Silné a časté migrény

viva13
4. feb 2012

Ahoj, trpím už asi 15 rokov migrénami,cca od prvého menzesu,v oktobri 2011 mi zistili tetániu.Užívala som na prevenciu TANAKAN,ERRAVIA A SPITOMIN,bohužial nič mi nezaberá,respektíve mám pri nich nežiaduce účinky.Od neurologa mám aj lieky od bolesti Frovamed mi nepomáhal vobec,Relpax mal u mňa opačný účinok začala ma ešte viac bolieť hlava,Maxal mi zaberal len na začiatku no už potom nie,jediné čo mi poradila suseda ergotamínové čipky,tie už beriem cca 3 roky to mi jediné zaberá,no bojím sa toho diazepanu čo obsahujú.Mám robené CT hlavy cca 7 rokov dozadu a MR cca pred 3 rokmi, výsledky boli ok. Prosím poraďte mi niekto som už vážne zúfala,teraz navštevujem tretieho neurologa,čo mi nevedia pomôcť,prípadne nepoznáte nejakého odborníka napr. v Bratislave? PROSÍÍÍM

filipal
4. feb 2012

antimigrenika ti nezaberaju? napriklad Cinie? existuju aj silne kvapky Tralgit. tieto lieky predpisuje neurologovia.
viem, ze existuje v Bratislave, v Ruzinovskej nemocnici jedna neurologicka, ktora sa specializuje na liecbu migrenoznych bolesti. neviem presne ako sa vola ale priblizne 😅 ? Tamara Kovalcikova? nejako podobne...
jej nevyhodou je, ze ma ambulanciu len jeden- dva krat do tyzdna a casto ju odvolaju k operacii, takze nakoniec vobec neordinuje.

leusa172
4. feb 2012

@viva13 ja som tiez trpela migrenami a to kazdy mesiac, kde mi nepomohlo nic, iba sa zavriet do izby, pozatahovat zaluzie a snazit sa z toho vyspat. Potom som navstivila jedneho masera, ktory mi ponapravoval chrbticu a dal ma na taky pristroj, neviem co to bolo, ale chodili mi take akokeby mravceky po krku smerom k hlave a odvtedy som este parkrat bola na masazi a uz som fit 🙂 hlava ma boli asi tak raz za pol roka a je to taka bolest, ze s tabletkou na bolest hlavy to vydrzim. Inac zaklad, aby si tomu predisla je extremny prijem tekutin. To ti tvoj stav zhorsuje. Skus naozaj vela, vela pit tekutin a navstiv masera nech ta napravi chrbticu a tiez som navstivila jednu domacu liecitelku v Martine a ta mi povedala, aby som uzivala vit. B6 a vit. C v tabletkach 1000 a cisty bez dalsich prisad a toto som musela uzivat 3 mesiace a bolo mi super

viva13
autor
4. feb 2012

@filipal ahoj, brala som len tieto čo som spomínala,žiadne iné. hmn tak to je dosť blbé s tou doktorkou,kedže by som musela dochádzať cca 100km do Blavy boli by to pre mna nevýhodné. 😒

viva13
autor
4. feb 2012

@leusa172 ahoj, pri silnej migrene dopadnem aj ja v posteli zastreté žalúzie...na masáže som chodila ked ma bolel chrbát no to nebolo skrz migrénu, chodila som aj na banky :-/
Hmn tak to je na závidenie že raz za pol roka...
Mňa ked začína bolieť hlava tak hned pijem pijem po dúškoch ale aj tak mi to vypukne.Pravidelne beriem Magne B6 🙂

leusa172
4. feb 2012

@viva13 no ved aj ja som pila dusky vo vacsom mnozstve ked uz ma hlava zacinala boliet, ale vzdy uz bolo neskoro, preto sa teraz snazim chodit s flaskou vody pomaly aj na WC 🙂 a ci sa mi to paci alebo nie musim vela pit. Uplne ta chapem co prezivas, ja som pri migrene dokonca aj zvracala, neviem ako ty. U toho masera to bolo tak, ze ten ma tak pozvrtal, ze mi praskal pomaly aj velky palec na nohe, nebolo to vobec prijemne, ale stalo to zato

viva13
autor
4. feb 2012

@leusa172 vraciam aj ja no ked nie tak mi je dosť nevolno. pozerám že si od košíc takže na takého masera asi nenatrafím :-/

