Šúpe sa mi prst

natal12
6. nov 2018

Ahojte. Čo poviete čo to môže byť?takto sa mi šúpe prst a začína i ďalší 😕 čo poradíte nato?a čo to môže byť?

natal12
autor
6. nov 2018

Tu je fotka

loliki
6. nov 2018

Nemala si v ostatnych dnoch teplotu, kasel, akoby prechladnutie? Byva to po prekonani sarlachu. Osupe sa ti dlan aj chodidlo, potom sa vytvori nova koža. Nic strasne, len trosku neprijemne pri podavani ruk. Ale netvrdim na 100%, ze to je presne to. Moze byt aj nejaka mykoza.

natal12
autor
6. nov 2018

@loliki hej mala som kašeľ i nádchu .teplotu som nemala uff bojím sa☹️ mám si to niečím mastit?

silvia5252
6. nov 2018

@natal12 Áno, ako spomína loliki , môže to byť sarlachom, mykozou, alebo roznymi plesnovymi infekciami, dermatitidou, či signál zacinajucej psoriázy. Mohla by som samozrejme pokračovať, ale nemalo by to zmysel, keďže takto na diaľku Ťa nikto z nás nevyšetrí. Zájdi radšej ku kožnej nech sa Ti na to pozrie a zhodnotí akú liečbu Ti nastaví. Toto voľne dostupnými liekmi asi neuhráš. Držím prsty, aby to bolo rýchlo preč.

loliki
6. nov 2018

@natal12 ale nemas sa coho bat, uz to mas za sebou. Kozna ti to bud potvdi alebo vyvrati, ale urcite ti nieco predpise, ked uz ju navstivis, nech aj ona z toho nieco ma. Vygoogli si. Mas to zadarmo.

natal12
autor
6. nov 2018

@loliki
@silvia5252 baby len kožná lekárka má hneď nezoberie 😕 tam sa musím objednať a dovie kedy mi dá termín jednak aj budúci rok 😕😲

polovnicka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
polovnicka92
7. nov 2018

Mne sa to stalo minuly tyzden a preslo to same nicim som to nenatierala

lorela
7. nov 2018

@natal12 Nemáš možnosť inde vyhľadať kožnú lekárku? Sú aj také ambulancie, kde berú pacientov bez objednania alebo za poplatok skorší termín.
A, inak, môže ísť aj o atopický ekzém.

natal12
autor
7. nov 2018

@lorela bohužiaľ nemám. Jediné súkromnej ísť ale ktovie koľko sa tam platí 🙄

natal12
autor
7. nov 2018

@lorela ekzém mávam na rukách na Tom mieste odkiaľ sa bere krv. To sa mi v lete ľúbi vracat a potom zasa zmizne a tak

lea202
7. nov 2018

akoze len k sukromnej? vy u vas nemate normalnu koznu? tomu sa minejak nechce verit. treba ist najskor k svojej obvodnej a ta ta uz len niekam musi poslat, nie?

natal12
autor
7. nov 2018

@lea202 máme ale k nej sa človek musí objednať ako som už spomínala vyššie! A na termín sa dlho čaká. Dosť možné že by ma objednala až budúci rok.

lorela
8. nov 2018

@natal12 Hlavne sa už objednaj. Termín sa dá vždy zrušiť, ak sa ti dovtedy úplne prst zahojí. Teraz zájdi do lekárne a poraď sa, čo by ti naň odporučili.

natal12
autor
9. nov 2018

@lorela kúpila som si na krém na popraskanu kožu flexitol v lekárni a odporučila mi užívať b komplex na rýchlejšie hojenie. Inak ide zima a ja si nikdy nekremujem ruky môže to byť aj z toho?či?

lorela
9. nov 2018

@natal12 Nie, toto na alergiu na chlad alebo len reakciu na chlad nevyzerá.

natal12
autor
9. nov 2018

@lorela možno to mám z roboty z rukavíc

nikki1359
19. jún 2019

@natal12 no podla fotky vidim ze mas presne take iste ako ja. A neviem si s tym dat rady. Nikto mi nevie pomoct,nevedia co to je,masticky nepomahaju. Co to je? Ako sa toho zbavit??? 😭😭☹☹☹

ladybug138
19. jún 2019

@nikki1359 nerobila si v poslednom case s nejakym cistiacim prostriedkom? Mne sa zacali robit take male kolieska odlupnutej koze na jednom prste a postupne s ami cela ruka osupala... Nez sa to osupalo, tak som nosila rukavice, ked som robila s nejakym cistiacim prostriedkom

nikki1359
19. jún 2019

@ladybug138 ono je to dost narocne prist na to z coho to mam. Trva to uz asi 5.rok. ale tak ze rok mam pokoj vsetko super,potom z nicoho nic sa mi urobi take ako bolavy pluzgierik ktory mi potom praskne a zacne sa mi to lupat vsetko ☹ strasne mam suchu tu kozu,boli to. A potom ako mavnutim carovneho prutika to z nicoho nic zmizne. Riad umyvam rukavicami,mastim to so vsetkym moznym,konopne balzamy na ekzem,olivovy olej s medom,modra indulona,vitaminy beriem asi vsetky ci existuju,pijem caj na precistenie. No neviem si uz fakt s tym pomoct. Maste a tie kortikoidy od koznej mi s nepomohli. Urobila sa mi sice nova koza ale taka tvrda ze mi to zase hned cele prasklo. Uz som pocula ze to moze byt vraj streptokok alebo stafylokok tak skusim nech mi urobia vyter. Viete,su vselijaki ludia,niektori pozeraju ako by som mala neviem co. Uz to mam tak v hlave ze len schovavam ruky vsade kde sa da .

loliki
19. jún 2019

@nikki1359 skúsili ste Batrafen?

nikki1359
19. jún 2019

@loliki
@loliki vraj to nie je mykoza. Antimykotika mi dala zas ina kozna a tiez mi to nepomohlo