická alebo stresová porucha. Skúste sa spojiť so psychológom.

autor
7. júl 2023

@zuzkaa1991 lieky mi dali eliceu ale nič mi to nerobia …. Psychicky som skôr v paži s toho čo sa mi deje s telom @beatrix85

aurinia
2. aug 2023

Treba sa naučiť žiť s tým....že pred tým má nič nebolelo
...a teraz ma tam pichá, tam ťahá, tam a hentam mám kŕč....mne tiež dlho trvalo než som sa to naučila. Neskutočný strach som mala z toho že sa pozorujem, hľadám čo je to za chorobu. Nájdi si skupinu ľudí ktorí majú tetaniu a pomôže ti ako oni žijú, čo prežívajú. Žiaľ už je to tak, že sú lepšie a horšie obdobia. Mne pomáha práca v záhrade, vtedy mi nic nieje. Skús si nájsť nejaké hobby pri ktorom na choroby, bolesti nemyslíš. Zo zásady nepozerám horory, filmy o chorobách, nevediem rozhovory o smrti a chorobách a na pohreby chodím len nevyhnutne, inak sa z pohrebu dávam týždeň dokopy.
Lieky ber, elicea je dobrá. Dá ta dokopy.

luccija
2. aug 2023

Ja si Ťa pamätám z minulého príspevku, takže stále Ti nie je lepšie?pamätám si tu povisnutu tvár vtedy sme to tipovali na tvarovo obrnu
Takže Ta lieči neurológ či psychiater?máš pocit, že po liekoch Ti je lepšie?
Tetania má tisíc tvári jeden má záchvaty, druhý mravcenie, ďalsi niečo iné.Aj užívas Magnosolv?

autor
6. aug 2023

@luccija nepomohlo nič antidepresíva žiadny účinok, ja nemám depresia ani žiadne strachy mne len oslabol krk na pravej polke a od toho mám pocit že cela práva polka lebo sa neviem dobre zaprieť do tej časti krku tak trpí všetko …

mamina7070
6. aug 2023

´sk elicea su antidepresiva a tam trva nez nabehne ucinok tak zreba docasne pridat nieco ako neurol a pod

autor
6. aug 2023

@mamina7070 pozrite sa chápem že tetania a pod veci sú spojené s psychikou, ale ja nemám depresie ani strachy ani búšenie srdca ani nič s tím spojené ja mám čisto že mi prešla bolesť po strese od hora na dol a odvtedy mám pravú polku tela slabšiu, najviac asi krk a tam tu silu neviem dostať od krku sa odvíja toho strašne veľa čiže si myslím že to mi robí problém sa zaprieť do toho tela .

luccija
6. aug 2023

Bol si u fyzioterapeuta?každý má polku tela slabšiu ako úprimne neviem si predstaviť čo Ťa vlastne trápi?tak cvic na tú stranu s odborníkom.V zahraničí si pracoval fyzicky?

autor
6. aug 2023

@luccija fyzicky hej, bol som podľa neho žiadny problém , áno ja viem že každý má polku tela slabšiu ale mne zoslabla silnejšia strana 🙂 ja som pravák a práva strana mi úplne odišla , čo má trápi asi to že mi zoslabla práva strana tela neviem ako to ešte viac opísať… neviem sa do nej zaprieť tak ako predtým boli má bok boli má vzadu za ramenom, zdvihac lopatky má pobolieva proste ako keby ste rovnú ciaru spravila od krku hore až do po chodidlo s tím že mi chytilo aj pravú časť tvare …

autor
6. aug 2023

@luccija mal som jedine nejaké spazmy ktoré rozmasiroval a zmizli a mal som ich v tých miestach čo má boleli keď mi to začínalo