filipal
4. feb 2012

@viva13 ano, samozrejme, treba vyskusat aj alternativne metody. mojmu muzovi vsak nic nepomaha. on mava migreny cca 2 krat do tyzdna. skoro vzdy dva - tri dni za sebou. niekedy sa stane, ze ma mimoriadne 7 dni vkuse klud. on by bez antimigrenik nemohol vydrzat. mava aj zvracanie, nevolnosti.
tieto spominane antimigrenika ako Cinie (podobne byvaju aj cmulacie, vhodne vtedy ked pacient vsetko vyvrati), by ti mal predpisat kazdy neurolog. byvaju v baleniach po 6 kusov, co je aj zvycajne mnozstvo na mesiac. viac krat do mesiaca by sa nemali uzivat. tieto jedine mu vzdy zaberu.
skus si ich od lekara vypytat. mojmu muzovi skusali aj profilakticku liecbu, tzn. ze uzival silne lieky dennodenne, vtedy nemohol uzivat antimigrenika. tato liecba trvala pol roka. po nej sa frekvencia migren zmensila, ale po case sa zase vratili v podobnom intervale.

leusa172
4. feb 2012

na maserovi v podstate az tak nezalezi, ja som isla len tak akeho som prveho nasla na nete, klasicky ma masiroval a zistil, ze som celkom stuhnuta a mam aj vyskocene stavce, asi 3 krat ma tak stlacil, ze mi skoro oci vybehli, ale stavce skocili spat a mne migreny ustupili, a tiez mi odporucil pitny rezim a to sa snazim dodrziavat, tak vyskusaj aj ty navstivit nejakeho v tvojom meste a uvidis, mozno mas tiez bloknutu chrbticu

nemesia
4. feb 2012

Mavala som migreny asi 4x za rok, ale boli priserne, bolest hlavy a potom vracanie, a to aj 10x aj viac, islo mi pritom hlavu roztrhnut, zaludok prazdny, som myslela, ze aj ten pojde von. Lezat som musela uplne bez pohnutie, aj ten najmensi pohyb a zaludok v kybli. Kolkokrat pohotovost, ze oni k takym pripadom nechodia, mam prist. Raz som tak isla a musela som si lahnut na schodisti na schodoch, co som nevladala. Potom sme sa dopatrali k nejakemu cislu, nieco ako sukromna pohotovost, a ten Dr bez problemu prisiel. Mala som klasicke vikendove migreny, alebo vzdy prvy den na dovolenke. Pred par rokmi sme leteli do ameriky, lieatdlo rano o siedmej z viedne, cize o piatej sme tam museli byt a u mna o polnoci pohotovost. Uzivala som vselico, az raz mi pichli brufen a torecan a do polhodiny bolo celkom na vydrzanie. Potom to pichali vzdy ak som to nestihla zastavit pri prvych priznakoch ibalginom 400 niekedy aj dvomi. Postupne mi ataky prichadzali tak raz, dva za rok potom styri roky pauza a teraz som zas tri roky bez. ale medzitym som si parkrat musela dat preventivne ibalgin.

viva13
autor
4. feb 2012

@filipal také podobné som mala nechali sa rozpustiť v ústach bolo tam 6kusov a volali sa maxalk, dala som si predpísať 4 krabičky a tretia už mi menej zaberala štvrtá mi už vôbec nezaberala.
ja by som skôr potrebovala niečo čo mi ich zmierni na minimum,lebo ich mávam dosť časte (každý deň alebo každý druhý deň)

viva13
autor
4. feb 2012

@leusa172 no chrbát ma bolieva často a hlavne kríže,no niečo na tom môže byť 🙂
to je klasický masér?chodím k jednej masérke na masáž a banky, to čo si písala o tých "mravcoch" to je nejaká metoda?

