Strhnutý necht na ruke

flower24
2. okt 2016

Ahojte, prosim o radu tych, ktorym uz necht chirurgicky strhavali. Ako dlho vas to po zakroku bolelo a akou intenzitou? Treba brat potom lieky od bolesti? Narazila som si pred cca. 2tyzdnami gelovy necht tak silno, ze sa mi spolu s mojim nechtom oddelil od lozka a cim viac som donho dennodenne nechtiac zavadila, ty viac sami oddeloval. Chcela som ho nechat odrast, nech mi sam odpadne, no vcera sa mi podarilo vyrvat si ho z jednej strany od korena nechtu a uz to zrejme nemozem nechat na odrasteni ☹

vorkola
2. okt 2016

@flower24 Ak mas doma benzolieh daj si do stamperlika tolko aby bol cely necht ponoreny,asi 7 min,treba ranu vysusit,vydezinfikovat.Ak nemas benzolieh daj potom v krajnom pripade tvrdy alkohol.To ze tam zostal necht to by nebola chyba pokym nie je lozko kruto zapalene lebo necht vychadzajuci,narastajuci z lozka ho vytlaci,toto rob kazde 3hod,nechaj volne vysusit,ja som takto vyliecila syna za dva dni,Ked isiel pre istotu na chirur.Dr.povedal neni tam co operovat,rana sa za tyzden totalne vysusila.Ale ak by ti za tri dni nenestala ulava skus potom na to tea tree oiil ,ten, ale ak ani tak, nie, smer chira

petulda333
2. okt 2016

Ja som jeden strhla sama a mna to teda nebolelo,jedine na nohe ked som musela niekam ist a mat uzavrete topanky tak to tlacilo...mne sa to dalo dokopy za dva tyzdne...nie je to taka bolest aby sa clovek musel dopovat liekmi

janka279
2. okt 2016

@flower24 mne strhavali nechet na ruke, vobec to potom nebolelo. Nebrala som ziadne lieky. Jedina neprijemna vec je, ze ked ti ho prelepia, pripadne previazu, leukoplast sa zvykne nalepit na ranu. Pri odstranovani je to trochu neprijemne. Inak absolutne nic.

flower24
autor
2. okt 2016

@vorkola Benzolieh nemam (kde to zozeniem?), no pedikerka aj manikerka mi poradili bielym alhoholom a betadine (silny dezinfekcny roztok) + natierat mastou od pedikerky proti zapalom a infekciam. Co znamena ranu susit? Ze nema prist do kontaktu s vodou? Ci?Prelepovala si to synovi? Lebo mne radili, ze len ked idem von, no v tomto stave si neviem predstavit mat to dlhsie volne ani doma, aby som on zas nezavadila. 😒 Vcera, ked som si ho vyrvala, som takmer omdlela nebyt muza. Pritom bolest som necitila, tak nechapem...

flower24
autor
2. okt 2016

@janka279 To vazne??? Lebo vsteci mi tvrdili, ze to strasne boli...ze ked to strhavaju, opichu to proti bolesti, no ked to odozneje, tak ano. A ze mi strhavanim znicia nechtove lozko a budem sa trapit deformovanym novym nechtom...no uz teraz ho mam odvcera krivo na mieste, kde sa mi vyrval z malicka...

flower24
autor
2. okt 2016

Mna to momentalne vobec neboli, len ked som on zavadila, tak ma dost bolelo. Keby bol zapalm tak boli, nie? Lebo mam okolo cervene, no neboli.

janka279
3. okt 2016

@flower24 no mna to potom nebolelo. A nechet mam krasny, ako vsetky ostatne. Mozno som mala stastie, ale nemam ho zdeformovany. Ten uplne prvy nechet moze byt taky slabsi, zdedormovany, ale to casom odrastie.