Tečenie z nosa pri športe

wewaaaaa
22. jún 2015

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na problém, ktorý pretrváva už niekoľko rokov. Mám 25 rokov a pri pohybe/športe mi neustále tečie z nosa, či už sa jedná o beh, bicyklovanie, korčuľovanie, letnú alebo zimnú turistiku, proste akákoľvek pohybová aktivita, pri ktorej sa trochu zadýcham. Soplím či je zima, či leto, ale vždy len pri športe, počas bežného dňa nie. Dosť mi to znepríjemňuje život, keďže bez športu nedokážem existovať. Alergiu zrejme nemám, chronické ochorenie pravdepodobne tiež nie.
Poraďte prosím, o aký problém môže ísť, poprípade akého odborníka navštíviť. Ďakujem za radu.

eeffka
22. jún 2015

@wewaaaaa to aj mne a nejak som necitila potrebu ist za odborníkom.. vezmem vreckovku a vybavene
ja taktiez pri prechode z miestnosti z rozlicnou teplotou, po horúcej polievke/caji

Kolegyna ma to iste nedalo jej pokoj, výsledok je vazomotoricka nadcha, riesenie v podstate ten kapesnik... ak sa nechces pchat liekmi..diagnostikoval ju alergolog

wewaaaaa
autor
22. jún 2015

@eeffka dosť ma to pri tom športe otravuje, už to chcem začať riešiť...veď len pri hodinovom behu sa vysmrkám aj 10 krát :( zájdem k tomu alergiológovi teda, ďakujem ti

pribinak
22. jún 2015

Pises, ze alergiu zrejme nemas...... Hm, toto sa tvari ako alergia

nikusssik
22. jún 2015

alergia na šport :D :D :D heh

h0sher
22. jún 2015

spravit testy na alergie, z dovodu enormného prekrvenia sliznice,ktora nestiha spravovat hlieny.....
navyse tecuce hlieny su cistenie tela takisto
kup si v lekarni ACC LONG alebo este lepsie solmucol 600mg je to troska dahsie,z usa super lacna zalezitost:
uzivaj 600 rano 600 obed 600 vecer:

wewaaaaa
autor
22. jún 2015

@pribinak určite si pôjdem dať urobiť ešte testy, či nemám nejakú alergiu, aj keď pred dvoma rokmi som na nich bola...ide ale o to, že pokiaľ nevykonávam žiadnu aktivitu, nemám tieto problémy...predpokladám, že alergia na prehriatie tela alebo čerstvý vzduch neexistuje :D

lara81
1. máj 2020

@wewaaaaa ahooooj. Podarilo sa ti na niečo prísť s tým tecenim z nosa pri športe? Ja som začala behávať a vždy po polkilometri mi začne tiecť a už to potom ma ani nebaví bežať keď mi od toho polkilometra vkuse kvapká z nosa.

wewaaaaa
autor
1. máj 2020

@lara81 Ahoj, nejako som to v podstate ani nedoriesila, spomenula som to obvodnej doktorke, ale podľa jej vyrazu tvare to nemala zaujem riesit a nezdalo sa jej to ako vazny problem...Skus preštudovat tu vazomotoricku nadchu a co na nu zabera

marca12
1. máj 2020

@wewaaaaa aj ja to takto mam a je to hrozne otravne,vsade smrkat a nosit vreckovku. Vnutri mam suchu sliznicu nosa a pri zmene teplot mi hned tecie z nosa. Pochodila som alergologa,orl a nic nenasli. Ziadne alergie,len na mna pozerali ako na debila. Ja som k orl isla s tym,ze mi vadi sucha sliznica a ked sportujem mi tecie z nosa. Tak sa len smial,ze si mam zabehat aj vnutri....touto poznamkou ma odradil a dalej som nepatrala po probleme. Jedine,co robil pchal do mna antibiotika. Alergologicka mi dala lieky na alergiu,aj ked ziadnu nezistila. Ale nic z toho nepomohlo

lara81
1. máj 2020

@wewaaaaa
@marca12 toto som si aj myslela, že lekári by ma len vysmiali ale je to naozaj veľmi obmedzujúce. Mne keď sa sopel spustí po tých 500m behu tak to už potom tečie stále a je to veľmi obmedzujúce a otravné. Už ani nechcem zabehnúť viac keď stále musím držať vreckovku pri nose..