Ťažko utierateľná stolica

mitama
7. júl 2020

Ahojte, prosím o pomoc. Viem žeby som mala navštíviť lekára ale hanbím sa o tom hovoriť.
Mám 26 rokov a už asi 3 roky trpim problémom s vyprázdňovanim. Chodím na veľkú potrebu aj 5x do dňa. A stále sa neviem doutierat, stále je na toaletnom kúsok stolice. Miniem aj jeden toaletný pri jednej potrebe, nepomáha vlhceny toaletak ani sprcha. Po možno 10-20 čistení je to už ok, ale keď opäť idem na malú potrebu na wc, utriem sa zozadu a zasa to tam je. Mám z toho špinavé aj spodné prádlo :/ je to strašne obmedzujuce a nepríjemne. Bola som na chirurgii a mám vraj vnútorne hemoroidy. Mám tam aj trhlinky, svrbí má to, asi si to tam stále podráždim s tým toaletným. Je mi z toho už do placu. Skúšala som rôzne krémy od dubovej kôry po neviem čo. Užívala som aj psyllium, sušené slivky, na chvíľu zabralo ale teraz to je strašne. Momentalne užívam necelý mesiac zelené - chlorelu a jačmeň od green ways ale stále to je take.
Nemáte niekto prosím skúsenosť s týmto?
Ďakujem za každú radu

zenazaba
7. júl 2020

@mitama probiotika su pri takychto problemoch zaklad, jacmen a chlorella ti nepomozu, ale kombinovat ich mozes. Treba nejake kvalitne, napr. Probiofix alebo probiotika od Imunoglukanu. Tie od LR obsahuju malo bakterii. A treba ich uzivat pravidelne a dlhodobo, ked minies jedno balenie, hned treba dalsie. Gastroenterologovi by som sa nevyhybala, mozes mat v traviacom trakte aj nejaku prekazku, ktora zabranuje normalnemu odchodu stolice, napriklad spominane hemoroidy. Na druhej strane moze ist aj o neurologicky problem, poruchu inervacie zvieracov.

zuzka1117
7. júl 2020

@mitama probiotiká z lekárni su o ničom, tam už máš len mŕtve baktérie a užívať iba mesiac nema zmysel. To sa musí brať minimalne 4 mesiace

antoniatonka
7. júl 2020

a nebude to aj tym, ze skusas vsetko mozne a tym si si este viac uskodila, namiesto toho, aby si zasla na gastro? je na kazdej polikliknike ak sa nemylim

mitama
autor
7. júl 2020

@zuzka1117 to nie sú z lekárne probiotiká, ale firma LR, ktorá v prvom rade ponuka výrobky z aloe vera ale má aj probiotiká a iné veci. Z lekárni probiotiká viem že sú o ničom.

@antoniatonka No ja popravde až teraz som to začala riešiť, možno 4 mes dozadu. Dovtedy sa s tým dalo nejak fungovať ale teraz je to veľmi obmedzujúce.
@zenazaba Áno, asi máš pravdu s tými probiotikami. Zájdem za obvodnym a uvidím čo mi povie na to on a za kým má posle. Na chirurgii som už bola s tým.

mladena
7. júl 2020

bolesti sú určite z hemoroidov ale nie je možné aby ti v čreve neustále ostávala stolica, ak by bolo prázdne. Treba si dať spraviť niečo ako klistír, neviem či sú teraz nejaké modernejšie spôsoby a nechať nejakú dobu čreva vyčistené, možno úplne prehodnotiť svoje stravovanie a hlavne množstvo ktoré za deň zješ....... stolica je predsa dôsledkom jedla....to čo spomínaš tých pár zelených vecí a tak to je dosť málo, možno sa ti len zdá, že ked občas pridas nejaky vyzivovy doplnok je to niečo čo absolutne zaberie, ja neviem, drzim palce aby si sa takto netrápila