viva13
autor
4. feb 2012

@nemesia Súhlasím s tebou aj ja mávam také stavy,že sa ani pohnúť nemôžem, každy pohyb mi išlo hlavu rozdrapiť. Ja som bola len raz na pohotovosti a dali mi analgin a to mi do hodiny prešlo,no si myslím,že to riešením nie je :-/ mne tieto volnopredajné nezaberajú a ani ked si dám dve 400-vku ☹(( už som skúšala-ibalgin,panadol,nurofen,novalgin,valetol,ataralgin,mig...už si ani iné nespomínam názvy ☹

filipal
5. feb 2012

@viva13 podla toho co pises, potrebujes tu profilakticku liecbu. moj muz ju bral si pol roka. nepamatam si nazvy lieku, ale boli to silne lieky (nieco ako proti epilepsii, ktore predpisuju iba v nemocnici). takato liecba sa indikuje prave pri takych castych migrenach ako mas ty. skus najst neurologa pri najvacsej nemocnici aku mas dostupnu, tam mas najvacsiu sancu, ze ti nasadia ucinnu liecbu. mojmu muzovi bezny neurolog vravel, ze oni k tymto silnym liekom ani nemaju pristup.
co sa tyka tej chrbtice, mm vravi, ze ked ho boli hlava od krcnej chrbtice je to ina bolest a na tu zaberaju aj analgetika, na rozdiel od klasickej migreny.

este co sa tyka tych rozpustnych tabliet, tiez mojmu muzovi nezaberali vsetky. vyskusal ich vela a zaberali mu iba niektore. ale mas pravdu, ze v tvojom pripade to nie je riesenie, potrebujes tu dlhodobu liecbu.

leusa172
5. feb 2012

@viva13 neviem ci je to metoda, to som si lahla do nejakeho akokeby kolesa, z ktoreho mi potom isli take mravceky po krku, to sa asi bezne pouziva ten pristroj pri bolestiach chrbta, nie je to vyslovene na migrenu, ale mne to pomohlo 🙂

filipal
5. feb 2012

@viva13 este sa mi podaril zistit nazov lieku na profilakticku liecbu migreny. Topiramat.(iste existuju aj ine)
berie sa denne asi pol roka. postupne sa davka zvysuje a aj vysadzuje sa velmi pozvolna.

viva13
autor
5. feb 2012

@filipal fúha no neviem to budem pred doktorom vyzerať moc mudra,ked mu poviem že či by nebola vhodná pre mňa profilaktická liečba 😉 pri tejto liečbe je potrebná hospitalizácia?

viva13
autor
5. feb 2012

@filipal to som ešte nemala, teraz neviem či mám zase ísť k štvrtému neurologovi? najlepšie by som išla niekde do Blavy,len tam nepoznám žiadneho nerologa,kedže nie som odtade :-/

filipal
5. feb 2012

@viva13 chod do najblizsej väcsej nemocnice, na neurologiu, k lekarovi, ktory vedie aj ambulanciu, lebo budes musiet dochadzat na kontroly. asi raz za mesiac.
je to ambulantna liecba, ale uziva sa denne, aj ked nemas migrenu. preto profilakticka, mala by zabranit jej spusteniu.

😀 povedz mu, ze si taka mudra, lebo ti to poradili na internete, to maju lekari najradsej! 😀

ale vazne, skus nejako diplomaticky, ze uz si presla vselicim a nic ti nezabralo a citala si aj o takejto moznosti....
ale skuseny neurolog by ti to mal navrhnut sam, mm to navrhli najmenej dvaja.
je tu paralelne aj druha tema o migrene, dala nam link Gretka, tam mas tiez nejake zaujimave rady.

viva13
autor
5. feb 2012

@filipal dakujem momentálne som u tretieho neurologa a ani jeden mi takéto nenavrhol,budem musieť niečo pozisťovať, mne by vyhovovala ambulantná liečba,na hospitalizácie moc nie som ☹((

filipal
5. feb 2012

@viva13 asi si ma zle pochopila, ide o ambulantnu liecbu. to ze ti radim neurologa v nemocnici znamena, ze su tam lepsi odbornici, oni si zvycajne vedu aj ambulanciu.

viva13
autor
5. feb 2012

@filipal ja som to pochopila tak že prídem k neurologovi nasadí mi nejakú liečbu a prídem 1x za mesiac na kontrolu, to budem musieť ležať v nemocnici?

