Strach z neznámeho prostredia a z ľudí počas krstín

tina7729
8. nov 2014

Neviem ci to sem patri ale neviem kde by som mohla dat tuto diskusiu. Poradte mi prosim zajtra mam ist na krstiny priatelovej sestre.ale nikoho tam nepoznam bude nas tam vela a mam z toho strach. Hlavne z obedu v restike . Bojim sa co povedat ak zo mna vobec nieco vinde tak sa zakokcem a bude ma tiast. Tento problem mam dlhodobo ked nepoznam a je vela ludi.poradte ako to zvladnut a nestrapnit sa 😀

mima4
8. nov 2014

@tina7729
spytaj sa sama seba, coho sa bojis.
dobre by bolo keby ta priatel predstavil, vsak raz budes jeho manzelka a budes sucastou celej rodiny 🙂
Snaz sa usmievat, zapajat do tem, premyslat, ked nieco chces povedat a zvladnes to 🙂 pripadne si daj pohar vinka 😉

eeffka
8. nov 2014

@tina7729 ak idem niekam kde nikoho nepoznám,sedím usmieval sa spoločenský, ak sa ma opýtaní odpoviem a konverzujem o počasí. To dieťa na profile je vaše spoločné? To by si mala rodinu u poznať.Ak nie,bolo by od neho slušné aby ta predstavil.

tina7729
autor
8. nov 2014

@mima4 tak hadam ma predstavi. 🙂 coho sa bojim? Neppznam vsetkych z toho ze sa dako ztrapnim a pri obede sa roztrasiem

tina7729
autor
8. nov 2014

@eeffka nie to je moje dietatko. Poznam len sestru a otca ale ostatnych co tam budu nepoznam

mima4
8. nov 2014

@tina7729
je dobre sa naucit zasmiat aj na vlastnych t rapasoch a ani ty, ani ja, nie sme dokonale... proste berme to s humorom 😉

tina7729
autor
8. nov 2014

@mima4 dakujem 🙂 ale lahko sa to pise🙂 realita je ina :-\

filipal
8. nov 2014

@tina7729 u teba to vyzera na socialnu fobiu. radim ti skusit psychologa.

cerez
8. nov 2014

Možno by to chcelo chodiť viac do spoločnosti. Moc sa nad danou situáciou zamýšľaš a vytváraš si nejaký klamlivý obraz aké to bude. Dopredu si vytváraš zbytočný strach. Je to krásna udalosť a nie je dôležité či tam niekoho poznáš alebo nie. Nechaj tomu voľný priebeh. Usmievaj sa, počúvaj a snaž sa reagovať podľa vlastného uváženia.

tina7729
autor
8. nov 2014

@filipal to asi nie🙂 som na materskej a jedine s kym komunikujem je moja dcerka a a mamicky na MD 😀 tak som z toho vysla

tina7729
autor
8. nov 2014

@cerez to mas ozaj pravdu 🙂 moc sa zamyslam nad tym dopredu a vytvaran si zle situacie.

cerez
8. nov 2014

@tina7729 Napísala som ti to preto, lebo to mi pripomenulo samú seba, keď som šla na rodinnú oslavu k môjmu prvému frajerovi. Mala som z toho nervy, stále som rozmýšľala čo bude, ako na mňa budú pozerať, čo sa ma budú pýtať, ako si ma budú obzerať, ruky sa mi budú triasť. 😀 Po oslave som zistila, že spoločnosť bola výborná, vôbec som nebola stredobodom pozornosti. Je to všetko v hlave, o zdravom sebavedomí. Skús začať chodiť viac medzi ľudí. Sama nadväzuj kontakty, ale reálne. Nie cez MK.

muchacc
8. nov 2014

ja ani pred cudzími nejem 😖

tina7729
autor
8. nov 2014

@cerez dakujem ti 🙂

tina7729
autor
8. nov 2014

@muchacc preco?

muchacc
8. nov 2014

@tina7729 neviem sama 😀

tina7729
autor
8. nov 2014

@muchacc a ako to riesis ked mate niaku oslavu napriklad ?

natalym
8. nov 2014

To by som povedala, že je už diagnóza. Treba to riešiť, môže sa Ti to len zhoršovať.

