Stafylokok v koži. Čo mám robiť a ako sa liečiť?

ververka
16. dec 2010

Ahojte,
mavam ekzemy a z oskrabu v kozi mi zistil stafylokoka. Z krvi, ktorej vysetrenie som absolvovala tak pred pol rokom nie. Neuzivam ziadne antibiotika, len krem na potlacenie ekzemu na baze takrolimu.
Dnes som bola v nemocnici, kde testovali pristroj na zlepsenie krvi a blabla a zobrali mi z krvi kvapku a mikroskopovali ju. Videli mi tam parazila nevedeli vsak urcit o akeho ide, kedze nevideli jeho zakoncenie.
Myslite ze mohli vidiet stafylokoka, alebo sa mam bat a vyhladat lekara, lebo by to mohlo byt nieco ine?
Mate niekto skusenosti so stafylokokom v kozi? Ako ho liecite?

zdravie911
6. aug 2016

Dobry den ,vyskusajte zmes : oregano , melaluca/ cajovnik / thyme /tymian/ clove /klincek
z kazdeho 2 kvapky 3 krat denne vnutorne ,natierat na pokozku riedenie s olejom / kokosovym/ asi 2 tyzdne potom nasadit vnutorne probiotika na 8-10 dni 3 dni pouza a potom opakovat 2 -3 mesiace. Mozete pouzivat aj pri kupeloch .
viac informacii biozdravie.sk

marketaval
10. aug 2016

@dadenka1 to ma mrzi,samozrejme vzdy existuje vynimka.zelam dcerenke skore uzdravenie.chcem sa spytat,hovorite,ze ste skusili vsetko,aj kyselinu salicilovu?mne to teraz lekarka predpisala a po dvoch dnoch boli vidiet vysledky.vysusilo to ale este potieram.dava sa to lokalne len na pupaky.drzim palce

dadenka1
10. aug 2016

@marketaval to som neskúšala... my sme vela prostriedkami pupaky dočasne vysušili, ale ony sa na inom mieste zas objavili

minomamiluje
14. aug 2016

mne pomohli ATB a beloderm krem, zmyzlo to , no teraz mam podozrenie ze ho mam v krku ,,, moze sa to stat ze prejde z koze do krku ?
ma s tym niekto nejaku skusenost ?

kikiss
18. aug 2016

Ahoj mám syna 9 let od narození má a top. RK zem, před 3 lety skončil v nemocnici kde chytil stafylokoka ma ho na kuzi od te doby stále bojujeme nic nepomáhá. Ted jsem tady našla par typu co zkusit stafal a octenidol a citricidal. Poraďte co je z toho nejlepší, co vam pomohlo? Už jsme nestastny hlavně v noci kdy ta potvora syna svedi, musím ho držet za ruce aby se nerozdrbal do krve. Díky moc za typy.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkatb
5. apr 2017

my sme používali rakytníkový olej

didia
9. apr 2017

@kikiss treba mu dat urobit vsade vytery, trvat na tom aj ked vam povedia ze to ma kazdy a pod. my sme mali aj na kozi aj v krku, brali sme aj malinky syn antibiotika, v nemocnici cez infuzky a potom doma miesat a do striekacky DALACIN, a potom na imunitu LUIVAC my dospeli a maly mal tusim ISOPRINOSINE. a vytery znovu aj po dobrati antibiotik ak to bude aj v krku alebo nose, dokonca aj usne sa kontroluje u dospelych... Hlavne teba dat urobit podrobne testy z rany na co vsetko je ta potvora rezistentna, nam vysiel vsetkym najlepsie ten DALACIN. Na vela to bolo rezistentne..

lindsey
10. jún 2017

@didia Prosím ako dlho kým došli výsledky aké antibiotiká sú vhodné. .Nam. povedalI že 6 týždňov

didia
2. aug 2017

Uz si nespominam uplne ze ako dlho 3 tyzdne to boli ucite, Dalacin sme brali, ale treba trvat na odberoch, tam to ukaze, ktore su najvhodnejsie. Potom sme este dlho uzivali LUIVAC, ten obsahuje male mnozstvo bakterii, ktore v tele vyvolaju reakciu aby si tvorilo imunitu na dane bakterie. A este Orthomol Imun, je drahy, ale uz sa nam to neopakovalo a aj vysledky z krvi a vytery z nosa a hrdla boli negativne. Treba dat urobit vsetky krvne testy aj vytery pred aj po liecbe. Nenechat sa odbit lekami, ktorym sa nechce robit vytery. a vyter aj z rany ak je to na kozi abces.

didia
2. aug 2017

@lindsey
Uz si nespominam uplne ze ako dlho 3 tyzdne to boli ucite, Dalacin sme brali, ale treba trvat na odberoch, tam to ukaze, ktore su najvhodnejsie. Potom sme este dlho uzivali LUIVAC, ten obsahuje male mnozstvo bakterii, ktore v tele vyvolaju reakciu aby si tvorilo imunitu na dane bakterie. A este Orthomol Imun, je drahy, ale uz sa nam to neopakovalo a aj vysledky z krvi a vytery z nosa a hrdla boli negativne. Treba dat urobit vsetky krvne testy aj vytery pred aj po liecbe. Nenechat sa odbit lekami, ktorym sa nechce robit vytery. a vyter aj z rany ak je to na kozi abces.

anny23
28. mar 2019

@kaja73 ahoj. Ako dlho to treba užívať, pls?

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
flakulka
14. sep 2020

@vlcik1 prosim vyliecili ste sa?? Moja dcera ma staf na kozi zatial maste velmi nepomahaju😒

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdravie911
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdravie911
14. sep 2020

@flakulka skúste potierat niekoľko krát denne riedeny s destilovanou vodou.https://biozdravie.sk/obchod/potravinove-doplnky/jod-iodine-iosol/

flakulka
15. sep 2020

@vlcik1 prosim co ste uzivala?? Lebo moja uz mala zinat10dni fucidin bactroban belogent ale aj to zmizlo a po tyzdni je to spat😒

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lemra
15. sep 2020

Na sttafylokoka pomaha kapucinka

soulnicka
30. apr 2021

@eliska2014 Dobry den, ako sa Vam to nakoniec podarilo? Dakujem za odopved sona