Slabé nohy, búšenie srdca a tŕpnutie rúk. Čo mi je?

veronika92581
26. jan 2014

Cítim že mám slabé nohy je mi veľa krát na odpadnutie búšenie srdca ako by aj vynechalo nohy ruky mi trpnú a sú ľadové a studené točenie hlavy keď stojím chvíľu a neviem si sadnúť začne mi byť teplo potom zima začne mi srdce búšiť a potom príde to vynechávanie srdca a už cítim že hneď odpadnem musím si dať hore nohy robila mi moja neurologička eeg vyšetrenie tam mi povedali že mám tetániu stále cítim krče hlavne pri krku celí chrbát mám ztuhnutý,ruka mi trpne prsti a mám taký čudný pocit v nohách ako trpnutie mám malé dietatko a nemôžem byť sama s ním lebo stále mi je zle všetky vyšetrenie som mala poriadku magnetická rezonancia krvné testy neviem že čo mám robiť aj sa bojím manžel musí byť stále doma máme malé bábätko a bojím sa byť sním sama doma poradte mi prosím či niekto už mal takýto podobný príbeh ? moc moc ďakujem

tetania
3. okt 2016

@januelik no tetaniu mam potvrdenu! Myslis ze vsetky tie moje stavy mozu byt s tetanii? Magnezium beriem,ale zatial nepomaha. Ako sa tetania lieci ?

tetania
3. okt 2016

@januelik prechadzky mi robia problem pri chodzi ma taha do stran a mota sa hlava hned mi je na odpadnutie.ale dik za kazdu radu

januelik
3. okt 2016

tetania sa neda liecit je to hlavne o tom v akom zivotnom tempe zijes(stres,nervozita,strach)Mala som dost zle detstvo.Ked sa prvy krat prejavila tetania myslela som ze mam infarkt a ze umieram.Trplo mi cele telo,krce v rukach aj nohach nemohla som dychat.Hroza.....Tak som sa v zivote nezlakla.V daka tejto skusenosti som pol roka zila v tom ze kazdu chvilu zomriem ked ma pichlo v hlave,zabolelo v hrudniku alebo ked siel na mna stav ze nemozem dychat.Nejdem hovorit ze som toho pol roka nevysla z domu lebo som sa bala ani len do obchodu.Uzivala som kadejake vitaminy magnezia ale moja hlava nechcela spolupracovat🙂Jedneho dna som sa sama na seba nastvala a zacala som si robit autogenne treningy s meditacnou hudbou,zacala som ŽIŤ...dokonca som si psa kupila s presvedcenim ze ten predsa vyciti keby sa malo nieco stat🙂Za poslednych 7rokov som mala tetaniu len dva krat ale uz som vedela ako na nu a dalo sa to niest.

rondicka
3. okt 2016

@tetania ahoj, ja mam tetániu aj panickú poruchu. a presne tieto stavy,,lenže ja to mam už 8 rokov,,takže som sa naučila ako-tak s tým žit..aj ked lahké to nie je ani po tolkých rokoch 😔 ☹

rondicka
3. okt 2016

a áno, tieto stavy možeš mat z tetánie,,ja som pochodila tiež kopu lekárov a nič mi nezistili,ale problémy mám stále ..to je už dokonca života ,žial ☹

tetania
3. okt 2016

Dakujem Vam za vase odpovede... lebo ja to mam denno denne v kuse hlava jak na kolotoci. Neurologicka mi predpisala lieky ze da sa to liecit a clovek sa moze aj x teho dostat mi powedala. Ja uz sama vobec nikde nechodim bojim sa ze mi pride zle. Je to strasne☹

tetania
3. okt 2016

@tetania a vsetky vysetrenia mam OK ...som 3 mes.po operacii lebo predpokladali ze to bude ten nerv ze mi tlaci na cievu,ale prd stale zle. A pritom detstvo som mala super aj teraz mam pokojny zivot tak nechalem

tetania
3. okt 2016

@rondicka lieky ake beres? A zavraty mas stale? Aj tie pocity ze kazdu chvilu odpadnes.

