Skúsenosti s liekom Elicea

oliverko5
29. sep 2014

chcela by som sa spytat na tento liek bol mi predpisany ale je tam tolko neziaducich ucinkou ze mam obavy ho brat...ake mate s tymto liekom skusenosti popripade neziaduce uciny a ako rychlo vam zacal pomahat.dakujem

ivetusik
29. sep 2014

Ak ti ho predpísali, tak ho treba brať...je ďaleko závažnejšie, ako ho brať nebudeš a stav sa ti zhorší, ako nežiadúce účinky ktoré ten liek má...ten majú predsa všetky lieky a dokonca aj vitamíny obsahujú prídavné zložky, ktoré ti môžu v niektorých prípadoch aj uškodiť....
Treba užívať pravidelne, večer a chodiť na kontroly....účinok začneš mierne pociťovať cca po 14 dňoch užívania, záleží od toho, v akom stave si a aké silné ti predpísala...na zašiatok dávajú len polovičnú dávku na obdobie 2 týždňov, aby sa videli prípadné nežiadúce účinky na psychiku...teda. či je to správne nasadený liek...lebo sú pravotočivé a ľavotočivé a podľa toho určia, ako budeš reagovať, či ti ponechajú Eliceu, alebo zmenia za opačné 😉

bonaqa2013
29. sep 2014

@oliverko5 len ho pekne začni brať. teda mala by si. Pozrela som, čo to je liek a podĺa všetkého ho asi potrebuješ. doveruj lekárovi ktorý ti ho predpísal, on ti chce len a len pomocť.
Každý liek má vedĺajšie účinky. A lieky tohto druhu sa nepredpisujú len tak pre nič za nič. Čo sa týka vedľajších účinkov moj otec tie príbalové letáčiky rovno vyhadzuje, ani ich nečíta, lebo ako on vraví, keby som to všetko prečítal tak zahodím aj ten liek.

bonaqa2013
29. sep 2014

@ivetusik Čo pravotočivé a ľavotočivé? Tak to som ešte o tom nepočula. to kde sa dočítam, resp. prezraď niečo o tom.
inak dosť často tu riešime na MK lieky antidepresíva - už mi to tak pripadá že pol republiky má nejaké psychické problémy. Veď to predtým nebolo. čo sa robí? sme všetci labilní? Nejak tomu nerozumiem...

ivetusik
29. sep 2014

@bonaqa2013 lieky sú nejako takto rozdelené na pravotočivé a ľavotočivé a každému robia dobre (zaberú) iné 😀

ivetusik
29. sep 2014

@bonaqa2013 no a k tým depresiám....
😒 mnoho ľudí považuje za depresiu už aj zlú náladu, alebo pocit frustrácie zo zlej situácie v ktorej sa nachádzajú a nazývajú to depresiou...
Depresia je stav však oveľa vážnejší - je to ochorenie, ktoré ak sa nepodchytí v počiatkoch, môže mať nedozierne následky (ale to asi všetky choroby) a len odborník môže predpísať lieky na jej liečenie ...
No a polemizovať o užívaní predpísaného lieku je dosť nebezpečné...treba sa o tom baviť priamo s lekárom a nie s mamičkami na MK 😉

oliverko5
autor
29. sep 2014

dakujem vsetkym co ste napisali...liek som zacala brat cca pred 3 dnami a necitim sa po nom extra dobre som unavena boli ma zaludok a k tomu sa pridal aj smutok...nejako nezvladam veci ktore sa okolo mna deju.. ☹ pred 3 rokmi mi necakane zomrela mamina a teraz pred mesiacom otec kvoli tomu tie lieky mam zistenu aj tetaniu takze tie stavy ktore mam strasne...

ivetusik
29. sep 2014

@oliverko5
určite by som predbežne nepripisovala uvedené reakcie účinkom Elicei...únava, nedostatok energie, spavosť - to sú normálne prejavy depresie a nedá sa s tým bojovať...neexistujú lieky, ktorý si zoberieš a je ti ihneď dobre...
resp. existujú, ale to je ako droga, ktorú si následne telo žiada opäť a opäť...Elicea nie je liekom na navodenie okamžitého pozitívneho pocitu, teda nie je to ako náladovka...je to liek na úplne inej báze a jeho účinok sa prejaví až neskôr....
Každopádne - nič ťa nestojí cinknúť lekárke a povedať o svojich obavách a pocitoch a ona Ti presne povie, čo ďalej....
Nie si sama v takomto stave...ale treba tento stav liečiť a je to dlhodobé...pozri sa len na herca Kronera - ako dlho to už u neho trvá???? Čím dlhšie sa depresia ukrýva a nelieči, tým dlhšie jej liečba trvá 🙂
Urobila si dobrý prvý krok - už len dodržiavať liečbu 🙂 Brať lieky, vyhýbať sa negatívnym udalostiam a správam, odpočívať, relaxovať a vyhľadávať pozitívne pocity a tiež je veľmi dôležitý režim ako pravidelný spánok v rovnakú hodinu a dostatočný počet hodín spánku 🙂
Držím Ti palce - neboj - všetko zle raz pominie a bude to už len a len lepšie, aj keď to už nikdy nebude také ako predtým, bude to iné, ale tiež pekné a dobré 🙂 Život je pekný, len ho treba žiť 🙂