filipal
5. feb 2012

@viva13 cely mesiac budes normalne doma(alebo v praci), len budes chodit raz mesacne na kontrolu. 🙂

viva13
autor
5. feb 2012

tak som to pochopila dobre dakujem 😉

evickav
5. feb 2012

ahoj,,, ja mám tiež tetániu a k tomu migrény s aurou,,, viem si predstaviť,čo prežívaš,,, ja najskôr prestanem vidieť na jednu stranu, niekedy nemôžem rozprávať, nedokážem vysloviť slová a neviem si spomenúť ako sa určité veci volajú,,, niekedy mi aj tŕpne ľavá ruka,ale strašne - to je spojené s tou tetániou,,,
u nás na neurológii mi dávali takú liečbu, ktorá vôbec nezaberala a bolo mi po nej strašne zle,,, väčšinou som skončila na oddelení s infúziou,,,
potom mi povedali,že mám stanovenú diagnózu,že už nič iné so mnou nemôžu robiť,,, tak ma to nahnevalo a šla som do Malaciek k Dr. Modravému,,, ten mi porobil hneď vyšetrenia a stanovil liečbu,,, brala som každý večer cinabene a pri záchvate cinie,,, ja som si k tomu ešte od bolesti dala brufén 400,,, to mi zabralo,,,
postupne sa mi záchvaty objavovali čoraz menej a s menšou intenzitou,,, normálne som dokázala pri nich aj niečo porobiť,,,
teraz už neberiem žiadnu liečbu,,, len občas dostanem záchvat a to mi pomôže to cinie a dobre sa vyspať,,,
na kontrole u neurológa som nebola už možno aj tri roky,,, ale upozornil ma a dal mi to aj písomne,že budem musieť rodiť cisarákom,lebo pri pôrode sú veľké tlaky a hrozia potom nezvládnuteľné migrény,,,
ja som sa zamerala aj na prírodnú liečbu a pila som aloe vera gél,,, už 2x som si urobila kúru,,, to detoxikuje telo a potom lieči,,,
ak sa snažíš otehotnieť,tak si daj napísať len lieky,ktoré sa vystrebú z tela von do 24 hod.,,, na to ma upozornil ten neurológ,,,
držím palce

viva13
autor
2. mar 2012

@evickav ahoj, tak vidím,že nie som sama kto má také silné bolesti,no teraz beriem nové lieky a už ich nemám také časté klop klop sú končne 2 aj 3 dni čo som bez bolesti,verím,že to s týmito liekmi pojde takto dobre aj nadalej a zlepší sa mi stav...
o tom aloe velmi rozmýšlam,pomohlo ti to na detoxikáciu?

evickav
2. mar 2012

@viva13 aloe som brala minulý rok asi 3-4 mesiace,,, určite mi to pomohlo,,, po týždni užívania som sa normálne tak osypala ako rubeola,,, postupne mi to prešlo,,, to som sa detoxikovala,,, mne to poriešilo viac vecí nielen migrénu,,, prestali ma bolieť kĺby,,, predĺžil sa mi menštr. cyklus z 25 na 28 dní ...
teraz počas vianoc som si dala druhú dávku aloe,,,
1x som ho užívala ráno a večer jeden hlt priamo z fľaše,,, 2x som bola chorá a chystám sa na IVF,tak som ho užívala 3x za deň,,, pomohlo mi to moc aj na imunitu,,,
ja si aloe kupujem v zľave,,, potrebujem ho častejšie a preto som sa zaregistrovala u jednej firmy,aby som ho mala za nákupnú cenu,,,
je to prírodná liečba a určite lepšie,ako sa stále cpať liekami,,, ja už na migrénu preventívne nič neužívam,,, vysadila som to,,, len pri záchvate si dám cinie + brufen,,,
inak bola som aj na školení o aloe,tak ti môžem napísať o ňom viac,ak budeš chcieť

maji9
4. mar 2012

@evickav Ahoj.ja pouzivam aloe vyrobky 14 rokov bola som medzi privimi ktory sa zaregisrovali do firmy.SU to naozaj kvalitne a super vyrobky.Chodim na lekarske prednasky kazdy mesiac aj na SLovensku aj v Madarsku.keby si potrebovala kontakty na dokorov kludne mi napis mozes im zavolat a opytat sa ich.
adamcsek@gmail.com,
na migreny ja pouzivam berry,omega 3/ku,caj a cerveny krem z vonka.nehovorim ze uplne mi prestali migreny ale mam ich menej krat a trva to menej hodin.

viva13
autor
4. mar 2012

@evickav ked píšeš o menštruácii náhodu na bolesti to nepomáha lebo ja mám silné bolesti,prvé 3 dni som odstavená od života a nechutí mi ani jesť.jasné bude rada napíš do správy prosím,dakujem

chiccco
24. jan 2021

@viva13 ahoj ako si poriesila tie migrény? Lebo ja sa uz idem zblázniť mna uz bolí hlava každý druhý deň.