Strašná bolesť brucha. Môže mi škodiť káva s mliekom?

6. apr 2021

Ahojte. Asi pred mesiacom som mala strašnú bolesť brucha nemohla som poriadne sa ani nadýchnuť čo to tak veľmi bolelo a ťažilo išla som preto na pohotovosť a k lekárovi ale nezistili žiadne problémy, všetko je vraj ok. Bolesť trvala 2 dni, potom postupne mizla s používaním kvapiek na tráviace ťažkosti. Nikdy som takúto bolesť nemala, nič nezvyčajné som nejedla/nepila. Prišlo to akoby zrazu z ničoho nič. Táto bolesť sa potom zopakovala ešte asi 2x oo pár dňoch odvtedy, no všimla som si, že raz to zase bolelo po káve s mliekom a neuveríte včera tiež po dlhšej dobe som si dala zasa kávu s mliekom tentokrát z dolce gusta (predtým obycajnu s mliekom z chladnicky) no a včera som si odpila asi polovice kávy a hneď v priebehu 2 minút opäť tá istá bolesť, trvala do večera (zasa som dala kvapky). Môže mi to spôsobovať káva s mliekom hoci doteraz som nemala problém s kávou s mliekom? Samotné mlieko mi asi neškodí, z kakaa ani zo smotany mi nebolo nič, len čo som si všimla teda čo pozorujem, tak 2x z tej kávy s mliekom, alebo si to možno len namýsľam? Predtým ten prvý krát čo som išla na pohotovosť som však kávu s mliekom nemala. Ja už neviem. Len ma to tak zaujíma, či nemá niekto podobnú skúsenosť, alebo že by mu káva s mliekom škodila aj keď predtým nie? 😔

zanetakovacsova
6. apr 2021

No vraví sa že celkovo nie je dobré a zdravé dávať si do kávy mlieko.

autor
6. apr 2021

@zanetakovacsova ja viem. Osobne si ani nedávam, len raz za čas keď mi to tak príde na chuť. Doteraz som však nikdy takéto problémy nemala, a teda ako píšem pozorujem že asi už 2x, aj keď nemám istotu či je to z toho preto že či náhodou nemá niekto skúsenosť 😔

vikusjk
6. apr 2021

kamoske takto v jej 37 rokoch zistili intoleranciu na laktozu, presne z kavy s mliekom jej byvalo zle, nasledne si to vsimla aj na viacerych mliecnych vyrobkoch. Bola na gastre a teraz pije kavu s bezlaktozovym mliekom a je cela happy 🙂

autor
6. apr 2021

@vikusjk och no dúfam, že to nebude aj môj prípad, mám veľmi rada miečne výrobky 😔 kávu s mliekom si odpustím ak by bol len to môj problém 😔 ďakujem za rekaciu

pribinak
6. apr 2021

Áno, dráždi to žlčník. Ja som bola raz pár rokov dozadu na prednáške o káve, boli to dni kávy v BA a tam tie prednášky a ochutnávky robili ľudia čo robia s kávou

Tak tam riešili aj toto, že veľa reaguje na kávu s mliekom.
Povedali že dať mlieko do kávy je barbarstva tak ako kolu do vina

podmostom
6. apr 2021

Ak ti teda nie je zle z mlieka, skúsila by som vymeniť kávu a sledovať to. Samotná káva s mliekom je normálna, bežná kombinácia. A ku všeobecnej by som zbehla, nech ta pošle na nejaké vyšetrenia, keď sa to opakuje. Napr co viem, pri žalúdočných vredoch by mohla káva pôsobiť takto bolestivo. Ale to je len taký tip, môže to byť hocičo.

autor
6. apr 2021

@podmostom len mne lekár povedal že nezistili nič, že je všetko v poriadku. A kávu ktorú pijem, pijem uz veľa rokov. Preto ma napadla len kombinácia kávy s mliekom keďže sa to stalo aj z normálnej kávy ale aj tej strojovej 😔

pribinak
6. apr 2021

Veď vyskúšaj nejaký čas piť kávu len s cukrom a uvidis či to tak bude lepšie

hviera81
6. apr 2021

to ze si to robila aj predtym, neznamena, ze teraz nieco nedrazdi... mohlo sa to kludne vyvinut postupne, a teraz je pomyselna posledna kvapka...
bolest brucha znamena ze zaludok?
ja mavam obcas so zlcnikom problemy, take zachvaty, a vobec to nie je o tom, ze som zjedla nieco ine ako inokedy. len uz toho mal asi dost.
a vela robi aj stres, teda asi najviac, a potom sa moze stat, ze mas pocit ze to je z kavy s mliekom a ono to je stres/dlhodoby stres....

nerya
6. apr 2021

Však si daj pauzu na pár dní a sama uvidis 😉

jaga18
6. apr 2021

Mne sa to stalo pred rokmi, v práci sme pili nescu 3v1, myslela som, že má od tade odnesú len na nosidlách. Na pohotovosti ani viac počuť nepotrebovali. Vlastne sa aj Dr pýtala, či som náhodou nepila kávu s mliekom.

luccija
6. apr 2021

Mne to robili tie kapsulove kávy úplne mi zostalo zle od zaludka