celkova64
3. okt 2016

Vyskusaj tabletky elicea,mne pomohli

rondicka
3. okt 2016

@tetania ja mam antidepresiva Paretin a inak len magnerot uzivam na tetaniu

rondicka
3. okt 2016

@tetania nemam zavraty stale,mavam to v etapach ,nie denne ,zo zaciatku som mavala casto .ale stale mi trpnu ruky nohy niekedy cele telo usta ,vsetko ,to je z tetanie najhorsie je ked sa. Clovek toho stavu zlakne,to je potom hned zachvat paniky,nasledne hyperventilacia,busenie srdca,pocit na odpadnutie,strach zo smrti:'(

macinka92
10. okt 2016

@tetania dr durovska ba

skorpionik30
27. okt 2016

Tak ako keby citam o sebe ja sa s tym trapim uz rok zacala som mat zavraty navstivila som neurologicku rontgen chrbtice nic neukazal tetaniu mi potvrdila chodila som na rehab.s krkom stale mi bolo aj je zle bola som aj na mri hlavy nic....cievne nic....infekcne nic...takto uz rok vymetam vsetkych doktorov a nic stale mi je horsie bojim sa kamkolvek chodit mota ma taha do stran bolia ma nohy ...beriem horcik vitaminy vyzivove doplnky pijem vodu a vysledok je stale nic☹

helenanovakova
27. okt 2016

@skorpionik30 toto aj mňa mordovalo cca rok, ale našťastie je to už za mnou. sú to nepríjemné stavy

skorpionik30
27. okt 2016

@helenanovakova a co vam pomohlo?

tetania
28. okt 2016

@helenanovakova a čo vam pomohlo ? dakujem za kazdu radu.

bora24
29. okt 2016

Dobrý večer prešlo to
@tetania aj mňa myslím že za všetkým sú stresy,nervy psichika

17042010
15. nov 2016

@ivuska6 ako si sa stoho dostala?

tetania
23. nov 2016

@skorpionik30 a lekari co nato ??? Ja to mam uz 4 roky. Nechodim nikde lebo sa bojim a strasne ma to nici.

skorpionik30
24. nov 2016

@tetania ani ja uz nikde nechodim a lekari? Ani k nim uz nechodim...tiez ma to nici po 5tich rokoch na md mam ist na jar spat do prace no neviem ako to dam.. to este len bude..

17042010
31. mar 2017

@tinkova2 ake.tabletky ste uzivala?dakujem

ramone_666
4. aug 2017

Podobné som mala aj ja. Najprv skúškové potom v rodine dosť blbá situácia ktorá sa odrazila aj na mne keďže sa na to musím denne dívať.
Najprv stavy úzkosti ktoré trvali pár dní: strach zo smrti, z chorôb a pod. Potom tŕpnutie rúk pálenie dlane.
To prešlo na chodidlá a nakoniec som mala taký ťažký asi stŕpnitý jazyk.
Zľakla som sa riadne či to nie je niečo horšie ale vyzerá to na tú tetániu. Alebo že by to bolo týmito horúčavami? Bodaj by.
Ale vraj na tetániu je dobrý horčík, asi naň prejdem aj ja lebo o rok cez štátnice ma šľak trafí. 😉

17042010
6. aug 2017

@ramone_666 ja ho uzivam a je mi lepsie

sangre
15. aug 2017

Ahojte neviem ci je to este aktualne ale mavam.nadranom taka mravcenie celeho tela alebo jak by sa to dalo nazvat chvenie (brnenie ) ale iba nadranom cez den bud to nevnimam alebo neviem ako.nahle som v klude ze lezim tak citim.vsetko mate skusenost??co by to mohlo byt

sangre
15. aug 2017

@sangre este som chcela napisat ze troska mam jak.kebych furt prehltala hlieny mi pride aj ked kycham vzdy daco vyplujem nechcem byt nechutna myslite ze mozem mat daco na plucach

ramone_666
17. aug 2017

Ja odvtedy nič
Klop-klop. Všetko v pohode asi to teplo robilo zmatky s telom a dušou 😂😂

miriamka
4. júl 2018

@skorpionik30
@tetania ako ste problek vyriesili?Kedy Vam stavy presli?

daakotaa
4. júl 2018

@veronika92581 ja som mala takyto stav pred 10 rokmi . Neurologicka ma odoslala na endokrinologiu- tam to uzavrela dr ako panicku poruchu. Neurologicka mi nasadila vitaminy ze to bude skor tetania. TETANIU som mala potvrdenu az o 3 roky neskor ked sa u mna riesila SM. V tom obdobi som uplne zmenila svoj styl zivota. Prestala som riesit ,ked sa mi zatocila hlava a rozbusilo srdce, tak som si troska sadla a predychala som to...hlavne som nezacala stresovat ze urcite mi bude horsie a odpadnem. Zo zaciatku je to tazke ale clovek sa nauci zit so vselicim. Mas male dieta , urcite si nevyspata, unavena aj to zhorsuje tvoj stav. Popros niekoho aby ti pomohol a troska relaxuj.

marika1066
13. okt 2018

@ivuska6 a ako si sa z toho prosim ta dostala ?

leameleg
30. júl 2020

@tinkova2 ahoj a ake lieky si uzivala ak si este pamätas nakolko je tento prispwvok stary.