Štítna žľaza a zvýšené TSH

23. dec 2021

Ahojte. Je tu niektora, ktora nie je tehotna, deti neplanuje a u ktorej prislo casom k znizeniu TSH aj bez hormonov? Mala som mierne zvysene TSH, po par tyzdnoch kleslo (hormony som neuzivala), ale este to nie je zrejme idealne. Vsetky ostatne hodnoty su ok. Ziadne priznaky som nemala a nemam. Dieta neplanujem. Hormony este nechcem, kedze mi ta hodnota klesla a nie je to vela. Zaujimam sa o alternativu. Mala ste to niektora, ze hodnoty TSH boli vyvolane napriklad zapalom alebo stresom a potom sa stitna zlaza dala do poriadku? Zaujimaju ma skusenosti tych, ktore sa vyliecili a neberu hormony. Staci mi tu len napisat a ja sa ozvem v sukromnej sprave a popiseme o tom sukromne. Nechcem tu preberat tieto zalezitosti verejne.

autor
23. dec 2021

Pripadne to nemusel byt stres, ale napr. nedostatok mineralov a vitaminov v strave.

c_est_la_vie
23. dec 2021

Tsh ti toho vela nepovie, urcite chod endokrinologicke, nech ti urobi komplexny profil. Ja som mala tiez len mierne zvysene tsh a protilatky som mala mimo merania ( vyse stonasobne zvysene oproti norme).
Inak s tvojim pristupom suhlasim, tiez chcem do buducna skusit aspon znizit davku pomocou stravovacich protokolov a hormonalnej jogy.

c_est_la_vie
23. dec 2021

Este dodam ze na fb je skupina hypotyreoza/hoshimotoczsk, vies si tam nacitat vela doplnkovych a alternativnych sposobov, ako zlepsit hodnoty. Ale urcite by som to brala ako doplnok popri liecbe endokrinologom. Rada by som lepsie poradila, no ja mam autoimunitne ochorenie, tak som si veci ohladom zapalu necitala

autor
23. dec 2021

@c_est_la_vie U endokrinologicky som bola. Vysledky krvi mam, len TSH je zvysene oproti norme, ale aj to v porovnani s vysledkami spred par tyzdnov kleslo. Preto ma zaujimaju skusenosti, ci sa niektore vyliecili, ze zrazu mali idealne TSH aj bez hormonov. Lebo teda pricin, preco bolo zrazu TSH vyssie, mohlo byt vela. Zaujima ma, preco sa to deje, aby sa tomu dalo do buducnosti predchadzat. V pripade autoimumitneho ochorenia su zvysene aj ine hodnoty ako len TSH alebo staci, ze je len TSH? Pozriem tu skupinu, vdaka za tip. 😊

nevenka
23. dec 2021

Protilatky vysetrovala? Atpo a ATG? To je zaklad, aby si vedela, ci to je autoimunitne. Ak nemas protilatky zvysene, tak mozno by pomohol rybi olej s jodom od Nutraceutica. Aj v pripade AIT ochorenia by mohol pomoct. Ja mam opacny problem, TSH mam nemeratelne a teda hypertyreozu.
Ty mas subklinicku hypotyreozu, zvhsene TSH znamena, ze stitnu zlazu sa ten hormon snazi pobadat k vyssiemu vykonu, zatial stitna stiha vyrobit hormonov dost (ale musela by som vidiet cisla, mozno si uz na hrane), viem, ze fT4 by malo byt okolo 16,5-17, 18...okolo 10 je sialene malo. Mam totiz obe ochorenia, teraz aktivny Graves Basedow, ale mam aj Hashimoto. Takze kusok viem porovnat...no kazdopadne, uz Tvoje telo trpi. Aj ked mozno este nie tak velmi, lebo este tie hormoby asi stacia. Skusila by som ten rybi olej na Tvojom mieste a uvidis. Sestre to chvilu stacilo.

autor
23. dec 2021

@nevenka Ano, vysetrovala TPO a ATG. Nabuduce ich nebude. Aj ft4 vysetrovala. To mam, ako pises, ze ma byt. V zavere nie je ani jedno ochorenie, ktore pises. Ale skusim si vygooglit to, co tam je.

Keby tu bola niektora, ktora mala len TSH vyssie, nech sa mi ozve.