Som mladá a trápi ma nadmerné potenie

22. nov 2020

Zdravím dievčatá.
Keďže je táto téma pre mňa veľmi zahambujuca píšem anonymne. Som ešte mladá, trápi ma nadmerné potenie. Používam rôzne spreje ( no veľmi to nepomáha). Sprchujem sa každý deň. Cítim sa v spoločnosti veľmi zle a trápne. Neviem ako to mám riešiť. Mala ste niektorá podobnú skúsenosť. Alebo viete poradiť.
Veľmi si vážim vaše komentáre. Ďakujem

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka95
22. nov 2020

Ahoj. Ja to riesim tiež. 15 minút po sprche von v čistých veciach a mlaka pod pazuchami jak keby som z fitka vyšla =D chvalabohu teraz mi zabral až som veriť nechcela ale pol dňa v jednom roláku a vsetko v pohode určite vyskúšaj driclor 🙂 🙂

onmaria
22. nov 2020

@janka95 prosím ťa,ako to funguje? A ako dlho vydrží?musíš používať každý deň? Videla som na nete nejaký anhydrol Forte,vraj je lepší ako ten driclor.aj ja mám nervy na potenie už som zvažovala botox ale tak 300eur vyhodiť je fakt vela

nikpa
22. nov 2020

@onmaria driclor je šupa, zaberie ti určite. Ja som si ho najprv davala častejšie, no potom tak raz za mesiac a inak obyčajný antiperspirant.

onmaria
22. nov 2020

@nikpa ďakujem,normálne v lekárni kúpiš hej? A na akom princípe to funguje???
Akože toto hej? https://www.drmax.sk/driclor-antiperspir.gulicka

onmaria
22. nov 2020

@nikpa a nie je to nejaké malé?

alami
22. nov 2020

jedine driclor je pomoc! Opatrne s ním, nie po holení ani po sprche hneď, síce budeš trpieť jednu noc, ale konečne zažiješ, čo je to nepotiť sa a na dlllho! Počítaš v mesiacoch, nie v minútach!

alami
22. nov 2020

@onmaria to sa nepoužíva denne, teda to nie je malé

onmaria
22. nov 2020

@alami a je to presne to,čo som poslala aj link? Lebo som našla aj iné balenie.prosim tá a ako sa to používa a ako to funguje? Ďakujem veľmi pekne

nikpa
22. nov 2020

@onmaria áno, to je ono, ja som kupovala v lekárni. Používaj podla návodu, neholit sa 24hod pred ani po použití. Davaj na noc, najprv ta to bude svrbiet ale stoji to zato. Sama uvidis kedy zaberie, potom si ho prestan dávať a ked prestane fungovAť, tak znova. Inak ja som našla slabsiu alternatívu, nie je taky agresívny a funguje rovnako, od eucerin https://www.benulekaren.sk/eucerin-deo-intenziv...

onmaria
22. nov 2020

@nikpa odpadnem..veď to mám doma!!!!! Teda ešte trošicku,idem stretnúť.ja som to kúpila mužovi proti smradlavosti nôh,na to to pomáhalo,ale ostatne som neriešila.truba som.vyskusam teda.dakujem dievčatá,idem googlit ako sa to pouziva

onmaria
22. nov 2020

Dievčatá,ešte rozmýšľam..radšej tej driclor čo je teda sprej ako Eucerin,alebo napr.eucerin roll on ste niektorá nemali? Či tie roll on pôsobia rovnako ako sprej?
Mám chrobáka dakujem

nikpa
22. nov 2020

@onmaria driclor je guľôčka, eucerin sprej. Ak ho mas doma, skus ho, podla mna ucinok maju rovnaký. Driclor je maly ale vydrží, pouzivas ho obcas ale to aj eucerin, ten mne vydrží dlhšie, je väčší

