Struma

daturka1
27. máj 2013

Na uvod sa chcem ospravedlnit,ze zakladam temu o problemoch stitnej zlazy,ale v inych temam o SZ sa to toci aj okolo mozneho tehotenstva a tie temy su tak stare,ze su zapadnute prachom.Rada by som sa od vas,ktore mate problemy so SZ viac dozvedela ako u vas prebiehala liecba.....ja som si testy na SZ priam vydupala,pretoze som citila,ze nie je vsetko u mna OK...testy nedopadli dobre a tak som skoncila u endokrinologicky.Ta ma 2 roky len pozorovala az spozorovala,ze za ten cas sa mi stitna zvecsila 3 krat.To uz samozrejme moj zdravotny stav siel dolu vodou.Dusnost,tazke preglganie,vlasy ma opustili ako jesennne listie.Doktorka mi predpisala hormon stitnej zlazy a kontrola o POL ROKA.Absolutny nezaujem ako budem reagovat na liecbu.A ja uz pomali rok zijem s pocitom,ze mi niekto stahuje povraz okolo krku,ze mam len tretinu svojich vlasov a ze som so silami na dne.Je normalny takyto postup?Nemala po nasadeni liekov doktorka dat skor kontrolu ci mi lieky robia dobre?

maznacik007
9. júl 2013

super ze si to poriesila .... a teraz ti kedy dala kontrolu .... a aku mas vlastne diagnozu .... ja sa vypytujem tiez sme len na zaciatku nastavovania liecby .... v septembri ide zasa dcera znovu na testy ze ci jej to zabera...

daturka1
autor
9. júl 2013

@maznacik007 kontrolu mam o 3 mesiace,ci ma spravne nadstavenu liecbu...mam hypotyreózu,strumu a este ake odborne vyrazy mam v zaznamoch

maznacik007
9. júl 2013

@daturka1 tak to mas uplne presne ako moja dcera... teda ona ma tam este autoimunitna tyreotida 😉

daturka1
autor
9. júl 2013

@maznacik007 pockaj idem pre zdrv.kartu.bo tam tiez daco od auto))....ano tiez to iste ,ale co to znamena....?