Svrbiace vyrážky vyzerajúce ako štípance.

frederika_12
22. mar 2020

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Na tele sa mi tvoria červene fľaky vyzerajúce ako štípanec - červená bodka a v okoli červený fľak . Niektoré sú hneď veľmi svrbivé, iné sú zasa take že to vyzerá len ako vyražka, ale keď si ju poškrabem hneď mi to navrie a začne svrbiet. Prehodili sme cely byt a postele hore nohami, nič sme nenašli žiadne plostice ani blchy, ani na plachte nevidím tie ich bodky čierne, ktoré zanechávajú. Po jednom, dvoch dňoch mi ten červený fľak zmizne a už má to skoro vôbec nesvrbi, ale ostane mi tam bodka, ktorá vyzerá ako vpich alebo vyrážka. Prosím vás neviete mi poradiť čo by to mohlo byt ? Vyhadzuje sa mi to prevažne ráno, nájdem take taký na tety červený fľak. Ďakujem za všetky rady 😰prikladám aj fotky prvá, kde je to take začervenané je čerstvá a na druhej fotke to už je po niekoľkých dňoch bez svrbenia, len mi tam zostane na pamiatku taká bodka a fľak, alebo čo to je. 😏

nikpa
22. mar 2020

@frederika_12 ja by som tipovala na ploštice, sice píšeš, ze ste nič nenašli. No niekedy sa cez den dobre schovaju, su svetloplache. Možno by som skusila v noci zažať svetlo a vtedy odsledovať ci po stenách nelozia, medzi matrace a podobne.

matkahelka
22. mar 2020
frederika_12
autor
22. mar 2020

@nikpa skúsim pozrieť ešte v noci, lebo aj to mi je cudne že sme so sestrou v jednej izbe a aj postele sa nám dotýkajú, sú opreté o seba a ona nemá vôbec nič. Dnes sme sa dokonca skúsili vymeniť, že ona spala v mojej posteli a ja v jej a jej nepribudlo vôbec nič a mne zas áno. Neviem si to vysvetlit ... 😰

frederika_12
autor
22. mar 2020

@matkahelka tohto sa presne bojím, neviem z kade by som to nachytala alebo doniesla 😰😰 len prosím vás môže to byt svrab aj keď nie vždy mám tu “cestičku” ? Stáva sa mi že sa mi vyhodí len jedna bodka a v okoli nič 😏

martinka13
22. mar 2020

Keď je to ráno, zrejme sú to plostice. Držím palce, aby som sa mýlila

matkahelka
22. mar 2020

@frederika_12 cesticky maju len ludia, kt.nedodrziavaju hygienu. Pisem zial z vlastnej skusenosti. Ja som to mala 3r.dozadu. tiez netusim odkial. Mam vsak kamosku na koznom, takze som mala diagnozu do minuty, hned ma objednala k lekarke, ta nasadila liecbu. Tam cas zohrava najdolezitejsiu ulohu, aby ste sa nenakazili cela rodina a nezamorili cely byt, lebo to je potom beh na velmi dlhe trate.

matkahelka
22. mar 2020

@frederika_12 a inkubacna doba je cca 3tyz., pokojne aj viac, cize sa to sestre objavi po case, nie hned.

frederika_12
autor
25. mar 2020

@martinka13 dobrý deň, prosím vás , pravdepodobne som tie plostice doma našla a som z toho fakt zúfalá neviete mi náhodou poradiť nejaku naozaj spoľahlivú firmu? Pretože je ich mnoho, ale keď čítam recenzie na rôzne firmy tak nie všetky sú spoľahlivé 😰😰

frederika_12
autor
25. mar 2020

@nikpa prosím vás chcela by som aj vás poprosiť o radu, ak máte s plosticami skúsenosti alebo niekto v okoli, či mi neviete poradiť nejaku naozaj spoľahlivú firmu, pretože na nete je veľa firiem, ale úroveň veľa takých, ktorý sa len hrajú, že strieľajú veľmi kvalitne 🙄

martinka13
25. mar 2020

@frederika_12 mali to moji svokrovci v bytovom dome v Prievidzi. Firmu na deratizovanie mali tiež z PD. Neviem odkial ste. Zrejme len niekde v okolí bydliska treba hľadať. Držím palce 😔

marvin1234
25. mar 2020

@frederika_12 obrat sa na zvaz deratizerov, najdi na ich stránke firmy v okolí a zavolaj tam.

frederika_12
autor
25. mar 2020

@martinka13 och tak Vám ďakujem zatiaľ veľmi pekne budem skúšať teda 😰😰😰

nikpa
25. mar 2020

@frederika_12 nie som doma ale pozriem vam to večer na faktúre. My mame v baraku prípad jednej rodiny ktorá tu zamorila 2 vchody, teda niekoľko bytov. Firma ktorá nam to striekala bola tiež na odporúčanie známych boli sme spokojní, stálo to síce dosť ale odvtedy je pokoj. No a pan ktory striekal v byte odkial sa to šírilo, hovoril ze také husté zamorenie dlho nevidel..konkrétne tu museli ale prísť 2 alebo 3 krát a aj do bytov okolo.

nikpa
25. mar 2020

@frederika_12 https://ecoder.sk/likvidacia-plostic

Toto je ta firma ktorá bola u nas v baraku

kralicky
23. nov 2021

A čo to nakoniec bolo? Nie len alergia na niečo? Prášok alebo podobne?

alexnina777
15. jún 2023

@frederika_12 zdravím, prosim ako ste to nakoniec vyriešili? boli to tie ploštice? obávam sa že máme niečo podobné? vyriešili to deratizéri a zmizli Vám tie vyrážky?

katkajazerska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkajazerska
26. júl 2023

Dobrý deň dcéra má také pupence červenej farby nedarí sa mi žiaľ zaslať foto a rozširuje sa jej to natieram fenistilom už ju to aj menej svrby

sabinecka123
29. aug 2023

Ahojte tiež mam problém s takými výražkami. Prikladám foto. Vyskytla sa najprv jedna na chrbte a potom na zadnej strane stehna a tiež v hlave. Červené, opuchnuté, vyzerá ako stipance, a zväčšuje sa. Neskutočne to svrbí.

kamienok2000
5. sep 2023

@sabinecka123 co ste zistili prosím? Dcére sa to objavilo na chodidlách a tiež ju to neskutočne svrbí, navrie to, keď si to skrabe. Mysleli sme, ze komár, ale vôbec to nemizne. Zatiaľ sme u lekárky neboli

veronika250989
23. dec 2023

Neviete mi poradiť od čoho sú tieto "vyrážky"? Od začiatku sú také ako na obr, bez vpichu, opuchu, zasvrbi iba ak podrazdim napr opaskom keďže sú na bruchu...prezrela som celý byt, aj po tme, nič som nenasla...traja lekári, tri názory...alergia, stipanec avšak určite nie od blchy ani ploštice, alebo kozzna infekcia...