Test na zistenie krvnej skupiny

danusa64
26. apr 2017

Ahojte, mate niektora skusenost s testami na zistenie krvnej skupiny z lekarne? Potrebujem si ju zistit kvoli vysetreniam po MA a gyn mi to vraj zistit nemoze, u obvodnej som neskusala, ale to cakanie a vysvetlovanie ma odradza, rada by som to poriesila tym testom ak to naozaj funguje...budem vdacna za vase skusenosti😉

evittam
26. apr 2017

@danusa64 Nespolahla by som sa na to. Ved chod k obvodnej a povedz co chces. Alebo darovat krv-to mas najrychlejsie😉

lucka08099
26. apr 2017

Krvna skupina by mala byt aj v zdravotnych zaznamoch. Ja ked som chcela vediet krvnu skupinu, len som zavolala sestricke do ambulancie a poprosila nech mi to pozrie.

danusa64
autor
26. apr 2017

Tak ja skusim rano zavolat obvodnej a popytat sa....
@evittam
@lucka08099 tak ja skusim rano zavolat obvodnej a popytat sa, keby to nebolo v zaznamoch tak mi ona spravy krvne testy?

diablikovci
26. apr 2017

@danusa64 pediatrička berie 4€ za zistenie krv. skupiny. Lebo mojej dcére ani nebrali krv pri národeni lebo nebola riziková keďže ja a môj muž mame RH +. Hnevá má to že sa tomu nerobí a pritom keby sa čosi stalo tak neviem akú krv má dcéra či A+ alebo 0+ 😕

danusa64
autor
26. apr 2017

@diablikovci ved prave ze to sa bezne nezistuje a clovek potom ked to potrebuje nema to odkial vediet..mna sa pytali na pohotovosti aku mam skupinu ked som povedala ze netusim tak len na mna krivo pozreli ako to ze to neviem...no doteraz som to nepotrebovala tak som to neriesila

lucka08099
26. apr 2017

@danusa64 ja to mam v zdravotnej dokumentacii od narodenia. Ale mala obvodna by mala take testy v pohode spravit

@diablikovci ale to je zvlastne. Lebo obe moje deti maju v zaznamoch krvnu skupinu. Lebo asi na 4 den v porodnici beru detickam krv z paticky na zistovanie, teraz uz neviem ci pisem dobre, ale nejakych alergii a pravdepodobne im vtedy zistovali krvnu skupinu.

A teraz si uz fakt nie som ista, ale mam dojem ze aj pristroj na crp dokaze zistit krvnu skupinu. Takze ak lekar pristroj ma, tak vysledky by mali byt o chvilku

martinoocka
26. apr 2017

teraz sa uz detom nezistuje rutinne krvna skupina pri narodeni, ak nie je dovod.mojej dcere tiez doteraz nezistovali.pytala som sa na to obvodnej, povedala len toto....ze uz sa to nerobi bezne, len ak treba.

lenkava77
26. apr 2017

@martinoocka Asi sa to robí len v niektorých pôrodniciach.

lucka08099
26. apr 2017

To som nevedela. Ja som si myslela ze sa to robi bezne.

evittam
27. apr 2017

@diablikovci Moje deti tiez nie su rizikove a viem krvnú skupinu oboch od narodenia - z porodnice.😉
@lucka08099
@martinoocka
Bolo to v prepustacej sprave. U dcerky som to vedela dokonca na druhy den ako sa narodila lebo sa pediatricka cudovala,ze ma krvnu skupinu otca-neviem co je na tom divne.....😀

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diablikovci
27. apr 2017

@evittam len že mojej nebrali krv v pôrodnici lebo uzto nieje povinne. Pri synovi brali on to mal aj v správe napísané, ale dcéra nie. A keď som sa pýtala pediatričky tak mi povedala, že za zistenie sa platí 4€.

evittam
27. apr 2017

@diablikovci Ved v poriadku. Ja sa s tebou nehadam....Pisem svoje skúsenosti.

evittam
27. apr 2017

@persica No neviem-radsej by som si dala u lekara zistit krvnu skupinu ako sa spoliehať na nejake testy.😉

natalka13
27. apr 2017

Ak sa dnes bezne nerobi OK, divne teda nacom sa dnes setri v zdravotnictve, ale starsie rocniky maju krvnu skupinu po prve vediet a po druhe napisanu urcite v zdrav.karte.

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danusa64
autor
27. apr 2017

@persica testt mi nestihli spravit, MA sa zistilo v 9tyzdni, tyzden pred prvou poradnou...
V karte to napisane nemam