Svalové zášklby

pectore
23. aug 2012

Caute. Chcela by som sa spytať či niektora z vás na svojom tele postrehla svalove zašklby. Prípadne ako casto, na akych mietach a co proti tomu pomohlo. U mna je to tak ze rano a pocas dna ako tak nic...ale k veceru uz citim mimovolne zasklby v nohach a rukach. Tak chcem vediet ci ste sa niektore stym stretli a co ste robily. Nechcem hned letiet k doktorovy ak to je napriklad nedostatok magnezia ...

miminkacik
23. aug 2012

@pectore myslíš také tie akoby "tiky"? Také jemné šklbkanie? Lebo to JE nedostatok megnézia.. U mňa hlavne v období stresov prídu "tiky" v ľavom viečku, proste mi sem tam zašklbne - vtedy nasadím denne 1-2 tabletky magnézka a po pár dňoch je kľud 🙂 Ak si tehu, tak neviem, to by som sa asi poradila s lekárom, že aké dávkovanie magnézka je vhodné..

pectore
autor
23. aug 2012

@miminkacik je to ako tik v oku akurat ze je to v nohach a v rukach... niesom tehu...ale objavilo sa mi to ako som vysadila antikoncepciu.... skusam aj na nete hladat...a vypada to, ze moj tip s magnezkom bol asi spravny....a este zevraj malo tekutin to moze sposobovat... len som bola zvedava ake su vase skusenosti.... skusim teda nasadit pravidelne magnezko...a uvidim... 😉

miminkacik
23. aug 2012

@pectore heheh no neuveríš, ale mne sa to objavilo vo zvýšenej miere tiež po vysadení antikoncepcie (predtým sa mi to objavilo max raz-dvakrát do roka, teraz som to hlavne v štátnicovom období mala asi mesiac v kuse). Tiež mi niekedy šklblo aj v prstoch na ruke, takže ja si myslím, že to bude tým magnézkom .. Ak nie si tehu, tak kľudne skús, nemôže to uškodiť.. Hlavne pár hodín pred a po sa zdrž mliečnych výrobkov, aby sa magnézium dobre vstrebalo a ber to pravidelne aspoň dva - tri týždne 🙂 držím palec 🙂

dominika190
15. nov 2012

Ahojte, obnovujem tému. Nenájde sa viac báb, čo to malo? po akom čase vám to prešlo? a samé, či ste niečo užívali? dík 🙂 🙂

pectore
autor
16. nov 2012

@dominika190 ja skusam aj to magnezko aj B6, B12...su take sumive tabletky s nazvom unavovy komplex, tiez som zacala pit caj proti stresu... trochu to popustilo ale stale este postrehnem sklbnutie uz sice nie take pulzujuce ako predtym ale citim ze sa objavi... kde tu....najviac vecer ked uz idem spat.... som s toho celkom nervozna... bo som citala ze to okrem nedostatkou mineralov mozu byt aj zaciatky vaznejsich neurologickych problemov...a ty mas tiez nejaky problem zo zasklbmi? tu ti vyhodim co sa mi o tom podarilo najst :

http://www.zdravie.sk/forum/495089/svalove-zask...

http://www.zdravie.sk/forum/1567556/svalove-zas...

http://www.zdravie.sk/forum/1180059/tinnitus-tr...

http://rng.nazory.eu/svalove-zasklby

Nepokojné svaly
Svalové zášklby svedčia o dehydratácii. V tele vám chýbajú minerály, predovšetkým horčík, ale aj vitamíny B1, B6 a B12.

Ako postupovať?
Viac oddychujte, dbajte na pitný režim, na krátky čas konzumujte minerálne vody so zvýšeným obsahom horčíka, doprajte si ho aj v tabletách a užívajte vitamíny skupiny B. Ak vás problém naďalej obťažuje, choďte k lekárovi. „Svalové zášklby môžu byť prejavom neurologických diagnóz alebo chorobného ložiska v mozgu, tumoru alebo cievneho defektu. Preto je dôležité vedieť, ktorou stranou tela vám šklbe. Ak výlučne pravou, dráždená je ľavá polovica mozgu. Trasom svalov sa môže ohlásiť aj epilepsia alebo skleróza multiplex,“ vymenúva lekár.

