Silné zvuky čriev

martina28p
21. feb 2019

Mamicky,poradte prosim...asi v novembri som zacala mat problemy so stolicou...brala som probio,neupravilo sa...v decembri mi brali vyter,bol ok..bola som u mudr...poslal ma na gastro...tam som mu povedala,ze mam zltu stolicu a uz 2 mesiace riedku,penivu...a zacali mi neskutocne grulit creva...hlasno a neprijemne a dost som trpela plynnatostou....dal mi antib.,nejake lieky na odvzdusnenie criev a vzal krv na heliko...caka ma kontrola...kym som brala liekyky,bolo to fajn,ale zase sa mi creva ozyvaju a neskutocne...vobec neviem co to sposobuje...vylucila som mlieko,pecivo ale je to uz neprijemne...nemate s tym skusenosti...dakujem

h_petra
21. feb 2019

no, prestávam sa orientovať, za posledné dva dni je tu tretí krát téma s touto problematikou. Nepíše to náhodou jedna a tá istá osoba?

martina28p
autor
21. feb 2019

@h_petra aha pardon....nie nie som tu po dlhom case na koniku...nevsimla som si podobnu temu...len som sa chcela s niekym podobnym spojit...lebo skusam uz vsetko mozne a neviem pochopit co sa zrazu stalo...problemy som nemavala....

h_petra
21. feb 2019

@martina28p každopádne, napíšem k téme. Mám s tým skúsenosť, mne veľmi nahlas a výrazne škvŕka v bruchu, so stolicou to tiež nie je úplne ono, plynatosť je z času na čas moja najvernejšia kamoška. Na gastre som sa zatiaľ vždy dozvedela, že je všetko ok, že je to syndróm dráždivého čreva (mi príde, že všetko sa dá za toto schovať), akurát mi vyšlo pozitívne SIBO. To Ti robili? Ja som mala pozitívne SIBO aj v minulosti, brala som na to ATB, ale o rok som mala pozitívne zas. Aktuálne to neriešim, antibiotiká neberiem, keďže sa snažíme o bábo.
Skús si sledovať stravu, zapisuj si čo Ti zhoršuje stav. Mlieko a pečivo môže byť problém, ale vôbec nemusí.

h_petra
21. feb 2019

@martina28p ak Ti nevyšli pozitívne testy na laktózovú intoleranciu, alebo na celiakiu, tak by som to moc nehrotila s obmedzovaním mliečnychvýrobkov a pečiva.
Robili Ti aj testy na potravinové alergie?
Zamerali sa v krvných testoch na funkciu pankreasu?
Vyšetrili žlčník?

salome123
21. feb 2019

@martina28p histaminova intolerancia?

martina28p
autor
21. feb 2019

@h_petra zatial len vyter a krv na heliko,sono...dal antib.a meteospasmyl to ked som brala,stolica sa upravila aj creva utichli....ale zas to zacina...tie zvuky hned rano,vecer...ja sa priznam citim.neskutocne ked to tak pocut...a uz ma.zacina pobolievat zvlastne brucho....mlieko,jogurty som vylucila,pecivo som nejedla ani predtym moc...ale mam rada slaninu,a stiplave ...zatial som.to obmedzila...beriem teraz nejake laktobacily....buduci tyzden idem na kontrolu...

martina28p
autor
21. feb 2019

@h_petra ano pankreas aj zlcnik mi kontrolovali...na laktozovu intoleranciu mi testy este nerobili....ja som bola zvyknuta na rano jest len jog.napoj...tiez mi pride ze zrazu by to nemal byt problem

h_petra
21. feb 2019

@martina28p pýtaj sa na ten SIBO test. Z toho, čo píšeš predpokladám, že bude pozitívny.
Pankreas a žlčník kontrolovali len prostredníctvom sonografie, alebo aj krv? Lebo na sone sa zas až tak veľa neukáže :-/.

