Som málo spoločenská

2. jún 2020

Ahojte. Možno ma veľa z vás chápať nebude a nebudete vedieť o čom vravím. Som typ človeka, ktorý veľmi ťažko nadväzuje nové kontakty a som málo komunikatívna. "Trpím" tým v podstate už od puberty. Kamarátky mám z detstva, občas sa stretneme. Ale mám pocit, že práve kvôli tomu, ako sa správam, som prišla o prácu. Prosto nechcú do kolektívu typ človeka, ako som ja. Možno je to spojené s tým, že mám nedostatok sebavedomia, snažila som sa istý čas na tom pracovať, trošku sa to zlepšilo. No teraz mám obdobie, kedy stále nad tým uvažujem, ako rada by som mala kamarátky, no jednoducho viem sa rozprávať len v súkromí, vo väčšom kolektíve som ticho. Bojujem s tým, momentálne mám zlé obdobie a slabú chvílku. Potrebovala som to hlavne dostať zo seba von... Viem, že je chyba vo mne...ale neviem sa za celý ten čas zmeniť..zmeniť svoje zmýšľanie..

tripetta
2. jún 2020

Každý človek má v sebe chybu. Prečo by si mala byť nasilu iná, než si? Ja som totálny samotár a som na to pyšná a hrdá. Lepšie je byť sám sebou, než sa hrať na niekoho iného s veľkým umelým sebavedomím a byť nešťastný. Maj sa konečne rada taká aká si.🙂

karmen118
2. jún 2020

Ahoj, ja som na tom podobne. Nie je to žiadna chyba, proste si introvert 🙂.

danieli
2. jún 2020

Chyba nie je nikde, iste niekde bude aj kolektiv pre teba, miesto, kde sa budes citit dobre, len este si nenasla to spravne miesto a ludi, rob co mas rada, nemyslim len pracu, ale aj hobby, pri oblubenej cinnosti je clovek spokojnejsi a vyrovnanejsi a skor sa otvori ludom, nemusis sa menit, prave skor byt sama sebou a viem o com pisem😊

heidy222
2. jún 2020

Maj sa rada aka si! Skoda, Ze si prisla o pracu, ale ktovie, mozno to vobec nebolo tvojou povahou. Mozno si najdes pracu kde tato vlastnost bude vyhoda. Ja osobne potrebujem permanentne okolo seba ludi a najma kolektiv a to je tiez niekedy utrpenie, Ze som taka, ale kazdy sme nejaky 😉

metuzalem
2. jún 2020

Mozno by pomohlo sa viac zaujimat v kolektíve o inych, všímať si co hovoria a reagovat, ako sa zameriavat napr. na to, co vtipne alebo bystre by si mala povedat, aby si iných zaujala. Nezameriavas sa prislis na seba, na analyzu svojej osobnosti? Priatelstva sa zacinaju tak, ze sa snazis zaujimat o druchych, o ich život, aj ked malickosti a banality.

katty2012
2. jún 2020

presne ako pisu zeny vyssie... nejde o ziadnu chybu. zial spolocnost vyzdvihuje radsej prazdnych extrovertov, ktori dokazu kazdy den kecat o nicom a vnutri maju prazdno, ako cloveka s hlbokym vnutornym - skrytym prezivanim. skus sa neporovnavat s takymi ludmi, pretoze porovnavas neporovnatelne. okolo teba isto existuje typ ludi ako si ty, len vzajomne stretnutie je mozno stazene prave tym, ze nedokazu s takou lahkostou nadviazat kontakt. a hlavne nebojuj sama so sebou, ublizujes si bezdovodne. zelam ti, nech si najdes kolektiv, v ktorom ta ocenia za tvoje hodnoty. mozno by ti pomohli nejake svojpomocne skupiny, skupinove sedenia, terapie, ktorych cielom by nebolo menit ta, ale vdaka ktorym by si sama zbadala svoju vlastnu vysoku hodnotu

