Škrípanie zubami v noci

slavka1504
31. júl 2016

Ahojte. Mate niekto skusenosti so škripanim zubov ? Priateľ to robi skoro každu noc a mne to veľmi naruša spánok. A hlavne, že si tym veľmi kazi zuby. Mate nejaké skusenosti čo vam pomohlo popripade nejako utlmilo ? Ďakujem

angels23
31. júl 2016

@slavka1504 ahoj je to bezny jav a mne zubarka povedala, ze to robim preto, ze cez den som kludny clovek a davam zo seba von stres 😉 Tomu asi nezabranis. Odporuca sa gymnasticke cvicenia na celust ale nikdy som to nepozerala ani neskusala a ak to je moc a neprechadza prave stresujcim obdobim mal by si k psychologovi 😬 Co mne pride extrem. Proste nechat to tak

mirkafu
31. júl 2016

@slavka1504 Ahoj ja som skripala velmi ..ze vraj je to zo stresu ..priatel to nevedel vydrzat stazoval sa hlavne ked so ja skvor zaspala tak on uz potom nevedel ...tak som sla k zubarke a dala som si urobit odliatok zubov a urobili mi taku silikonovu" formu" do pusy kazdy vecer pred spanim som si ju nasadzala a bol klud a aspon som si uz nenicila sklovinu ...u mojej zubarky to stalo 30 eur a cakala som na to asi tyzden 😉 skuste to ... ja si myslim ze urcite pomoze 🙂

danielahamar
31. júl 2016

Zevraj aj ja skripem, zatial to neriesime, ale viem, ze mi tak vystreluje stres

dorottka
31. júl 2016

Casto je za tym problem s dychanim. Ak dycha ustami, treba skocit na ORL a riesit v prvom rade toto... Skripanie zubami je totiz casto snaha sanky uvolnit si jedinu pristupovu cestu pre kyslik - a to usta. Dovtedy dost pomaha dlaha, ale pytaj si vyslovene relaxacnu dlahu, je bud zo silikonu alebo vzduchom formovatelnej folie, na to staci odtlacok spodnych zubov 🙂. Je to male, v ustach to nezavadzia ako 'klasicka' akrylova dlaha.

dorottka
31. júl 2016

Este chcem dodat, ze urcite to nenechavat tak... Ak by sa to vyskytovalo raz za cas, v case enormneho stresu, to by bolo este ok, ale ak je to az v takej miere, ze si nici zuby a rusi ta to zo spanku, to je riadna parafunkcia a velmi si tym nici i sankovy klb. Ten toho dost vydrzi, ale casom sa moze velmi opotrebovat a vtedy je uz dost neskoro... Na rozdiel od ostatnych klbov v tele sa tento vymiena extra komplikovane a spokojnost pacientov nie je ani zdaleka taka ako pri vymene inych klbov. Cize radsej predchadzat... Na toto by som vedela napista cely roman, ale skuste najprv tu dlahu, ak nepomoze sup na maxilofacialne oddelenie na stomatochirurgii, tam vam poradia dalsi postup pripadne predpisu myorelaxancia 🙂

xevulax
1. aug 2016

aj ja skripem zubami od detstva. postupne sa to trochu upravilo, aspon si myslim,lebo manzel je dost tvrdy spac. ale velmi crla ktat sa mi stava ze ja sama si to uvedomujem a neviem prestat. mam sko keby "krc" v sanke a robim to stale. to ked som v takom polospanku ze neviem byt hore lebo som velmi unavena a nespim tvrdo. je to velmi neprijemny pocit. neviem z coho to skripanie noze byt kedze ho mam uz tak dlho. celkom bay ma to zaujimalo. ja som vitala,ze s tym zvyknu aj k neurologovi posielat.