Som často chorá

kamcatka30
10. feb 2016

Ahojte, mám taký problém..... odkedy som porodila som chorá každý mesiac, nemáte niektorá podobné skúsenosti, nemusí to súvisieť s pôrodom...len či náhodou nebývate často choré. A čo Vám poprípade pomáha, za všetky rady vopred ďakujem....ja som skúsila už veľa možností, ale zatiaľ mi nič nepomohlo ☹ ☹ ☹

cruz741
10. feb 2016

Ja som bola chorá každé dva týždne .Nádcha,bolesti hrdla.kašeľ,niekedy teplota.Starať sa pritom o tri malé deti bol riadny zaberák...Tiež som skúšala všetko možné aj nemožné..Samoliečbu,babské recepty aj lekára..Pomohlo,ale len na chvíľku..U mňa bol problém to, že som to nemala kedy vyležať,v noci stále v pozore. Nakoniec ,keď som bola už naozaj zúfalá mi niekto poradil Wobenzym,chvíľu som váhala,hlavne kvôli vyššej cene ale nakoniec som si kúpila veľké balenie..Brala som tri krát denne 5 tabliet tuším mesiac a odvtedy som nebola chorá..Keď ochorejú deti,dám si nárazovo po 10 tabliet tri krát denne týždeň a neochoriem..Predtým keď boli choré deti,ja s nimi...Veľmi,veľmi pomohol aj mojej mame,keď mala ťažký zápal pľúc..

siska53
10. feb 2016

@kamcatka30 som v podobnej situacii. Ale mne to zacalo po roku od porodu.. Riesila som to aj s imunoalergologickou,ta mi dala tudim ribomunyl. Vraj to je tym,ze som aj dlho dojcila malu-20m.intenzivne. A medzi odstavenim maleho a dalsim tehu bolo len 5m.,ze mibto odsalo imunitu. No neskor som dospela k nazoru,ze za to asi mozu skor plesne v byte,momentalne je uz rok pokoj od nich,ale mozu byt skryte. Som to len savovala,nemalovali sme a neoskra avali stenu.
No a nejak sa to vyrazne nezlepsilo,navyse sme nejak vsetci chorlavi..cize aj muz,takze spatne to nepripisujem dojceniu ci tehotenstvam kratko po sebe.
Tiez uz ideme vsetci na imunoalergologiu opat. Lebo chodim necely rok do prace,uz som cca 6.x chora,z toho 3x na PN! A predtym tiez som bola,uz sa mi to aj miesa,my sa stale striedame ,raz jeden,raz druhy. A to uz sme brali imunoglukan ci betaglukan, probiotika,aj rakytnickov,rakytnikovy olej.. A nic.
A mozno je za tym alergia na nieco ja som mala hranicne vzdusne plesne,no mozno sa to za tie 2roky zmenilo...
Takze zial,poznam aj ked nie bezprostredne po porode.

maca283
10. feb 2016

kamcatka30 Ja som bola tiež na tom podobne je to poctate normalne ale treba to riešit ja som pouzivala MSA potom kyselinu listovu (jedla by som ju stale ) asamozrejme pri prvych priznakoch hnet tymian a jedla sibrrska a pomohlo mi to mam klud a to robim v školke kde mame deti ustavične chore Vyrovky si inak s justu pozrite si ich stranku www.just.sk

thea77
10. feb 2016

Ja som byvala nonstop chora (sople, hrdlo, mandle, dutiny, prehltanie, dokonca infekcia na nohe!!!)...potom som na odporucanie zacala brat Imunosan 2x denne 1 tobolku po jedle po dobu 3 tyzdnov (je to prirodny produkt, z hlivy ustricovej), potom tyzden pauza a dalsie tri tyzdne 1x1tobolku denne a klopklop...ani to nenapisem, nech to nezarieknem...mozem len odporucit.