oliverko5
autor
29. sep 2014

@ivetusik dakujem 🙂

assassin12345
10. mar 2015

@oliverko5 mne povedala lekarka 3 neziaduce ucinky ktore su velmi realne prvy z nich bolo bolest zaludka preto ho treba konzumovat po jedle a taktiez ze ak sa ti enebude nieco pacit hned prestat brat

monka037
2. aug 2015

Eliceu beriem cca od novembra minulého roka a pribrala som skoro 8 kg, čo s tým???? Treba zmeniť liecbu??? Má niekto tiež taký problém. Dosť ma do znepokojuje 😉

lauraaaaaa
29. feb 2016

vidím ze posledný príspevok je v auguste 15no dam aj moju skusenost na eeliceu.beriem je uz rok no az nedávno som mala pocit chcvenia a trasu ruk,no doktr.povedala ze si treba dávku rozdelit na pol tablketky ráno pol vecer.aaaaa to pribratie...ja som nepriberala,mne k pribratiu pomohlo(mala som na výsku168 len 47kg)millgama,vybrala som jej dve balenia

sardinka335
29. feb 2016

Elicea su AD na baze escitalopramu - pod inym nazvom je Cipralex...neziaduce učinky musia byť na príbaláku uvedené nakolko je to zicher aj pre farma firmy. Kazdý liek ma potenciállne NU..aj Paralen, Ibalgin...AD maju pozvolny nastup učinku - plny učinok sa moze dostaviť 2-6 týždnov po začatí pravidelneho uzivania...3 dni su holé NIČ...je to malo aby si vedela objektivne povedať, ze nie necitim sa po nom dobre - v depresii sa zaidny človek neciti dobre, často je spojena s nechutenstvom alebo prejedaním, poruchami spanku, stratou motivácie, aktivity....Chce to čas to je jedine čo pomoze - ja som po tomto lieku nemala ziadne NU.
@monka037 ja by som si najprv začala pisať alebo sledovať kolko a čo ješ...či tam nenastala zmena. Lebo človek v depke, atake alebo neviem na aku diagnozu ho máš moze trpiet nechutenstvom, pripadne ani si to neuvedomuje a je menej....schudne a potom ked je mu lepšie tak sa stravovanie opäť nabalí. Ak nie, tak by som si dala skontrolovať štitnu žlazu a poradila sa s psycharom čo ti lieky predpísal...ja som z cipralexu - elicea nepribrala ani gram, kludne aj schudnem ak sa neprejedam. Znamy berie tiež cipráč a pribral 30 kilo....lebo ako sam hovori jedlo mu ,,pomaha,, prekonavať ,,tie stavy,,. Takže je to individuálne.

kikuseliska
13. okt 2016

Ahoj mne tkez dr predpisala tieto ad a mam ten isty problem.bojim sa ze mi bude zle alebo este horsie ako mi byva.😥😨

mamca31
6. dec 2018

Ahoj, necitala som vsetky prispevky, v skratke bol mi vypisany tento liek, tiez mam obavy ho brat, trpim uzkostou a panickou poruchou, zvysi sa mi tep, lenze ja som mala 3arytmie, od februara som behala po doktoroch, po kolapse od maja len doma, v auguste mi odstranili ablaciou vsetky arytmie, lenze liek ponechali, sice mini davku a frontin. Ak mam ist von hlavne obchod, posta, busi mi srdce, potom sa ukludnim, ale trva to. Takto nemozem byt, to viem, niekedy som uplne v pohode, ale nie som to ja. Tento liek ma take neziaduce ucinky, hlavne ohladom rytmu, ze sa bojim zacat brat ho. Skusim precitat prispevky, ale prosim, dajte vediet, ako sa mate, ci ho brat, alebo co robit. Dakujem

dianejra
29. dec 2018

Ja beriem Eliceu uz rok a mesiac..1tabletu rano..momentalne som vo fazi postupneho znizovania davky... a je pravda ze zabrala tak cca po 4 tyzdnoch,zo zaciqtku som mala bolesti hlavy ale oplatilo sa vydrzat,, kedze predtym ma stale hlava bolela,zaludok,mala som busenie srdca,doslova pocit vyhorenia,nic ma nebavilo.. no po mesiaci sa moj stav vyrazne zlepsil a vlastne trva doteraz..urcite tabletky odporucam chce to len cas a vydzat...ale hlavne odporucam zmenit myslenie a snazit sa byt silnou,tabletky ti pritom len pomozu..

