Ťažké vlasy a slabé korienky

surama
24. apr 2016

Ahojte, chcem vás poprosiť o radu. Mam dlhé husté vlasy, lenže v poslednej dobe (asi niekoľko pár mesiacov) si nemôžem dať vlasy do copa alebo nejak pevnejšie zopnúť, pretože ma hneď po krátkej chvíli dosť silno štípu korienky vlasov na spánkovej časti (a to nedávam nejak brutal na pevno.. tak normálne do copa). Je dosť nepraktické nosiť také dlhé vlasy rozpustené, preto ich dávam do copa..teraz len tak navoľno, ale nevyzerá to pekne :( Nemáte s tým niektorá skúsenosti ako to riešiť? Ja sa bojím, že mi potom na tej časti vypadajú vlasy, lebo sa korienky oslabia...počula som už o takých prípadoch...

sissy27
24. apr 2016

@surama skrátenie vlasov často výrazne prospeje, aj po estetickej stránke. Doplniť vitamíny a minerály v strave. Používať čo najmenej chémie na vlasy. Vygoogli si nejaké zábaly a masky na vlasy z domácich surovín a byliniek.

mirka822
25. apr 2016

Souhlasím se sissy27 🙂 I zkrácení 10 cm bude znát, možná můžeš nechat zkusit vlasy prostříhat a pak je dobré upustit minimálně od silikonových šampónů a používat ty bez silikonu. Na zkoušku můžeš sáhnout třeba po těch od Alverde nebo Baley z DM 😉

maxiva
25. apr 2016

urcite ti pomoze skratit a zriedit vlasy.treba ti ich odlahcit.a mozes si kupit ampulky na podporu korienkov.obsahuju vitaminy a vmasiruju sa do pokozky.inak ja ,ani moja dcera vobec nenosime copy uplne hore na hlave,lebo nas bolia z toho vlasy.max.tak cop v polke hlavy.

surama
autor
25. apr 2016

Len mne je luto vlasy ostrihat :( Davam ich pravidelne podstrihovat aj 5cm...ale dost rychlo rastu...nemam problem ani s padanim..maju dost lesku..na kvalitu sa nestazujem...len sa bojim dat preriedit,lebo raz som tak bola a kadernicka mi ich zostrihala po ramena...a raz mi ina tak prestrihala,ze od lopatiek dole to bolo nieco strasne...par vlaskov...a ja nech si ich zopnem akokolvek tak tie korienky na spankovej casti stipu,ze neviem vydrzat...dokonca aj ked su mokre a dam do uteraka,tak musim po chvili dat dole...chcela by som sa vyhnut radikalnemu prestrihu...myslite ze by stacilo boky spostupnit?

surama
autor
25. apr 2016

@maxiva mna to taha aj v polke hlavy ked mam..aj ked si dam len stipec...

surama
autor
25. apr 2016

@mirka822 ani vlastne neviem ci je ten moj so silikonom alebo bez..musim pozriet...dik za radu

katka1981
25. apr 2016

@surama, vies co mne najlepsie a najrychlejsie pomohlo, ked mi padali vlasy? Ostrihat. Nikdynie na kratko ale tak 10-15 cm, teraz mam dole asi 20cm. Vlasy hned prestali padat a ta ulava na hlave je k nezaplateniu. Korienky mozes mat bolave, celkovo aj kozu na hlave pri chorobe, viroze, oslabenej imunite. Mne kedysi bolo tiez vlasov luto, ale posledne roky si to uzivam, mam lahsiu hlavu, rychlejsie sa vyfenujem, nemochlu sa mi, nezavadzaju pri spani, mne tak rychlo rastu a cas bezi este rychlejsie. Miniem menej farby, ja som spokojna. Pozor aj na SLS v sapone, to je karcinogen. Ja pouzivam extra sensitive z Dmky.

katka1981
25. apr 2016

@surama, tento, http://kremmania.hu/kremek/balea-ultra-sensitiv..., a pouzivam ho na cele telo, lebo som mala iste problemy a odvtedy nepouzivam nic ine. Tento je tusim este aj neparfemovany.

surama
autor
26. apr 2016

@katka1981 Ďakujem, ten šampón určite vyskúšam 🙂 Budem teda ich musieť asi skrátiť...Mne teraz ani nepadajú nejak...skôr na jeseň a pred zimou...vtedy dosť...ale skúsim ich dať aj prestrihať a dúfam, že to zaberie...Ďakujem za rady 🙂

surama
autor
26. apr 2016

Inak žienky, ten silikón v šampóne čo spôsobuje? Vôbec som netušila, že to treba pozerať pri šampónoch či to obsahuje...

katka1981
26. apr 2016

@surama, netusim co sposobuje, ale nie je tam dobry. A pozor na Sodium Laurenth Sulfate (SLS), to mas v sprchacoch, zub. paste, samponoch, ten sposobuje rakovinu. Balea niektore druhy SLS neobsahuje a potom drahe BIO pripravky. Tiez sa vyhybaj parabenom.

maxiva
26. apr 2016

silikon ma za ulohu ,aby vlasy vyzerali krajsie,aby mali viac lesku.ale su minimalne rozpustne vo vode,takze ostavaju na vlasoch ako nepreniknutelna vrstva.obaleny vlas dostane minimum vyzivy,tie vrstvy sa nabaluju,kazdym pouzitim samponu.vlasy zoslabnu,zacnu sa lamat.najhorsie su suche vlasy,lebo tie nedostavaju vlahu a rychlejsie sa znicia.z vlasov sa daju dat silikony dolu,len special,pripravkami,väcsinou ich ani kadernicka neda dolu na prvy krat.na taketo vlasy nechcu chytat farby,lebo sa nedostanu cez tu vrstvu.alebo skvele chytia,ale po par umytiach ide farba dole.....

surama
autor
27. apr 2016

@maxiva Tak nakoniec som si bola dať vlasy prestrihať..je to trochu úľava, aj mi ich preriedila...pýtala som sa kaderníčky na ten silikón, tak vravela, že je to tak...a že dokonca aj vlasy kvôli nemu rýchlo mastnejú

maxiva
27. apr 2016

@surama nic ine ako prestrihanie,respektive zriedenie by ti nepomohlo 😉uvidis za chvilu budes na riedenie chodit pravidelne