adelii
16. nov 2012

Ahoj,moze ist aj o hyperventilacnu tetaniu,ktora je sposobena nedostatkom magnezia a kalcia,a tiez stresom. Prejavuje sa lapanim po dychu,trpnutim koncatin ci tvare,bolestou hlavy,sval.zasklbami. Ak mas aj tieto priznaky,zasla by som k neurologovi.
@dominika190

natalinkaco
17. nov 2012

@pectore
@dominika190 baby vyskúšajte minerálne soli, mojej kamoške to pomohlo 🙂

mignone1
22. apr 2013

ahojte, môžem vedieť čo vám takto s odstupom času pomohlo?? či to bolo to magnezium? ja magnezium pijem už asi rok vždy pred spaním. a zášklbky svalou mám už asi tak týždeň.. Najviac na nohach, potom aj na rukach, včera mi trhalo aj bradou a občas aj v boku ☹ už neviem čo mám robiť. je to dosť nepríjemne. Ďakujem.

mimi1991
10. nov 2014

Baby odporúčam stránku http://www.aboutbfs.com/...je to benígne ochorenie, spojené s dráždivosťou membrán nervových buniek, ktoré su príliš podráždené, na Slovensku to volajú tetánia a tieto zášklby a fasikulácie často zaraďujú do jej príznakov, myslím, že ak viete po anglicky tak vám toto fórum dosť pomôže, mne to strašne uľavilo....ale ja mám zášklby 2,5 mesiaca spolu s inými tetanickými symptómami a čo reálne pomáha je : pravidelná vyvážená strava, príjem vitamínu D, redukcia stresu (ja beriem aj lieky, ale dá sa to aj bez toho, relaxácie a dlhé prechádzky. Z pravidla tie zášklby neodídu na 100%, ale na 90% určite🙂 držím palce
)

ivka205
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambula626
25. feb 2016

@ivka205 skus Mudr Peter Spalek, to je najvačšia kapacita, ja som sa k nemu normálne po telefóne prebojovala. Kamoska ma tetaniu tiez zo stresov. Odporučila som jej v BA úplne perfektnú osychologicku, my sme k nej dlhoročne chodili. Treba riešiť aj to.

marika_btt
5. júl 2016

@pectore Ahoj, ak si tu este aktívna mozem vediet ako si na tom dnes? Či a co ti pomohlo na tie svalové zasklby? Ma to moj manžel, berie kopec magnezia ale zatial žiadne zlepšenie. Dakujem aj iným za rady.

marianaaza
8. feb 2018

Mam podobny problem,ale s tym rozdielom,že mne sa asi 4 mesiace opakuju zašklby pod lavou sankou a idu vkuse aj hodinu,mg+b beriem,tekutén pijem dost,,,lekary nič,,,ja už neviem,čo by pomohlo,dakujem

bambula626
9. feb 2018

@marianaaza prave teraz som stretka kamosku mala tiez tiky pri oku a mala mat operaciu ale kedze nevedeli presnu pricinu tak lekari povedali, ze neda sa pomoct...
tak som jej odporucila akupunkturu a uz dochadza a vraj super zlepsenie. Takze si majdi dobru akupunkturu

vulka
9. feb 2018

U nás v rodine sme s tým tiež nevedeli pohnúť. Žiaden doktor nič nezistil. Už si ťukali na čelo, že príbuzná je "šiši" a bohužiaľ po pár rokoch sa prišlo na to, že je to Parkinsonova choroba.

zuzzzzzka
18. okt 2018

@bambula626 ahoj vedela by si mi poradit tu psychologicku?

liababy
9. jan 2020

@marianaaza ahoj čo ti nakoniec pomohlo prestalo to už?

sefyu
10. sep 2022

@marika_btt zdravím, Váš koment je dosť starý, chcem sa opýtať na svalové tiky vášho manžela, po akej dobe mu to prešlo a čo na to zabralo, ďakujem

marika_btt
11. sep 2022

@sefyu Dobry den, bohuzial uplne to manzelovi nikdy nepreslo, len sa tie zasklby zmiernili. Ale uziva pravidelne magnezium, ked vysadi, tak ich ma znovu silnejsie. On inak odpozoroval ze aj kava a alkohol mu ich zhorsuju.. asi celkovo nezdrava zivotosprava. Ale naucil sa s tym zit, len obcas to ma horsie a vtedy sa snazi zdravsie jest, zvysi magnezium a zasa sa to zmierni.

sefyu
11. sep 2022

@marika_btt ďakujem na informácie. Všimol som si taktiež na sebe, že alkohol a nikotín mi tieto zašklby zhoršuje.