Tetania a starostlivosť o dieťa

laurinka_21
2. mar 2017

Žienky,ktoré máte diagnostikovanú tetaniu,ako zvládate starostlivosť o dieťa?

zuzi0911
2. mar 2017

Ja som ju sice nemala diagnostikovanu,,ale stavy plus panicka porucha ano,,,bolo to tazsie nakolko ked mi prislo zle som bola vybavena x krat na pohotovosti,,no potom som sa akosi naucila hlavne ked uz som citila ze to ide,,niecim som sa rychlo zamestnala,,,dala magnezium z hlboka dychala a hovorila si vsetko je ok nic mi neni a ok

laurinka_21
autor
2. mar 2017

@zuzi0911 a ako to bolo keď si mala malé bábo? či plač a stres okolo bábätka stav nezhoršil...

diana20
2. mar 2017

Ja neviem akú máte tetaniu, vy, čo z toho robíte takúto vedu, ale ja ju mám tiež a nemám s ničím problém tak mi trpne všetko často, občas odpadnem, odkedy som tehotná trikrát som odpadla, ale že by som niečo s tým.nemohla robiť to nie.. normálny život žijem.. a moje dieťa tiež.. aj mi doktori povedali v 16tich keď mi na to prišli, že to ani choroba nie je.. tak nerozumiem naozaj čo sa niekomu deje keď stále čítam otázky ako ako žiť s tetaniou normálny život, alebo ako sa postarať o dieťa atď... to nie je v zlom, len mi prosím vás vysvetliť, čo sa vám všetkým vlastne deje, lebo ja mam pocit, že mám inú tetaniu..

balikova
2. mar 2017

@diana20 ja sice tetaniu nemam, ale ma ju moja kolegyna, aj kolega a funguju uplne normalne... maju raz za pol roka, rok, stav, kedy je im na prd, zvracaju, boli ich hlava, ale inak su celkom pouzitelni 🙂 kolegyna ma 4 rocneho chlapca, ktoreho normalne v pohode vychavava a kolega dokonca hraje dost intenzivne volejbal (kazdy tyzden dvakrat trening a pomedzi to este posilka)..

laurinka_21
autor
2. mar 2017

@diana20 no tak môže sa to prejavovať rôzne...U mňa tuhnutie svalov, bolesti svalov,zvýšená precitlivenosť, úzkosti...Buď rada,že ani nevies,že ju máš...

zuzi0911
2. mar 2017

@laurinka_21 mala som strach byt sama doma s babatkom,,,stavy som mavala skoro denne,,,no povedala som si dost,,a zacala s tym pracovat,,hlavne sa nebat to je hlavny spustac

majkam6
2. mar 2017

@laurinka_21 no ja ju mam asi 3rok.po strasnom porode a nasledne diagnozy mojho baba ma dali 'dole'
ale ako tiez velmi nechapem ako to myslis.ja mam latentnu takze ked mam velke tiky ci zasklby pripadne stuhnutost ci bars co tak zacnem rano s magne B6FORTE pred obedom si dam sumive magnezko a fungujem.ked ma sem tam chytia stavy uzskosti napr.ked sa malemu zhorsi stav ci mne fest piska v usiach(vkuse 6rok) tak sa prave kvoli detom premozem.proste spametat sa otriast a ked to nezvladas tak chod si po AD.a mam taky pracu kde si ziadne uzskostne prejavy nemozem dovolit.

laurinka_21
autor
2. mar 2017

@zuzi0911 ja sa nebojim...S malou som väčšinu času sama.najviac ma ničí keď plače alebo mrnci- to je pre mňa stresujúce...Preto sa snažím tomu zabrániť...Aký si mala pôrod?

somavi
2. mar 2017

@diana20
@laurinka_21 mam tetaniu a deti vychovavam bez problémov. Ale je to fakt nepríjemne , ked to príde . Tažko sa mi dycha , cela sa trasiem , mam pocit úzkosti , strašne mi buší srdce a som velmi unavená , musím sa premáhať vykonávať základne činnosti . Ale tak da sa to , co ine nam zostava 😊 Ja s tým velmi bojujem , verím , ze raz to prejde .

laurinka_21
autor
2. mar 2017

@somavi ja nemám stavy že sa trasiem ani mi nebusi srdce ale unavená som veľmi...Jasné že sa to dá zvladat,chcela som len vediet,či nás je viac

zuzi0911
2. mar 2017

@laurinka_21 ved to stres,,strach to jedno oboje su spustacom,,no porod tazky,,nepostupujuci,,vyvolany,,,a celkovo asi aj poporodna depka,,,a jedno z druhym

majkam6
2. mar 2017

a pomaha aj zamestnat mysel.napriklad ked som sama a chyti ma to tak zavolam manzelovy ci kamoskam a rozpravame o blbostiach a pritom fungujem robim dalej.polozim telefon a fungujem a zvacsa zabudnem na uzskost.

mima283
2. mar 2017

V pohodicke 😁 nie je to az take strasne 😁 mavam dost casto take stavy ze nic nezvladam nestiham, je mi to placu, chvejem sa, mam pocit akokeby som bola uz pretazena alebo co, potom sa sprepacenim dogrcam, poviem si ci mi n**ebe, oplachnem sa, vystiskam maleho a zacnem sa s nim hrat. Ale este asi hodinu mi potom zviera zaludok. Proste mam taku uzkost. Ospravedlnujem sa za vyjadrovanie, ale tak to u mna prebieha 😁

myskahryzka
2. mar 2017

@diana20 110% suhlas. Netreba sa moc sledovat a nezamienat si obycajnu unavu s tetaniou.

janulajanula1977
2. mar 2017

@diana20 Tak ale tehotna trikrat odpadnut - to nie je bohvieco...

eliska13
2. mar 2017

@janulajanula1977 ina by uz lezala na pozorovani v nemocnici, ona sa otrasie a ide dalej.A o tomto tie vsetky uzkosti PP tetanie su.O nasom prezivani, o tom ako si chorobu ci zly pocit pripustime🙂
kym jedneho strach prevalcuje a skonci na pohotovosti druha otvori okno zhlboka dycha a snazi sa zaujat pozornost niecim inym.Staci si dat do google ako zvladat neurozy, alebo chodit k psychologicke
je to stav neprijemny, ale netreba to prehanat
treba doplnit minersly a nemysliet na dalsi zachvat a mat strach da sa to naucit

diana20
3. mar 2017

@laurinka_21 ale všetko toto mám aj ja, potom je to aj o psychike podľa mňa... tetaniu pocitujem stále ako keď mi trpnu prsty ruky, nohy, dokonca dasna a pery a keď sa mi zle dýcha a tak... úzkosti tiež hlavné keď idem v autobuse, kde je veľa ľudí.. raz za čas tp príde na mňa nečakane a odpadnem normálne na pár minút tak, že si nič nepamätám.. ale nestresujem, poznám svoj stav a viem, že buď ešte odpadnem cez deň alebo aj nie, budem veľmi unavená no tak si lahnem s malým poobede, dovtedy vydržím..
@janulajanula1977 nie je to bohvieco, ale mám tetaniu, minerály sa mi vytracaju z tela ešte rýchlejšie, mám nižší tlak ako obyčajne takže je to normálne.. naposledy som odpadla hneď ráno a sla som potom do roboty... tetania podľa mňa nie je nič vážne, cítim, že ju mám každý deň, ale všetko sa s ňou dá robiť tak ako bez nej.. skoro stále..

somavi
3. mar 2017

Baby beriete nejake doplnky výživy ? Teda magnezium a este nieco ?