Solmucol v tehotenstve

katrenaaa
7. okt 2018

Dobrý deň. Môžem užívať Solmucol keď som v 5 mesiaci tehotenstva? Ďakujem pekne

janulka2811
7. okt 2018

Pribalovy letak ... popripade volaj na pohotovost nemusis tam chodit.

malinajahoda
7. okt 2018

@katrenaaa v pribalovom letáku píšu, že užívanie počas tehotenstva môže odporučiť lekár len v závažných prípadoch.

kikulienkadd
7. okt 2018

@katrenaaa nie,doktorka mi na pohotovosti predpisala mucosolvan a lekarnicka po overeni u ďalších 2 povedala,že nie,len hedelix som mohla. Z toho som ale dostala hnačku,takže postel+čaj mi nakoniec museli stačiť.

malinajahoda
7. okt 2018

@kikulienkadd ale Mucosolvan nie je Solmucol 🤔. Ale tiež si myslím,že ani jedno ani druhé.

mata223
7. okt 2018

dnes som citala na nete sirup proti kaslu 2,5 dcl vody povarit 15 min s 8 ks bobkoveho lisstu , scedit nechat mierne vychladnut pridat trstinovi cukor a stavu z jedneho citrona skladovat v chladnicke uzivat 1 lyicku viac krat denne , myslim ze toto by si mohla

katrenaaa
autor
8. okt 2018

Keď ja nemám ani tak problémy s kašľom ako so zahlienenym krkom... a tých sa nie a nie zbaviť a mám ich tak silne, že ma z nich až napína alebo hocikedy mi odchádza hlas pri rozprávaní

malinajahoda
8. okt 2018

@katrenaaa tak skoč k lekárovi a hotovo. Ten ti hneď povie alebo ti dá niečo iné.

kikulienkadd
8. okt 2018

@malinajahoda áno viem,ale vtedy som sa snažila lekárničku ukecať na niečo čo by mi pomohlo a čo poznám a nedala sa (solmucol,stoptusin a pod). Odchádzala som s Hedelixom...

malinajahoda
8. okt 2018

@kikulienkadd takže ani jedno nie je vhodné. Áno, treba sa poradiť s lekárom alebo s lekárnikom. Dobre si urobila 😉👍.

jankaal
17. okt 2018

Ahoj, solmucol sa nemoze v tehotenstve! https://solmucol.eu/vedlajsie-ucinky/ tu som citala, ze sa moze uzivat v tehu len po odporucani lekarom. Pokial viem, hedelix sa tiez nemoze v tehu (iba ak ho predpise lekar)... Najlepsi je vraj mucosolvan. Ale tiez by som sa najprv poradila s doktorm...

zara0201
17. okt 2018

@katrenaaa mne ho davali v nemocnici. Ale bola som uz v 8.mesiaci.

marryl84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niki87
27. okt 2021

@katrenaaa prosím ta a aj sa ti tých hlienov vtedy podarilo pomocou niečoho zbaviť? Ja mam ten istý problém a už ma to fakt nebaví 🤦🏻‍♀️

katrenaaa
autor
27. okt 2021

@niki87 skončila som v nemocnici 😬🙈

karolinka1991
21. dec 2022

@katrenaaa ahoj, prosim, davala si si vtedy ten Solmucol? A preco si skoncila v nemocnici? Ako Ti tam pomohli? Lebo ja som v 20 tyzdni a mam straaasne vela hlienu vsade a lekar mi dal na to Solmucol a Nasivin. Viem, ze by sa to nemalo v tehotenstve, no 2 tyzdne sa liecim "prirodne" a pripravkami, ktore sa v tehotenstve mozu (Stop kasel, stop virus, stop nadcha) a nic nepomaha