Svrbenie hlavy a neustále lupiny

26. jan 2023

Poradte prosim nieco proti lupinam, posledny mesiac si umyvam vlasy kazdy 2-3 den, dovtedy som si umyval kazdy den cca vzdy..Mam strasne suchu pokozku a lupiny, umyjem si vlasy o hodinu sa poskrabem a znovu lupiny uz ma to nebavi ako je ta pokozka sucha a hlava ma vzdy svrbi..pouzivam aj sampon seborea ale moc nepomaha..doteraz som vzdy pouzival head&shoulders a stale som to mal rovnako. Som uz zufaly z toho citim sa necisto a pritom sa sprchujem kazdy den, pritom hlavu teraz obmedzujem aby sa pokozka ukludnila ale je jedno ci si ju umyjem alebo nie aj tak svrbi stale..Dakujem za rady snad nieco pomoze

vevapeto
26. jan 2023

Určite si kúp šampón Dercos (značka Vichy). Ten ti na 100% pomôže. Zaberie okamžite .
Tento https://www.drmax.sk/vichy-dercos-sampon-proti-...

autor
26. jan 2023

@vevapeto dakujem vyskusam, avsak ja mam skor suchsiu pokozku preto som rozmyslal ci by mi nepomohol nejaky hydratujuci sampon ale ten asi neodstrani lupiny

vevapeto
26. jan 2023

Vravim ti pomôže ti určite😉

januska20
26. jan 2023

Súhlasím s pani vyššie, vichy je najlepší.
Akurát som ho požičala otcovi na skúšku, no nevie si ho vynachváliť.
Dobrú cenu a až 390 ml majú tu:
https://www.notino.sk/vichy/dercos-anti-dandruf...

123sofia123
27. jan 2023

Može to byť aj seborea ja ju mám

miadi
27. jan 2023

Nizoral alebo iny 2% sampon z lekarne.

diablikovci
27. jan 2023

Záleží aké lupiny keď sú take do žltá tak to je mastná pokožka hlavy .

princeznaaa12345
27. jan 2023

Mne nepomohol ani šampón od kožnej. Vrátila som sa k Nizoralu, to je istota

katjas8
27. jan 2023

Keď je to také vážne, možno treba zvážiť kožného lekára. Môže tam byť plesnove ochorenie pokožky. Mne ale pomohol sampon od Bioderma, neumyvat horucou vodou, po umyti fenovat aby koza nebola vlhka a netvorila sa pliesen.

beatrixx1525
27. jan 2023

Baby čo ti radia asi majú lepšie a overenejšie skúsenosti, ja som len chcela prispieť svojim skromným slovom, mala som obdobie že som prešla z tuhého šampónu na gélový a vtedy mi tiež začali problémy s lupinami, keď som išla nazad na tuhý šampón v pohode som potiahla tie 3 dni bez masti a lupín. Nič špeciálne, obyčajný tuhý šampón z DMka. Možno tiež nie je odveci vyskúšať 🙂

78787878
27. jan 2023

Mne velmi pomohli sampony urcene na citlivu pokozku, nie sampony na lupiny. Vichy Dercon ultraupokojujuci, Bioderma Node DS+ alebo Ducray.

momusik
27. jan 2023

Vichy 100%,je aj na suchú aj mastnú pokozku hlavy

anonymous87
27. jan 2023

Ja tiez odporucam Vichy. Mna svrbela hlava strasne, nic mi nepomohalo. Ani nizoral, ani H&S, ani ziaden iny sampon z lekarne. Az tento Vichy. Pouzivam ho vzdy 6 tyzdnov a potom 4 tyzdne pauza. Zbavila som sa lupin a aj svrbenia. Je to uz niekolko rokov 🙂

cherrystone
27. jan 2023

Tiez som mala podobny problem. cele roky som pouzivala head&shoulders a vsetko bolo ok. a tento rok ja neviem, ci zmenili zlozenie alebo co sa stalo, strasne svrbenie, az mokvajuce miesta. Zacala som teda hladat a skusat, kedze mam suchu pokozku, tak som skusila La Roche na suche lupiny a od vtedy ziadne problemy s pokozkou hlavy, sem-tam vidiet nejaku lupinu. Ak mas suchu kozu, tak si hlavne nekupuj tie bezne na lupiny, lebo tie su na mastne lupiny a to ti este viac zhorsi.

autor
27. jan 2023

Dakujem vsetkym, vyskusam teda ten Vichy, pojdem aj ku koznej v pondelok tak mozem zacat pouzivat ten Vichy uz napriklad dnes alebo radsej pockat do pondelka nech to pozrie kozna a podla toho co dalej odporuci?Aby zas ten sampon nezakryl priznaky napr. Ak to je seborea alebo nejaka plesen nedajboze a neodhali sa to potom.Aj ked to je asi blbost ale napadlo ma to

summer23456
13. mar 2023

Žienky a ten Vichy dercos na lupiny používate stále nonstop? Či sa vrátia lupiny keď sa prestane používať?

vevapeto
13. mar 2023

@summer23456 ja som ho vysadila asi na 3 tyzdne ( minul sa mi a neobjednala som) a lupy sa vrátili, takze používam nonstop ( hlavu si umývam 2x tyzdenne)

summer23456
13. mar 2023

@vevapeto aha, ďakujem za odpoveď🙂

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
summer23456
13. mar 2023

@fauko ďakujem za tip, no už som objednala ten Vichy. Možno vyskúšam nabuduce

nastasyk
13. mar 2023

Určite Dercos Vichy na suché vlasy, to je jediné čo pomáha, dovtedy si si išla hlavu zoskrbat.

anonymous87
13. mar 2023

@summer23456 ja nie non stop. 4tyzdne vichy a 6 tyzdnov iny sampon 🙂

summer23456
13. mar 2023

@anonymous87 a iný šampón tiež na lupiny?

anonymous87
13. mar 2023

@summer23456 nie, nie na lupiny. Mne to vlastne tento sampon vyliecil. Mne sa len malokedy vratia lupiny. Cize mne ho staci pouzivat tie 4 tyzdne

alicka99
Autor odpoveď zmazal
Zobraz