Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Svrbiace vyrážky vyzerajúce ako štípance.

frederika_12
22. mar 2020

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Na tele sa mi tvoria červene fľaky vyzerajúce ako štípanec - červená bodka a v okoli červený fľak . Niektoré sú hneď veľmi svrbivé, iné sú zasa take že to vyzerá len ako vyražka, ale keď si ju poškrabem hneď mi to navrie a začne svrbiet. Prehodili sme cely byt a postele hore nohami, nič sme nenašli žiadne plostice ani blchy, ani na plachte nevidím tie ich bodky čierne, ktoré zanechávajú. Po jednom, dvoch dňoch mi ten červený fľak zmizne a už má to skoro vôbec nesvrbi, ale ostane mi tam bodka, ktorá vyzerá ako vpich alebo vyrážka. Prosím vás neviete mi poradiť čo by to mohlo byt ? Vyhadzuje sa mi to prevažne ráno, nájdem take taký na tety červený fľak. Ďakujem za všetky rady 😰prikladám aj fotky prvá, kde je to take začervenané je čerstvá a na druhej fotke to už je po niekoľkých dňoch bez svrbenia, len mi tam zostane na pamiatku taká bodka a fľak, alebo čo to je. 😏

nikpa
22. mar 2020

@frederika_12 ja by som tipovala na ploštice, sice píšeš, ze ste nič nenašli. No niekedy sa cez den dobre schovaju, su svetloplache. Možno by som skusila v noci zažať svetlo a vtedy odsledovať ci po stenách nelozia, medzi matrace a podobne.

matkahelka
22. mar 2020
frederika_12
autor
22. mar 2020

@nikpa skúsim pozrieť ešte v noci, lebo aj to mi je cudne že sme so sestrou v jednej izbe a aj postele sa nám dotýkajú, sú opreté o seba a ona nemá vôbec nič. Dnes sme sa dokonca skúsili vymeniť, že ona spala v mojej posteli a ja v jej a jej nepribudlo vôbec nič a mne zas áno. Neviem si to vysvetlit ... 😰

frederika_12
autor
22. mar 2020

@matkahelka tohto sa presne bojím, neviem z kade by som to nachytala alebo doniesla 😰😰 len prosím vás môže to byt svrab aj keď nie vždy mám tu “cestičku” ? Stáva sa mi že sa mi vyhodí len jedna bodka a v okoli nič 😏

martinka13
22. mar 2020

Keď je to ráno, zrejme sú to plostice. Držím palce, aby som sa mýlila

matkahelka
22. mar 2020

@frederika_12 cesticky maju len ludia, kt.nedodrziavaju hygienu. Pisem zial z vlastnej skusenosti. Ja som to mala 3r.dozadu. tiez netusim odkial. Mam vsak kamosku na koznom, takze som mala diagnozu do minuty, hned ma objednala k lekarke, ta nasadila liecbu. Tam cas zohrava najdolezitejsiu ulohu, aby ste sa nenakazili cela rodina a nezamorili cely byt, lebo to je potom beh na velmi dlhe trate.

matkahelka
22. mar 2020

@frederika_12 a inkubacna doba je cca 3tyz., pokojne aj viac, cize sa to sestre objavi po case, nie hned.

frederika_12
autor
25. mar 2020

@martinka13 dobrý deň, prosím vás , pravdepodobne som tie plostice doma našla a som z toho fakt zúfalá neviete mi náhodou poradiť nejaku naozaj spoľahlivú firmu? Pretože je ich mnoho, ale keď čítam recenzie na rôzne firmy tak nie všetky sú spoľahlivé 😰😰

frederika_12
autor
25. mar 2020

@nikpa prosím vás chcela by som aj vás poprosiť o radu, ak máte s plosticami skúsenosti alebo niekto v okoli, či mi neviete poradiť nejaku naozaj spoľahlivú firmu, pretože na nete je veľa firiem, ale úroveň veľa takých, ktorý sa len hrajú, že strieľajú veľmi kvalitne 🙄

martinka13
25. mar 2020

@frederika_12 mali to moji svokrovci v bytovom dome v Prievidzi. Firmu na deratizovanie mali tiež z PD. Neviem odkial ste. Zrejme len niekde v okolí bydliska treba hľadať. Držím palce 😔

marvin1234
25. mar 2020

@frederika_12 obrat sa na zvaz deratizerov, najdi na ich stránke firmy v okolí a zavolaj tam.

frederika_12
autor
25. mar 2020

@martinka13 och tak Vám ďakujem zatiaľ veľmi pekne budem skúšať teda 😰😰😰

nikpa
25. mar 2020

@frederika_12 nie som doma ale pozriem vam to večer na faktúre. My mame v baraku prípad jednej rodiny ktorá tu zamorila 2 vchody, teda niekoľko bytov. Firma ktorá nam to striekala bola tiež na odporúčanie známych boli sme spokojní, stálo to síce dosť ale odvtedy je pokoj. No a pan ktory striekal v byte odkial sa to šírilo, hovoril ze také husté zamorenie dlho nevidel..konkrétne tu museli ale prísť 2 alebo 3 krát a aj do bytov okolo.

nikpa
25. mar 2020

@frederika_12 https://ecoder.sk/likvidacia-plostic

Toto je ta firma ktorá bola u nas v baraku

kralicky
23. nov 2021

A čo to nakoniec bolo? Nie len alergia na niečo? Prášok alebo podobne?