nelca0510
3. jún 2020

Ja som taka ista...z prvej prace som odisla,kedze tam bolo na skodu byt introvertom,ale hned som si nasla pracu,kde ma beru taku,aka som🙂 Hladaj dalej a najdes🙂

katkati
3. jún 2020

@metuzalem Výstižné 👍

h2
3. jún 2020

@katty2012 Nie všetci spoločenskí ľudia a extroverti majú prázdne vnútro. Rovnako, ako nie každý, kto celý deň v kolektíve mlčí, ako ryba, musí byť vnútorne bohatý človek. Možno si to tak nemyslela, ale z toho, čo si napísala, to tak vyznelo.

katty2012
3. jún 2020

@h2 ano, suhlasim...nie nemyslela

ndrag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiwi3
3. jún 2020

@h2 podla mna to tak nevyznelo. je to proste tak, ze sebavedomi ludia bez skupuli sa dostanu casto "najvyssie". ostatni vacsinou o to nemaju ani zaujem. ani ti extroverti, co maju bohati vnutorny zivot

kittykat22
3. jún 2020

Nemyslim si, ze byt introvert je dovod aby si dostala vypoved v praci. Tvoja praca je o tom, ze splnis co sa od teba ocakava - pracovne. Spravanie cloveka sa v praci riesi vtedy, ked poskodzuje jednotlivca alebo rozvracia kolektiv. Tym, ze si ticho, ta asi nikto riesit nebude. Ak by si dostala vypoved koli povahe - tak to nebola moc dobra firma. Mozno by bolo dobre riesenie najst si pracu ako solo hrac, alebo malicky kolektiv kde zapadnes. Natrafit na kolektiv kde zapadnes ale nie je jednoduche, nielen pre teba, ale pre mnohe z nas. Ja som zobak level 200 - nemam problem s ludmi, nemam problem s komunikaciou a niekedy zapadnut je pre mna niekedy oriesok. Sukromie mam ako ty - par solo kamaratok a je mi dobre 🙂 nehrabem sa moc do kolektivu 🙂 a som stastna

rado02
3. jún 2020

Som na tom rovnako. Nenazval by som to chybou, jednoducho je to tak, nie je kazdy extrovert. Len sa potom tazsie vysvetluje okoliu, ze clovek nie je ani nahnevany, ani smutny, iba neciti potrebu byt stredobodom pozornosti, alebo vsetko komentovat 🙂

h2
3. jún 2020

@kiwi3 Ale tu nejde o sebavedomých ľudí bez škrupulí. Reč bola o spoločenských ľuďoch. Čiže o kolektíve, kde kolegovia medzi sebou komunikujú. To je úplne iná skupina, než bezškrupulózny karierista. Ten sa práveže nebude vykecávať s kolektívom.

eliska13
3. jún 2020

Ani nezmenis to si ty...tvoja povaha, osobnosť.podla toho si hľadaj aj prácu kamarátka je introvert ako vyšitý a robí denný kontakt s ľuďmi na úrade a príde domov úplne vycucana povie, že je ohucana, veľa veci v hlave a, že jej ten ruch vadí.Tak ako extrovert by trpel sám v kancelarii.

retatka
3. jún 2020

...treba to prijať,nedá sa to zmeniť ,keď extroverta nabíja spoločnosť ,čo najviac ľudí ,vyhľadáva ich a má x-kontaktov ,introverta to vyčerpáva .Este má napadlo čo tsk si nájsť kamošky extrovertky ,co tá budú ťahať medzi ľudí aby si sa trosku socializovala a možno by ti to pomohlo i v práci sa s prispôsobením v kolektíve .Moj muž je extrémny extrovert ,ja opak a veľmi mi to pomaha v socializovaní.

eliska13
3. jún 2020

@retatka aj u nás a muž celkom aj ožil😊len zas to nesmiem s tými aktivitami prehnať😅