tina7729
autor
8. nov 2014

@natalym aka diagnoza? 😀 citaj co pisem 🙂

terezka1947
8. nov 2014

@tina7729 neboj...zvladnes to,cim viac podobnych situacii a budes priebojnejsia
nerozmyslaj,ze sa strapnis,to nemozes dopredu vediet 😉
a ked sa aj nieco nepodari-zasmej sa a ide sa dalej..ludia su omylni a kazdy normalny clovek chape tvoju situaciu a mzslim,ze ani sa od teba neocakava,ze na (asi) prvej rodinnej akcii budes zabavat vsetkych 😉
snaz sa byt iba prirodzena...a sama sebou....
ja som si tiez odzila svoje-nebola som velmi priebojna 😀 ,resp.vzdy som riesila pred kazdou akciou to iste,co aj ty...teraz?
no teraz sa snazim byt iba sama sebou,na nic sa nehram...nerobim zo seba ineho cloveka,ani veselsieho ako som,ani lepsieho,ani mudrejsieho...skratka....vzdy si pred kazdou akciou hovorim,ze si idem oddychnut medzi ludi,zabavit sa aaaaaa,najma...tesim sa....a ked mas pri sebe priatela(bud.manzela) nemas sa coho bat 😉
bude dobre,neboj

tina7729
autor
8. nov 2014

@terezka1947. Dakujem ti 🙂 pekne si to napisala🙂 len probm dalsi ze som s priatelom pohadana atak sa tam bude citit strasne zrejme :-\

terezka1947
8. nov 2014

@tina7729 rychlo si veci vysvetlite-ak sa to da 😉

tina7729
autor
8. nov 2014

@terezka1947 tazko je s nim od vcera to je a je zataty strasne ale aspon keby mal dovod ale nema

mihula
8. nov 2014

@tina7729 tak sa v prvom rada s priatelom udobri.Predsa nemozes ist na krst k jeho rodine a vy dvaja sa nebudete rozpravat.Pekne na rovinu,povedz mu,že čakaš od neho podporu a ak nie,tak nech si tam ide sam.Ja by som určite rozhadana nesla

tina7729
autor
8. nov 2014

@mihula no pisala som mu lebo momentalne niesme spolu ze ak sa bude normalne chovat tak pojdem

terezka1947
8. nov 2014

@tina7729 veru...vysvetlite si veci,s kt.mate problemy este pred oslavou...leeeeebo to potom bude trosku blba situacia...a budes to tam mat tazke 😒

tina7729
autor
8. nov 2014

@terezka1947 tazko sa vysvetluje cez pismenks niesme spoli az rano kym ppjdeme budeme ale akopisen je neomlovny,tvrdohlavy a len svoje si pise a rype a zrejme ho to aj bavi ☹ fakt neviem co mam robit stazuje mi to a uz vobec nemam chut niekam ist

gladiola
8. nov 2014

@tina7729 Ahoj. Máš veľké šťastie, že nie si hlavná hviezda oslavy. Nejdes nikde spievať, hrať na hudobnom nastroji pred publikom. Moja rada: kľud, dýchaj, jemne sa usmievaj - je to milá oslava (babatko- jeeej... bla bla), odpovedaj na otázky, Drž sa priateľa, poobzeraj sa, či tam nie je ďalšia "stratená duša" a príhovor sa jej. Držím palce! Ber to ako predpripravu na maturity. Abo štátnice. Abo pohovor. Abo svadbu. Hore hlavu, prsia von a ideš

tova
9. nov 2014

@terezka1947 priatel sa tiez asi blbo bude citit ze ide niekde s deckom a nie priatelkou. Ved ides s nim, ked nechces s nikym rozpravat tak stale jedz, budes rozpravat rovnakym jazykom ako ostatni ludia , nevies odpovedat na otazky? 5r. deti vedia viest konverzaciu s cudzim clovekom. Nikto po tebe pozerat nebude, sed a milo sa usmievaj, ziadnu pozornost nepritahnes, priatel mozno bude mat sesternicu alebo niekoho v tvojom veku alebo malym dietatom a tak vas zoznamy aby ste mali o com rozpravat.

terezka1947
9. nov 2014

@tova pomylila si si autorku problemu 😉 ja som jej tiez iba odpovedala 😉

tova
9. nov 2014

@terezka1947 eh sorry zacina na t a cisla asi preto