Svrbiace vyrážky na bruchu a chrbáte

nikolet3258
20. mar 2021

Ahojte. Mate niekto skúsenosti s takýmito vyrážkami? Na foto to nie je moc vidieť ale už to trvá cca 3 deň mám to hlavne na bruchu a chrbáte. Vždy sa mi spraví vyrážka podobná štipancu a po chvíľke to ustúpi a zmenší sa to. A potom to ostane strašne maličké a akokeby také suché no strašne to svrbí. Neviete niekto čo to môže byť? Stravu som absolútne nemenila, užívam iba vitamíny (C, D a zinok) a picham si fraxiparine tak to si nemyslím, že by to mohlo byť z nejakej zmeny.
Ďakujem za každú odpoveď

andreatytler
21. mar 2021

@nikolet3258 Ja som mala alergicku reakciu na fraxiparine. Svrbiace vyrazky na bruchu kam som si ho pichala.
Povodne som si pichala Clexane ale asi po mesiaci sa mi zacala prejavovat alergia. Doktorka povedala ze skusi zmenit na fraxiparine ale ze ten znasaju zeny este horsie a veru na ten som dostala vyrazky uz po niekolkych dnoch odkedy som si ho zacala pichat.

nikolet3258
autor
21. mar 2021

@andreatytler tak je možné, že by som to mala aj takú oneskorenú alergickú reakciu naň? Pichán si ho už 16 deň

andreatytler
21. mar 2021

@nikolet3258 Ano... ako vravim u mna sa aleregia na Clexane prejavila az za mesiac... a Clexane je v podstate to iste ako Fraxiparine. Nemozes si ho prestat pichat?

nikolet3258
autor
22. mar 2021

@andreatytler skúsim teda zavolať doktorovi. Nemôžem, mám trombózu v nohe

andreatytler
22. mar 2021

@nikolet3258 Mozno antihystaminika by pomohli s tym svrbenim ak je to skutocne alergia.

lenockaaa
30. aug 2021

ahoj prosim ta prisla si na to co to bolo? ja mam uplne presne to iste, aj podla tvojho popisu, mini vyrazka, po chvilke ustupi a svrbi.

lenockaaa
30. aug 2021

@nikolet3258 🙏a este prosim mi napis ako dlho ti to trvalo a ci si s tym bola z koznej? Ja sa totiz ku koznej neviem v najblizsich dnoch dostat 🤷‍♀️

niny299
31. okt 2021

@lenockaaa ahoj prosim ta uz vies co to bolo?

lenockaaa
31. okt 2021

@niny299 ahoooj doreraz to neviem, uz sa tym trapim aj dva mesiace, bola som u 2 koznych a same nevedia, posielaju ma k imuniakergologicke, nemam doteraz ziadnu alergiu tak neviem. O tyzden mam preventivku tak uvidim cu nieco neukaze krv a ak nie asi skocim k alergo. Teraz klop klop asi par dni mam klud, keby to tak chcelo uz prejst 🙏🙏🙏😁