Stále som unavená

kiwinka21
9. mar 2016

Ahojte maminky, prišla som sa s vami poradiť. Mám dve deti, pracujem 4 hodiny denne, nič náročné, niekedy ostávam doma, lebo malý nechodí do škôlky stále a na celý deň. Ale môj problém je, že stále sa cítim unavená, bez energie. Aj napríklad dnes, som doma, kvôli malému a ledva som vstala z postele. Večer okolo ôsmej som už úplne vypnutá. Keď idem do práce, varím deň dopredu, aj to sa musím premahat. Neviem, čo s tým, mala som už aj narocnejsiu prácu, chodila som na šiestu do nejakej 12 cca a nebola som až tak mimo 🙂 ale posledné dva tri mesiace som ako mechom ovalena. Nemáte nejaké rady, ako sa únavy zbaviť a nabiť sa energiou? V jedálničku mám samozrejme Veľa ovocia aj zeleniny, ale nič 😒 Ďakujem.

dominika6
9. mar 2016

@kiwinka21
možno ti chýba čerstvý vzduch,pohyb,slnko,energia,radosť zo života...niekedy to vôbec nieje o strave ale o vnímaní,psychike,nálade,strese...

extrate
9. mar 2016

@kiwinka21 daj si spraviť krvný obraz či ti nechýba niečo.
A z jedla by som poradila chia semienka, ráno si daj dve malé lyžičky do ranajok.

ancovec
9. mar 2016

kup si doplnok vyzivovy Mg, D3 a Ca, maju napr aj v DMku, mne to pomaha, hlavne na jar, ked som taka unavena ze ma ani do pohybu nikto nepresvedci a len by som na gauci lezala

laaska
9. mar 2016

Chod sa dat vysetrit, unava moze byt priznakom aj vaznejsich chorob. Pogoogli chronicku unavu http://primar.sme.sk/c/840527/chronicka-unava-d...

Btw. nemas problem s nejakym clovekom? Treba mu z hlbky duse odpustit, ak si veriaca aj na svatu spoved by som isla a porozpravala sa s knazom. Niekedy ta moze niekto takto vyciciavat.

laaska
9. mar 2016

alebo ak si niekedy bola u nejakeho ludoveho liecitela, biorezenancia, homeopatia, toto tiez moze vyplyvat...ale to je uz na inu debatu a to si sa nepytala.

kvetinkaaaaa
9. mar 2016

ahoj, ja som mala podobne priznaky,stale som bola unavena a taka slaba a ked som isla k obvodnej na preventivku kde mi brala krv z krvneho obrazu mi zistili nedostatok zeleza, nie kvoli strave ale ze to mam geneticky ze mi telo z potravy prijima malo zeleza... takze beriem tabletky uz od svojich 14 tich...samozrejme nie dlhodobo, to beries dva mesiace napriklad - podla toho ako ti doktorka predpise a potom pol roka nic napriklad a takto dokola... proste telo si vytvori nejaku rezervu a po case zelezo zase klesne a ty ho zase doplnis a takto 🙂 ale neda sa porovnat ako mi je teraz fajn 🙂 a moja mamina ma to iste, a tiez jej to zistili tak ze stale bola unavena, slaba... 🙂 urcite hod o obvodnej a povedz jej toto a popros ju nech ti zoberie krv na krvny obraz a hned budes vediet na com si 🙂

daimon
9. mar 2016

Mna totálne vycerpanie skolilo v decembry neustále herpesy a strašná únava , do toho pískanie v ušiach a všetky možné príznaky, bola som u imunologicky, urobila komplet odbery a zistili mi alergiu na lepok s podozrením na celiakiu maká som úplne rozhádzané imunologicke faktory , celiakia sa nepotvrdila, ale držím bezlepkovu diétu a o dosť sa mi polepšilo, mám aj zníženú funkciu štítnej žľazy.Beriem Probiotika bulharské , aloe vera, bunkové soli. Bola SIM aj u liecitelky všetko mám zo psychiky.

kiwinka21
autor
9. mar 2016

Ahojte, tak nad tým lekárom tiež uvazujem,
@ancovec mám z dm sumivy multivitamin, aj magnézium, aj ženšen som mala asi mesiac dozadu.
@dominika6 presne toto si mi potvrdila, teraz idem meniť prácu, lebo normálne mi žalúdok zviera, keď viem, že ráno tam idem. Pohyb je tak v rámci normy 😊 máme psa, takže ideme aj von ☺
@kvetinkaaaaa železo mi chýbalo počas obidvoch tehu, vlastne po pôrode som to ani neriešila už. Možno aj na tom niečo bude.
@laaska veriaca som, ale pred kňazom uprednostnim skôr psychológa. ☺ ale to je asi na inú diskusiu 😊

kiwinka21
autor
9. mar 2016

@daimon ja som mala histaminovu intoleranciu

veverickav
9. mar 2016

Toto vyzera na magnezium...

sense
9. mar 2016

Nechat urobit rozbor krvi takato som bola aj ja a mala som znizenu funkciu stitnej zlazy plus takmer velmi malo zeleza pri norme 100 som nemala ani 30...

modra1
9. mar 2016

Keď už pôjdeš na krv, nech spravia aj pečeňovky, mononukleóza sa u niekoho prejavuje silnou únavou.

bosoriak
9. mar 2016

@kiwinka21 Magnezium a zelezo, resp. ich nedostatok je moj tip 🙂 Ale to sa da zistit az po vysetreni krvi, takze by som nabehla k lekarovi a nechala sa prezriet.