akart
19. feb 2019

@mamca31 Myslíš si, že mamičky na Modrom koníkovi sú ohľadom psychiatrických liekov múdrejšie ako samotný psychiater? Hm? Ak máš pochyby, prečo nejdeš k svojmu psychiatrovi na konzultáciu?

akart
19. feb 2019

@mamca31 A áno, veľmi dobre viem o čom hovorím 🙂.

mamca31
19. feb 2019

@akart konzultovala som , predstav si a nielen s nim, kedze som kardiologicky pacient, nemam brat tento liek. Mam iny. Tak a co taky styl? Ja som sa pytala na skusenosti.pekny vecer

maki43
30. mar 2019

@dianejra ako som rada, že som tu našla taký príspevok. Ja som brala Eliceu už roky, postupne vysadzala, ale nepodarilo sa. Teraz som musela o 1/4 tbl. navýšiť, mám to štvrtý deň, ale ešte nič moc. asi chcem zázrak za takú krátku chvílu. opustil ma manžel tak som musela pridať vyššiu dávku. Tak hovoríš, že pomôže a zabere. ďakujem, ak odpovieš budem rada :D

ingridkohutova
6. jan 2021

AHOJTE DIEVČENCE. PROSÍM VÁS CHCEM. SA VÁSA OPÝTAŤ AK BY STE BOLI TAKÉ ZLATÉ PORADILI ALEBO AK MATE SKÚSENOSŤ.. BOLA SOM CELKOM OK NIEKEDY SOM. CHYTILA STAV ÚZKOSTI CEZ ŽALÚDOK CHVENIE HNAČKA OD PADNÚŤ NAPETIE A TAK.. MÁVALA SOM TO TAK RAZ DVA KRÁT DO TROCH MESIACOV.. TERAZ SOM SA ODHODLALA ÍSŤ K LEKÁROVI PS. NASADIL MIELICE TRETÍ DEŇ POLKU A ZE O TÝŽDEŇ MAM DAŤ CELÚ RÁNO.. NO JA PO TEJ TABLETKE MAM HROZNE STAVY.. ÚPLNE H ÁČKA CHVENIE ANI CHODIŤ SA MI. N EDA CO. MI TRASE NOHAMI. ÚPLNE MALATNA TRIAŠKA ZIMNICA A PO ZIMNICE HORÚCO NA ŽALÚDKU AŽ PO CELOM TELE,, CELÉ MI HO ZOVRIE A TEPLO.. NEKLUD BOLEST HLAVY A SUCHO V ÚSTACH.. PROSÍM VÁS MALI BY SA MI ASI ZMENIŤ TABLETKY ALEBO CO SI O TOM MYSLÍTE. NEMALA. SOM AŽ TAKTO ČASTO STAVY NO TERAZ ICH MAM KAŽDÝ DEŇ CO BEREM ELICEU TEDA VČERA TO BOLO OK NO PRVA TABLETKA A TÁTO TRETIA DNES HROZNE,,.. ČO SI MYSLÍTE PROSÍM VÁS MOC ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ

ingridkohutova
6. jan 2021

@dianejra JOJ HÁDAM POMÔŽE. MAM TEN ISTÝ PROBLÉM. LEN TRETIA TABLETKA ELICEA A BJSI MI SRDCE TRIAŠKA ŽALÚDOK HORÍ CELÉ VNÚTRO POTOM ZAS TRIAŠKA NEKLUD SUCHO V ÚSTACH BOLEST HLAVY, SLABÁ A VLASTNE CELÝ DEŇ MA. TROŠKU TRASE.. A TO SOM NEMÁVALA NEVI. ČI MAM DOBRÝ LIEK,, ZAJTRA RÁNO MA ČAKÁ ŠTVRTÁ TABLETKA POLOVIČKA A BOJÍM SA STAVOV. STE SKVELÁ SILNÁ ZE STE TO DOKÁZALA. SUPER🙂

ingridkohutova
6. jan 2021

@oliverko5 AHOJ. JA MAM PODOBNE,, MAM TRETÍ DEŇ ELICEA POLOVIČKU TABLETKY. NO PO ŇOM MAM HROZNE STAVY, TRIAŠKA ZIMNICA,, POTOM OPAK HORÍ MI ŽALÚDOK BOLAVY, NEKLUD NAPETIE SRDCE BUŠI ZALIEVA MA POT. POTOM ANI CHODIŤ CHVYLU NEMÔŽEM LEBO MI SKÁČE TELO NOHY MI VISTIERA CELÉ TELO NAŤAHUJE HNAČKA A TAK.. TIEŽ NEVIEM ČI SÚ TO ZLE TABLETKY ALEBO,,,, TOTO SOMAVALA NIEKEDY RAD DO DVOCH MESIACOV, NO ŠLA SOM TEDA PS. A DAL. MI TIETO LIEKY NO TERAZ TO KAŽDÝ DEŇ,,, LEN PREŽÍVAM,, A MAM ŠTVOR ROČNÚ BAMBULKU

