Sono pŕs

lenuska1991
3. dec 2012

Ahojte, chcela som sa spýtať, či máte niektorá podobnú skúsenosť. Bola som na sone pŕs, kde ma poslala moja gynekologicka, bola som tam uz aj pred 2 rokmi s jednym problemom. Na sone mi zistila, že na pravom prsniku mam ostro ohranicene, ovalne hypoechogennejsie lozisko 8x5x6mm, a povedala mi, ze sa moze jednat aj o cystu, nemusi to byt nic vaznejsie... no o 3 mesiace mam prist na kontrolu ci sa to tam bude stale nachadzat, a ked hej, ze mi ihlou ci akosi odoberie vzorku.... Boli ste uz niektora na tom?
Dakujem za odpovede, ospravedlnujem sa, že pisem s aj bez interpunkcnych znamienok.... 🙂

mircalla
3. dec 2012

@lenuska1991 Ahoj, tou ihlou myslela asi biopsiu, ze odoberie vzorku, ktora sa da na analyzu, ci to nahodou neni zhubne. Ale keby mala vazne podozrenie, tak ta tam posle podla mna hned. ja som mala raz hrcku, isla som hned na sono, povedali mi rovno, ze to je len cysta a tiez mi kazala ist za pol roka na kontrolu, za tyzden uplne zmizla.
ono cysta vacsinou boli pri stlaceni, tiez sa to pohybuje, ak by slo o daco vaznejsie, tak to vraj neboli a je to staticke. To su take zakladne rozpoznavacie znaky, aspon pre laika, co som si studovala

mircalla
3. dec 2012

@lenuska1991 Inak si nezacala nedavno brat antikoncepciu, ci ine hormonalne lieky? Cysta sa vytvori z toho, je to neskodne

lenuska1991
autor
3. dec 2012

nene antiku berem uz 3 a pol roka... ja sm tak mala pred 2 rokmi hrcku ktora sa dala aj nahmatat ta bola na lavom, a sks to osm bola na sone a to nic ma neposlala nai nak ontrolu nic... a zmizla po case... a tuna osm si ani ja nic nevsimla ze by bolo vidno ci uz na pohlad alebo dotyk... az ona to tam videla.. dost ma vystrasila...tiez si mylsim ze kebyze si mysli ze je to vaznejsie hned daco riesi... ale aj tak za 3 mesiace je dost casu.. a kor ked si to nemozem nejako pozorovat bo neni nic vidno.. ani ked hmatam...

mircalla
3. dec 2012

@lenuska1991 no zial neporadim, ja som si ju nahmatala, mala asi 1,5 -2 cm a pobehovala mi tam a dost ma bolela
Hned po vysetreni mi povedali, ze o nic nejde. mozno skus ineho lekara, skoda, ze nepovedala viac info, ale myslim, ze fakt keby mala vazne podozrenie, tak ides hned, len to chcu radsej sledovat

zuzi0911
3. dec 2012

Mojej kamatke to robila.z toho ti odobere vodu vzorku a posle na histologiu.

kristiii
3. dec 2012

@lenuska1991 tiež som bola akurát minulý týždeň po 3 mesiacoch na kontrole lebo som si v lete našla hrčku a doktorka mi dokonca našla ďalšie dve (také čo nejdu nahmatať) a ďalšia kontrola o pol roka. Vravela že kadejaké tukové, vazivové alebo podobné hrčky sú najčastejším problémom mladých žien a je len malá pravdepodobnosť že by šlo o niečo zhubné. Niektoré ženy ich vraj majú plné prsia. Ak by mala nejaké vážnejšie podozrenie tak ťa určite pošle na kontrolu skor lebo zhubný nádor može rásť velmi rýchlo alebu ti tú biopsiu spraví hneď. Inak mne povedala že tá hrčka tam zrejme zostane ale že biopsia sa robí len pokial sa zväčšuje, inak sa to len pravidelne sleduje..tak neviem, asi závisí aj od lekára

lenuska1991
autor
3. dec 2012

@kristiii tak som veru zvedava, si ma troska ukludnila...ja mam problem aj uzlinami v podpazusi... mam ich velke a pri podrazdeni mi vedia vybehnut... aj ich tam velmi pekne videla... ...zajtra pojdem zaniest gynekologicke papiere a vypytat si znova ziadanku a uvidim teda co a ako... dakujem za odpoved

dadulaa
4. dec 2012

@lenuska1991 ahoj, ja som mala pred pár rokmi tiež hrčku, ktorú mi vybrali a bol to nezhubný fibroadenóm, no po dvoch rokoch mi v tom istom prsníku narástli znovu dve väčšie hrčky, tak mi spravili biopsiu a keďže sa opäť potvrdili fibroadenomy, tak chodím raz do roka na sono a žijem s nimi už pár rokov. Našťastie nerastú, ani nemenia tvar, takže som len v sledovaní doktorov...a to nehovorím o tom, že mám prsníky plné malinkých tukových hrčiek. Biopsia je to, čo si opísala s tou ihlou, a ak by ti ju robili, nemáš sa čoho báť, nebolí to. 😉 Tiež si myslím, že keby to bolo niečo vážne, už by ťa doki poslala na ďalšie vyšetrenia alebo na biopsiu...držím palce 🙂