Slabé nohy, búšenie srdca a tŕpnutie rúk. Čo mi je?

veronika92581
26. jan 2014

Cítim že mám slabé nohy je mi veľa krát na odpadnutie búšenie srdca ako by aj vynechalo nohy ruky mi trpnú a sú ľadové a studené točenie hlavy keď stojím chvíľu a neviem si sadnúť začne mi byť teplo potom zima začne mi srdce búšiť a potom príde to vynechávanie srdca a už cítim že hneď odpadnem musím si dať hore nohy robila mi moja neurologička eeg vyšetrenie tam mi povedali že mám tetániu stále cítim krče hlavne pri krku celí chrbát mám ztuhnutý,ruka mi trpne prsti a mám taký čudný pocit v nohách ako trpnutie mám malé dietatko a nemôžem byť sama s ním lebo stále mi je zle všetky vyšetrenie som mala poriadku magnetická rezonancia krvné testy neviem že čo mám robiť aj sa bojím manžel musí byť stále doma máme malé bábätko a bojím sa byť sním sama doma poradte mi prosím či niekto už mal takýto podobný príbeh ? moc moc ďakujem

ondrisko55
27. nov 2020

@tetania toto mam aj ja. Uz si to nejak vyriesila? Ja mam tetatniu a stale mam pocit ze som jak na hojdacke. Aj ked lezim v posteli tak mam pocit ze akoby som sa jemne hybal. Aj ked si sadnem do auta mam pocit ze je v pohybe pritom je vypnute. Vylucili mi zatial vsetko zle mr mozgu v poriadku usi v poriadku teraz cakam na vysledky chrbtice tak uvidim. Boreliozu vysledky mam v poriadku. Krv v poruadku vitaminy z krvi v poriadku az na zvyseny zinok. A to som sportovec len pol roka kvoli rovnovahe nesportujem mam stresy z toho stavu. Preto sa pytam ci si sa nejak posunala ci tie stavy spojene z tahanim kade tade sa ti vyriesili. Hlava sa mi netoci.

tatiana_salaga
15. dec 2020

Ahojte, čítam už všeličo možné a narazila som na vašu skupinu. Idem sa trošku vyspovedať aj ja, pretože už fakt neviem, čo robiť. V auguste nastúpili bolesti hlavy na pravej strane. Nie nevydržateľná, ale skôr nepríjemná bolesť,akoby ma boleli zuby, oko, ucho a temeno. Šla som s tým na neurológiu, lekár ma poslal na CT mozgu, či nemám nádor. Ten sa nepotrvdil. No a koncom októbra mi začalo prichádzať tak divne. Začalo sa mi chvieť celé telo. Akoby sa mi zvnútra triaslo. Akoby ma šteklili svaly, alebo čo. Ani to neviem presne opísať. K tomu som začala mať veľmi studené chodidlá, pričom si dávam hrubé ponožky, ktoré mi nohy vôbec nezohrejú. Magnézium beriem pravidelne ráno a večer. Skúšala som aj persen, no nič. 21.12. idem na magnetickú rezoznanciu. Neurológ napísal do správy, aby potvrdili, alebo vylúčili začínajúcu sklerózu multiplex. Môže byť aj toto chvenie, “šteklenie” svalov, tetánia ? Ďakujem za každú radu

ondrisko55
16. dec 2020

@tatiana_salaga no ja mam chvenie take ze ked stojim tak akoby som mal vo vnutry nejaky spagat na nom zavazie a to sa krutilo dookola co ma jemne posuva v rytme dopredu dozadu a to mi narusuje rovnovahu. Ked lezim tak vdaka tomu mam stale pocit ze som v pohybe. Som po mr mozgu a tam vsetko v poriadku. Mozno mi toto vsetko vyvolava chrbtica a mam potvrdenu tetaniu. Sklbu mi svaly brni mi jemne cele telo atd.

monicam1979
3. nov 2021
barus77
30. dec 2021

@tatiana_salaga ako ste prosim dopadli? Je to SM?

jajcula
6. jún 2023

@veronika92581 skuste magnezium

zara282
13. nov 2023

@veronika92581 starý príspevok ale je to tetania