Výter ti robili aký? Z konečníka?
Gastroskopiu Ti robili?

martina28p
autor
21. feb 2019

@h_petra vyter z konecnika...a mala som len sono....ine nic mi este nerobili...povedal ze mozno pojdem na hadicku z hora aj zdola...

h_petra
21. feb 2019

@martina28p zaujímavý postup. Ten výter z konečníku mi v tomto prípade príde úplne zbytočný.
Niečo sa aj z toho ukázalo?

"Hadička" asi bude nevyhnutná, ale pýtaj sa aj na krvné testy na potravinové alergie, na enzými, ktoré ukážu činnosť pankreasu, aj na SIBO test.

Držím Ti palce

erickatt
21. feb 2019

@martina28p slaninka je fajn. Naopak premasti ti čreva. Nepoznám niekoho kdo má alergiu na slaninu. Skús sa ešte odcervit...

martina28p
autor
21. feb 2019

@h_petra dakujem...nie vyter bol v poriadku...no uvidim co ma caka...

katarinamarkova
21. feb 2019

@martina28p mňa napadla taká banalita - perlivá minerálka? jablkové, pomarančové džúsy? pivo?

martina28p
autor
22. feb 2019

@katarinamarkova nepijem ....len cista voda.....tiez som na to myslela....este ma napadlo ci mi to nemohlo spustit biele vino...kolo vianoc sa dost popijalo....myslim tak ze kazdy vecer sme si dali pohar dva vinka....nebola som predtym zvyknuta....ale uz aj to som stopla

xxxkatka
22. feb 2019

@martina28p ak biele vino, zameraj sa na histaminovu intoleracnciu.

adkala
23. feb 2019

Mne to pripadá ako syndróm dráždivého čreva. Študuj na nete. Pri tom syndróme pomáha strava s nízkym obsahom FODMAP sacharidov. Oplatí sa kúpiť knihu Zachráňte svoje črevo. V každom prípade sleduj si stravu.

martina28p
autor
24. feb 2019

@adkala dakujem za radu....len nechapem co sa tak zrazu zmenilo....nikdy som problemy nemala...vobec neviem co vylucit...

martina28p
autor
24. feb 2019

Aj dnes rano...zjem banan a tie zvuky co zacali robit v zaludku ...no na porazenie uz....

adkala
24. feb 2019

@martina28p ...Banán robí aj mne zle. Keď som ležala v nemocnici, tak každý s črevom hovoril, že po banáne je horšie. Aj chlieb narobil masaker. Každý sme iný a dobré je sledovať si závislosť ťažkostí od stravy.
...Čo sa týka tej náhlej zmeny... u mňa narobili zlotu lieky na bolesti chrbta. Ale zasa každý má iný spúšťač.

martina28p
autor
24. feb 2019

@adkala dakujem...ja to vnimam pomaly po kazdom jedle...uz sa aj bojim jest ...cokolvek zjem...velmi rychlo citim vrnenie v crevach uz pri konecniku...akoby rychly postup potravy az dolu...a vela vzruchu v creve,a prdenie....stolica uz nie tak casta,ale zas zapach je silny...

adkala
25. feb 2019

@martina28p Prosim ta, len jedz, aby si sa nedopracovala k dalsim diagnozam.
O tom banane som sa docitala, ze 1/2 malo zreleho banana je o.k.
IP ti poslem pdf o drazdivych a nedrazdivych potravinach.

martina28p
autor
25. feb 2019

@adkala dakujem...
Dnes som bola na kotrolu,heliko je ok, vzal krv na testy celiakie a cohosi ...dostala som dalsie lieky....kontrola 3 tyzdne

adkala
25. feb 2019

@martina28p Tak napíš, či niečo našli. Kolonoskopiu si ešte neabsolvovala?

martina28p
autor
4. apr 2019

Dievcata,tak po dlhsom case som tu zas....vysetrenia boli a zistila sa alergia na laktozu a este cosi...zabudla som....tak sa naucit jest ....snad bude uz lepsie

adkala
4. apr 2019

@martina28p na alergologii ti to zistili?

martina28p
autor
14. apr 2019

@adkala nie,bral mi krv a mala som o vyse 100% vyššie hodnoty