Skúsenosti s vyrážkami vo vlasoch

21. nov 2019

Už dlho mám problém s boľavými niekedy hnisavymi vyrážkami vo vlasoch, nikde inde sa mi nerobia. Objavia sa len raz za čas, preto aj vždy odkladám kožnú aj ked som už u nej s tým bola a veľmi mi nepomohla, dala mi len takú vodičku kt. tie vyrážky celkom dobre vysusi ale ja chcem niečo aby sa mi už konečne prestali tvoriť. Ono niekedy mam len taky maly htbolcek na hlave a to uz viem ze sa mi tam spravil hnis, taky zashnuty uz a ked som sa na to lepsie pozrela tak cez ten hnis ide vlas alebo tam je akoby odumretu korienok vlasku ťažko sa mi to popisuje. Vlasy mam inak v poriadku sú lesklé a zdravé. Verím že chápete prečo to píšem anonymne. Nemá s tým niekto skúsenosť prosím?? P.😫😫😫

calendula321
21. nov 2019

Vyskúšaj Nizoral šampón. Je protizápalový.

simsalabim
21. nov 2019

vyskusaj nejaky sampon na seboreu. V lekarni poradia.

calendula321
21. nov 2019

@simsalabim Len nie Capilus, lebo ten je o ničom 🙂

simsalabim
21. nov 2019

@calendula321 nemam s tym skusenost .

fodorka
21. nov 2019

skus sampon na mastne lupiny -eucerin

maris5
21. nov 2019

Ja to mavam tiez, neviem ci je to rocnym obdobim alebo ako, ale teraz to mam opat. Je to folikulitida. Tak ako si si vsimla, ze sa zapali vlasovy korienok. Kym som sa dostala ku koznemu tak mi to zmizlo, a vtedy mi povedal, ze ked sa mi to opat vyskytne mam hned prist a urobi vyter. Teraz rozmyslam, ci to nebude nejakym problemom v tele, lebo aktualne mam vo vlasoch ale aj inde zapaleny vlas/chlpok.

maria3434
21. nov 2019

ja som mala toto a pomohlo mi, že som prestala jesť maso a fajčiť a odvtedy mám pokoj ....može ti škodiť nejaká potravina

autor
22. nov 2019

@maria3434 nefajčím a nad potravinami fom rozmyslala ale nesedi mi to ze tie vyrazky mam raz za par mesiacov a ziadnu potravinu nejem iba raz za takyto dlhy cas 😥

autor
22. nov 2019

@maris5 aj mne to povedala ale s mojou kožnou je to naťažko, treba k nej prist idealne o 5-6 rano a cakat na listok takže som sa vždy nato vykaslala ale terax sa mi spravili asi 4 a celá hlava ma z toho bolí😫 vyzera ze by to mohlo byt ono, keď som to opisovala doktorke tak povedala nieco take ze vlas sa urcite nemoze zapalit... zrejme vyskusam ten sampon co tu poradili vyssie. Dakujem🙂

autor
22. nov 2019

@calendula321 ďakujem za tip 🙂

calendula321
22. nov 2019

Vlas sa nemôže zapáliť, ale vlasová pokožka áno

sulky
16. sep 2021

Ahojte, mam to idte, co vam pomohlo na tie hnisave pupaciky? Mam okolo nich aj cervene svrbive vyrazky :(

betka22betka
20. mar 2022

už Ti zmizli tie problémy ? ak áno- čo pomohlo ? mám ten istý problém