Skúsenosť s liekom na tlak Ebrantil 30

lagunka0000
19. nov 2020

Ahojte užívate niektorá liek ebrantil 30? Nemali ste nejaké nežiaduce účinky?

babababka
20. nov 2020

Beriem cca 2 roky podstane vyššiu dávku až 120mg.Predtým som brala na tk iný liek,na ktorý som dostala alergiu,Tento ebrantil sa mi zdá slabší ako predošlý.Nežiaduce účinky som zatiaľ nepozorovala,ak nerátam suchšiu pokožku a vyschnutú sliznicu v nose a v ústach.Ale to môže byť aj z iného dôvodu.Máš nejaké prejavy,odkedy to berieš?

lagunka0000
autor
20. nov 2020

@babababka beriem ho týždeň, asi po troch dňoch od začiatku užívania, mi začalo v noci búšiť srdce a dosť dlho trvá kým sa upokojím a potom skoro nič nespím, a tiež sucho v nose. A tlak sa ti upravil asi koľko dní po začiatku liečby? lebo ja teraz zatiaľ akoby sa nič nedialo s tlakom

babababka
20. nov 2020

Tlak sa mi upravil po 2-3 týždňoch,aale ešte aj teraz mám sem-tam krízu.Tritace,čo som brala predtým,bol oveľa lepší,tlak som mala v pohode,brala sommenšie dávky,len som začala strašne kašlať tak mi to vysadili.Nie búšenie srdca nemám.Ak ti robí hocijaký problém,zavolaj dr.,internistovi ktorý to naordinoval a povedz.Radšej teraz,ako neskôr.Je milión liekov na zvýš.Tk,žeby jeden nenašli pre teba?Volaj,volaj za to sa nemôže dr.nahnevať,má byť rád,že sa o to zaujímaš.Aké si mala TK,brala si už niečo aj pred tým?

lagunka0000
autor
20. nov 2020

@babababka no mám aj 150/103 a potom zase 127/85 a takto kadejako. Volala som dr. dala mi iné tak uvidím ako mi bude

babababka
20. nov 2020

Už môže byť len lepšie.

lagunka0000
autor
20. nov 2020

@babababka takže musím len vydržať kým mi zaberú tabletky

lagunka0000
autor
21. nov 2020

@babababka aj ja som kaslala po tých predchádzajúcich, tiež sa mi zdajú slabšie a asi by bude musieť zvýšiť dávku, to búšenie vraj mám zo štítnej

babababka
21. nov 2020

Ak máš tlakomer sem-tam si odmeraj.Nie preto,aby si sa vystrašila ak budeš mať vysoký,niekady aj pri najlepšej liečbe vyskočí,ale aby si vedela,že pri akom tlaku sa cítiš dobre,či horšie.Zapíš to aj s pulzom.Myslím si,že máš dobrého dr.,reagoval skoro.Ja som sa trápila s kašľom 4 roky,každý štvrťrok mi robili rtg pľúc.Stále som sa sťažovala a nič.Veľa zdravia ti prajem.

lagunka0000
autor
21. nov 2020

@babababka ďakujem, tlak si píšem poctivo.
Tak pekne si sa vytrapila s tým kašľom. No mne povedal endokrinolog že kašeľ môžem mať aj zo štítnej

lagunka0000
autor
21. nov 2020

@babababka Ešte aj sa môžem opýtať, zo začiatku keď si len začala užívať ebrantil tak ti tiež lietal tlak? Ráno som dnes mala super a večer vyššie hodnoty 146/95

babababka
22. nov 2020

Ešte užívaš ten Ebrantil?Mne lietal tlak pri každom lieku na TK,trochu trvá kým sa ustáli liek v tele.Ten 146/95 je len veľmi mierne zvýšený.Ja keď mám zvýš.TK ľahnem si,alebo poviem to rodine,aby mi dali pokoj ,snažím sa ukľudniť a o hodinu si to odmeriam znova ,väčšinou je o.k.Ja s takým tlakom aký si mi napísala bozkávam tlakomer.

lagunka0000
autor
22. nov 2020

@babababka to fakt? A ja som v strese že mi nezaberajú tabletky. Áno beriem ho ešte ale mi musela zvýšiť dávkovanie. Pred tým som užívala 2x jednu a teraz 2x2 ráno a večer. Snáď sa mi to postupne upravy veď iba včera bol týždeň čo ho mám