dianejra
6. jan 2021

@ingridkohutova no mne to rozhodne pomohlo, uz rok a 7 mesiacov ich neberiem a citim sa fajn 😊, je ale pravda ze som aj vykonalaa iste zmeny v zivote(odstahovali sme sa od svokry😃) momentalne cakame druhe baby (dufam ze bude poslusnejsie ako bol maly😁) a som v pohode.. Verim a teda budem robit vsetko preto aby to tak aj ostalo😊 Vam prajem vela sil a hlavne vytrvalosti, chce to cas 3-4 tyzdne kym lieku zaberu a pominu mozne vedlajsie ucinky, ja som to tak tirz mala. Drzim palce.. A potom dajte vediet ako ste na tom🙂

dianejra
6. jan 2021

@ingridkohutova a este k davkovaniu.. Ja som zacala 1/4 tabletky, kaxdy treti den som brala potom polovicu,.. Neskor kqzdy druhu den polovicu.. Potom uz len polovicu, a napriklad po 3-4 dnoch zas striedat polovicu s 3/4 a potom nasledne 3/4 s celou tabletou kym sa nedpstanetr na celu tabletu.. Tak 2tyzdne by som sa snazila dosjt k celej tablete..
A tie stavy co mate su podla mne nonrmalne, mne tirz bolo vslejako ale preslo to.. Organizmus si podla mna musi zvyknut.. Kebg ste sa ale ozaj citili velmi zle spytajte sa predsa len radsej doktora.
Drzim palce 🙂

sonnenshein
6. jan 2021

@ingridkohutova Dva az tri tyzdne kym si telo zvykne mozes mat taketo stavy. Vydrz to, nech stihne nabehnut ucinok.

Podobne ako @dianejra, zhruba rok som bez a depresia sa nevratila.

ingridkohutova
9. jan 2021

@dianejra DÁM VEDIEŤ A ĎAKUJEM. TEDA VYDRŽAŤ. OK. 😇🙂

ingridkohutova
9. jan 2021

@sonnenshein OK SOM KLUDNEJSIA KEĎ VIEM ŽE TO TAK MÔŽE BYŤ. MOC ĎAKUJEM

ingridkohutova
9. jan 2021

LEBO JA TIETO STAVY SOM MALA ALE TAK RAZ DO MESIACA,,, A TERAZ SKORO KAŽDÝ DEŇ PO ELICEA, PO JEJ UŽITÍ.. OK VYDRŽÍM A MOC ĎAKUJEM. DOBRE PADNE KEĎ SÚ NÁZORY DRUHÝCH. DIK BABY

ingridkohutova
22. jan 2021

@ingridkohutova ZDRAVÍM DIEVČENCE. TAK UŽ TRETÍ TÝŽDEŇ BEREM ELICEA A URČITE VYDNO ZMENU, JE LEPŠIE AJ ŽALÚDOK ZAČAL PRACOVAŤ LEPŠIE STOLICA BEZ ZAVRATI UPRAVENÁ,.. NEMYSLÍM NA ZLE,, VZDIALUJEM. STRACH ALE ASI AJ KEĎ CHCEM MAŤ ZLU NÁLADU ALEBO ŽE STRACH, UŽ MI TO ANI TAK NEJDE ČO JE DOBRE... ZATIAĽ SOM OK, PIJEM VEĽA VODY SPÍM OK... MYSLÍM URČITE ŽE ZABRALA,, HÁDAM BUDE DOBRE STALE,, JASNE MUSÍM SA AJ JA SNAŽIŤ,,, ZAČNEM. CVIČIŤ. ZATIAĽ SA MI NECHCE ALE AJ MÔJ MUDR POVEDAL ZAČNITE CVIČIŤ ALEBO TAK. TAK DIEVČENCE ABY STE VEDELI,, NEBOJTE SA TO ZAČAŤ UŽÍVAŤ. URČITE POMÔŽE,, NAJPRV SOM SA BÁLA, ALE TERAZ SA AJ TEŠÍM KEĎ JU RÁNO UŽIJEM, NA PIJEM SA POČKAM CHVYLU A UŽIJEM A ZAS ZAPIJEM... DRŽKAJTE SA,, SEM TAM SEM KUKNEM ČO NOVÉ, VY ČI JA VÁM NAPÍŠEM AKO POKRAČUJEM. DRŽTE SA JE TO POHODIČKA, MYSLIEŤ POZ...

timotej
22. jan 2021

@ingridkohutova taketo lieky zacnu zaberat po 2-3 tyzdnoch