Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Svokra má pokazené zuby

10. jún 2021

Ahojte mamky. Svokra ma strasne zuby, trebalo by jej ich vsetky vytrhat a dat nejaku protezu. Viete mi prosim povedat, aka by bola najlacnejsia alternativa? Byvame v Ba a tu len za pozdrav sa plati zubarovi 100Eur. Viem, ze svokru stav jej chrupu velmi trapi, podla mna ju musia aj strasne boliet a chcela by to riesit, len nema na to peniaze. My sa vobec nestykame, lebo nie su rodinne zalozeni, napriek tomu by som jej s tym chcela pomoct, ale zase jej na zuby nedam 1000eur, cize maximalne to poriesit do 200Eur, co som ochotna jej darovat, aby sa jej zvysila kvalita zivota. Volakedy existoval pojem štátne zuby a tie vraj boli zadarmo. Viete ma prosim nasmerovat?

nafka0483
10. jún 2021

Myslim, ze v prvom rade bude nutna navsteva zubara - pohladajte cenovo dostupneho. Ten jej bude musiet urobit prehliadku, pravdepodobne aj rtg a podla toho zhodnoti, ci zuby opravovat, ci vytrhnut, ci urobi len mostik/korunky, alebo bude potreban cela zubna nahrada.
Nech vyskusa napr. v ramci nemocnice zubne oddelenie, kde praxuju buduci zubari, ceny za osetrenie budu urcite ine ako u sukromnika.
Ale silne pochybujem, ze by ste jej vyriesili komplet trhanie a novu protezu do 200eur.

h2
10. jún 2021

Kompletný chrup za 200€? A ešte v Bratislave? Aj tých 1000, čo sa Ti zdá veľa, je strašne málo. ☹

nika82
10. jún 2021

najdite si takeho zubara co vam tu protezu tzv žabu urobi zadarmo lebo ma na nu zo zakona narok

e1i
10. jún 2021

@nika82 už to nie je zadarmo aj mama a otec keď si davali robit platili 280 eur tusim za vrchnú

janka1011
10. jún 2021

Úplne zadarmo protéza nebude, ale s doplatkom 200 - 300 eur sa dá. Dôležité je, aby zubár mal zmluvu s jej zdravotnou poisťovňou.

nika82
10. jún 2021

@janka1011 ja som nic neplatila a ani mama

klip0
10. jún 2021

Skor by sa oplatilo nech ide do ineho mesta, lebo tu ani za tych 1000e nepochodite nieto za 200.

klip0
10. jún 2021

@nika82 akoto? Aku nahradu mas prosim?

janka1011
10. jún 2021

@nika82 tak je to možné, ale takých zubárov je žiaĺ už málo, už nevedia koĺko od dobroty naúčtovať...tiež ma prekvapuje keď niekde v časopise čítam na čo všetko máme nárok zadarmo....no realita je žiaľ iná...

nika82
10. jún 2021

@klip0 vyberaciu

nika82
10. jún 2021

alebo nech skusi toto https://www.denticor.sk/

janka1011
10. jún 2021

@nika82 to nie je riešenie, a aj tak sa tým dá nahradiť 1 max.2 zuby keďže tie náhrady sa len natisnú medzi vlastné zuby....je to len také skôr kozmetické, určite to zuby plnohodnotne nenahrádza

bodka13
10. jún 2021

@janka1011 to čo nahradí jeden či dva zuby sa volá medzerník. Vyberacia proteza nahradí komplet chrup

Už som si všimla, že ty asi reaguješ na ten link

e1i
10. jún 2021

@nika82 ale kedy to bolo. Mama platila pred 7 r lebo chcela hned, vtedy vraj by ešte bola zadarmo ale kedze nechcela cakat tak zaplatila si. Otec asi o 2 r neskôr uz platil aj ked ju nemal hned

janka1011
10. jún 2021

@bodka13 áno to som reagovala na ten denticor...

angelovka
10. jún 2021

Nie je to tak celkom pravda.ak svokra nemala minuly rok preventivnu prehliadku, je samoplatca. Poistovna nepreplati ani korunu. Protezu vyraba v labaku zubny laborant ktory si nauctuje svoju cenu, castokrat je to cena ktoru hradi poistovna. Zubar vsak robi odtlacky a ine ukony a tie mu musi zaplatit pacient. Takze dost je podstatna aj cema laboranra ktora sa samozrejme liši aj od okresu ( ako ma laborant nastavene ceny)