nikpa
22. nov 2020

@onmaria to je aj na smradlave nohy? 😂😂😁som nevedela 🙊😁

onmaria
22. nov 2020

@nikpa áno áno..ja som sa k tomu dostala už ani neviem ako a kto mi to poradil.muzovi strašne smrdeli nohy celý deň obutý v topánkach,ale fakt veľmi.a presne tak sa to aplikovali,na umyté suché nohy večer.ale vôbec mi nenapadlo,že to je vlastne aj proti poteniu.teda to som vedela,ale nevedela,že sa to môže napr aj pod pazuchy dávať.ja som ten Eucerin našla aj ako sprej,ak ako gulicku.tohto spreja mám už len trošku,vyskúšať môžem ale normálne ste mi zasadili chrobáka,že vyskúšam dlhšie používať,čo to spraví,tak že do čoho radšej ísť.
A keď si dáš Eucerin ako dlho sa nepotis? A ten driclor?
Pochopila som,že aplikujes niekoľko dní po sebe a potom sa niekoľko dní tak nepotis či ako?

nikpa
22. nov 2020

@onmaria áno, presne tak, aplikujes par dni na noc a postupne cítiš ako ustupuje potenie. Ja si davam teraz uz len tak 2, 3 dni eucerin sprej a nepotim sa asi mesiac. Driclor ma dost svrbel, eucerin ma tak nedrazdi. Staci ti aj ta troška, nedavaj si vela ako obyčajného antiperspirantu, nazoj len par strekov, tak 2-3. A ráno si umy paže vodou nech to zmyjes.

onmaria
22. nov 2020

@nikpa ďakujem pekne,vyskúšam teda ten..takže radšej sprej ako roll on hej?lebo ten Eucerin ako som písala je aj roll on,len rozmýšľam,či nebude skôr ako bežný antiperspirant len fakt na pár hodin

janush
22. nov 2020

@onmaria Jednoznačne použivať radšej Eucerin ako Driclor. Ja som mala tiež ten problém, a dočítala som sa, že Driclor je veľká chémia, strašne nebezpečne, hrozi karcigon z neho... tak som ani nekupila, používam Eucerin a spokojnosť...

onmaria
22. nov 2020

@janush ďakujem,akurát čítam.ale aj Eucerin obsahuje aluminium..to je asi všade,aby bol účinok.

nikpa
22. nov 2020

@onmaria ja mam skúsenosti len s tym co som pisala, eucerin sprej a driclor guľôčka a obe zaberajue dobre. A ako pise @janush driclor je chémia oveľa väčšia ako eucerin, aj ja mam radsej ten, je to hned citit na koži, ze toľko nedrazdi.

janush
22. nov 2020

@onmaria ano aj Eucerin ma nejake zlozky, ktore nie su uplne prirodne, no skusala som cisto prirodne a nic mi nezabralo. No Eucerin v porovnani s Driclor je ovela menej nebezpecny pre organizmus...

onmaria
22. nov 2020

@nikpa
@janush ďakujem dievčatá,zostanem verná jemu teda.mm zabral na ten smrad 😂😂😂 nohy mu neodpadli..tak hádam zaberie.vyskusam dakujem

margaretka
10. máj 2023

@nikpa ten sprej sa môže aj na celé telo? Ja by som potrebovala aj na chrbát, hrudník, pod prsia, slabiny .... Prosím pošleš mi link na ten sprej asi to neviem nájsť možno už nevyrábajú...

margaretka
10. máj 2023

@jabuducanevesta máš s tým skúsenosť

nikpa
10. máj 2023

@margaretka https://www.eucerin.sk/vyrobky/antiperspiranty/...
Ale podľa všetkého má výpadok, spýtaj sa v lekárni či je to dolhodobe alebo sa len ľudia chystajú na leto 😀 neviem kde všade sa to môže dávať, ja som to používala len pod paže ale zase dávať si to všade na telo kde sa potiš, nie je moc zdravé. Ten pot musí niekde z tela odchádzať, vždy si nájde cestu