mirkaaa80
10. feb 2016

@kamcatka30 ahoj. Ja som do prveho tehu byvala zdrava. Po porode sa to postupne zacalo- raz hrdlo, potom nadcha, po nastupe do prace horor, mavala som laryngiridy, sinusitidy....ale aspon cez leto sa dalo. Pocas druheho tehu, sa to este zhorsilo, aj ako tehukla som brala atb., kvapky do nosa, bioparox, rozne pastilky na cmulanie - ale teda len tie co sa dali v tehu. Po druhom porode to pokracovalo, az som bola v stave, ze kazdy druhy mesiac atb., nadcha mi pomaly koncila, uz som sa tesila a zrazu bum a znova. Takze som bola stale akoby v takom kolotoci chorob. Az ma moja dr. Poslala na alergologiu, tam sa zistilo, ze mam alergiu a ta oslabuje vlasnte imunitu, teraz ba jesen som vybrala 3 mesiace imunor a klop,klop, odvtedy je lepsie. Spustacom tej chorobnosti bolo tehotenstvo.

kamcatka30
autor
11. feb 2016

Dakujem vam velmi pekne za vase rady, pojdem aj ja za imunologom. Uvidime, ze ci mi dokaze pomoct....ale dufam, ze ano, lebo uz naozaj nevladzem byt kazdy mesiac chora. Ja mam skor nadchu, lebo z nosa mi tecie ako z vodovodneho kohutika a potom mi zase opuchne sliznica a nemozem vobec dychat, k tomu sa prida skrabanie v krku a palenie na hrudi.....

mirkaaa80
11. feb 2016

@kamcatka30 no tak to poznam 🙂

simca663
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobik77
29. feb 2016

kamcatka30 ja som bola chorá stále, všetky moje choroby spôsobili že sme 15 rokov nemali bábo. Zázračne počas tehotenstva som bola zdravá ako rybička. Po pôrode som ochorela len raz na dutiny (ktoré mi už aj predtým viac krát prebíjali), ale ako už hore spomenula nejaká kočka, tiež ti odporúčam Wobenzym. Za tie roky som prebrázdila rôznych doktorov ale vždy som si nakoniec pomohla sama. Inak Odporúčam ti pijavice (ak máš nato žalúdok) určite to skús, nie je to nič hrozné. Pijavice obsahuje viac ako 100 probiotických látok a 12 druhov antibiotík. Ja som terapiu absolvovala dva krát. Ja som mala hrdlo bolavé tiež každý druhý týždeň, zmrzlinu som nemohla ani v lete. A ešte jeden postreh, moja mama aj keď nemá rada psov, musela skonštatovať že keď bol u nás doma pes, nebola chorá 10 rokov. Predtým tiež stále hrdlo atď. Možno sa ti moje rady budú zdať smiešne, ale je to niekoľko rokov skúsenosti a trápenia....predtým som mala pocit že som ako malé decko, lebo som furt chorá. Už som sa aj hanbila povedať že som chorá. Keď si dáš dokopy všetko čo som ti tu napísala, tak to je moja rada k zvýšeniu imunity.....Hliva, imunostimulátory ti nempomôžu ak si chorá už tak často ako píšeš. A ešte jedna vec, ja som pochodila ozaj všetkých doktorov, bola to len strata času. Imunológ ozaj úžasný človek, ktorý sa mi veľmi snažil pomôcť mi urobil všetky testy aké existujú a povedal, že ma normálne použije ako príklad vo svojej práci. Absolútne nechápal ako pri všetkých mojich diagnózach (potvrdených lekármi), jemu mohli vyjsť tak úžasne imunologické výsledky. Dokonca nejaká hodnota mu vyšla 0, čo povedal že to ani nemôže byť. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . Každý nado mnou zlomil palicu a sa mi smiali že sa už na dieťa mám vykašlať, lebo že v mojom stave aj keby som dieťa vynosila, tak sa treba o neho aj postarať. Takže Pijavicae+akupunktúra+wobenzym a ešte som brala od akupunkturistu nejaké čínske malinké guľôčky + psíky a neviem čo je to bolesť hrdla, angíny a pod. Držím ti silno palce a verím, že aj ty sama zistíš čo je pre teba to najlepšie 🙂

kamcatka30
autor
1. mar 2016

@bobik77 dakujem ti velmi pekne za mnozstvo rad 🙂 nad psikom uvazujeme, lebo aj syn byva casto chory a to ma iba 14 mesiacov !!!!! :( wobenzym si kupim este dnes a uvidime, na pijavice nemam zaludok, to nie nikdy 🙂 doma mam taku velku pijavicu 🙂 skusim a dam vediet, ako mi pomaha wobenzym 🙂