autor
10. jún 2021

Dakujem mamky. Ja som ju naposledy videla pred 4 rokmi a uz vtedy mala v ustach len zvysky niekdajsieho chrupu. Cize teraz to musi mat priserne a podla mna musia ist von vsetky. Aj som na to zabudla, len teraz ako chodi ta relacia o 10 rokov mladsi, kde ti ludia sa ani nechcu usmievat, ani chodit medzi ludi, tak ma to tak napadlo, ze som otvorila pred muzom tuto temu, ze ci by to chcela riesit a vraj chcela, ale peniaze su problem. Do tej relacie by nesla😅 , tak hladam moznosti. Ak Vam mam povedat uprimne, ona mi je cudzi clovek, ani o muza sa nestarala, cize nechce sa mi teraz platit za jej zuby stovky eur, avsak v ramci pomoci by som tych 200eur ozelela, ze by mi to luto nebolo, len som trosku zostala prekvapena, ze uz takato moznost nie je. Nerada by som jej zbytocne davala nadeje, ci sa do niecoho zamotala, ze to budu stovky eur a bude ma to potom skriet, ze som kvoli cudziemu cloveku minula peniaze, ktore som mohla minut na kruzky, ci vylety/zazitky pre svoje deti.

autor
10. jún 2021

@angelovka kvoli korone je tento rok amnestia, ze si nemusela minuly rok navstivit zubara. Ale podla mna u neho nebola aj 20 rokov.

autor
10. jún 2021

@nika82 prosim ta, kde ste boli? Pozeram, ze si okolie Hlohovca, to by som ju tam odviezla, to nie je az tak daleko.

autor
10. jún 2021

@janka1011 a tych 200-300 je asi len za jednu protezu, ze? Lebo ona mala strasne aj dolne, aj horne zuby.

angelovka
10. jún 2021

No o tejto,,amnestii,,pocujem prvy krat. Napr dovera akceptovala preventivky urobene do konca marca tohto roku. Mozem vediet z kade mate tuto info? Lebo ani na internete som.nic nenasla.dakujem

zuzubb007
10. jún 2021

No neviem za 200 euro jej nespravi ani jeden zub ja som za nadrobenie zubu u 8rocneho dala 68 euro, upozornujem kusok predneho zuba, a to nebyvam veru v BA, ale tak vyberacky mozno podporuje poistovna

danieladeley
10. jún 2021

ja celu diskusiu uvazujem, preco ta trapi prave jej chrup ked si ju styri roky nevidela. ja teda neviem....styri roky si nevidim nevestu a potom mi posle 200 eur, nech si spravim zuby? :D

ivanka12311
10. jún 2021

Ja nechápem prečo práve teba serie jej chrup🤦😁..to by si mala riešiť iná čo sa do nej staráš?za 200e no to nie je boh vie čo na zuby ja toľko platila za 1zub čistenie kanálikov

simca06022011
10. jún 2021

ved obvolajte si lekarov mimo BA a vezmite ju tam... a teda 200EUR je smiesna suma, za komplet chrup teda treba ratat viac. A v neposlednom rade, toto si musi riesit ona a ked tak jej deti jejto mozu navrhnut... A netreba zabudnut, ze najlacnejsie riesenie nemusi byt vzdy najlepsie..a le ked si niekto necha dojst zuby za roky do takeho zleho stavu, tak potom je to bohuzial nie lacna zalezitost.

simca06022011
10. jún 2021

a ked citam dalej... tak nestaraj sa do toho :D bude sa ti lepsie existovat. Keby chcela pomoze si ona sama a uz velmi davno. DO takeho stavu sa jej zuby nedostali za 2-3-4 roky.

janka1011
10. jún 2021

@danieladeley tak toto zaujalo aj mňa, neviem si to teda predstaviť, aj keď nemusia byť neviem ako rodinne založení, ale už aspoň na vianoce, narodky sa ľudia stretnú, však je to najbližšia rodina, to si potom deti nepoznajú starkú či ako...neviem či teda ani ten muž si nenavštevuje mamu...nesúdim, len tiež je mi to zvláštne

qetka
10. jún 2021

@angelovka ja som nasla hned prvy odkaz na stranke dovery:
https://www.dovera.sk/poistenec/benefity/pre-vs...

autor
10. jún 2021

@danieladeley možno že za tým jej nezáujmom o vnucata hľadám hanbenie sa za jej chrup(nechcem ju dehonestovat, ale vyzerá ako jezibaba z Mrazika)🤭 aj sa mi teraz priaznivou súhrou osudu podarilo zarobiť extra peniaze, tak som si povedala, že by som na oplátku pre niekoho niečo pekne spravila, tak som pomohla kúpením pomôcok jednej rodine s chorým dieťatkom a napadla má aj ona, ale ako píšem, nechcem to preháňať, lebo je, aká je...

autor
10. jún 2021

@angelovka určite to spominali viackrát v TV novinach. https://refresher.sk/90611-Zubara-ti-buduci-rok...