Tetánia a život s ňou

balaja
20. apr 2015

Ahojte babenky 🙂 Pred rokom som skolabovala, diadnoza tetania. Ok. Dala som sa dokopy, mam syna 9 ročneho, znova som v robote. Ale i po roku stale cítim, že som to niesom ja. Už nemám taku výdrž ako predtým, časte unava a klasicke príznaky k tetanii. Len mi to lezie na nervy. Viem musim si upraviť režim, oddychovať, nenervačiť sa aj sa mi to darí a myslím si fayn už som v pohode a zas to preženiem a som na pol dna hotová. Chceme s priatelom dalšie dieťatko, moc si ho prajeme len tu potvoru tetešku musim dako zo seba dostať 🙂 Ak máte niektoré skúsenosti s touto potvorou budem rada ak sa mi ozvete 🙂

haslerka27
20. apr 2015

ahoj ,ja mam tetaniu a prekonala som silne tetanicke krce,kedy som mala v krci nohy,prsty na rukach,a pas....mala som problemy s dychanim,lezala som v nemocke lebo mali podozrenie aj na sklerozu...ale nastastie lumbalka to vylucila.ja som tiez dost temperamentny typ cloveka,ale snazim sa byt v pohode...nenervacit a nedepkovat pre bludy...da sa povedat ze tehotenstvo mi dost pomohlo..vtedy sa mi vyriesili skoro svetky moje zdr.problemy....znormalizovali sa.mam aj gastritidu,bolesti chrbtice takze tetania je momentalne v pohode....ale viem,ze kebyze sa stresujem,opat dostanem krce,a to nechcem.vtedy mi to diagnostikoval traubner....

jaya47
20. apr 2015

@balaja Ahoj, skus sa pozriet do inych tem, napr. tu https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/ako-prekonat-stav-ked-na-vas-pride-tetania/
Mozno ti to pomoze 🙂

draconus
21. apr 2015

Tento skvelý motivátor učí aj relaxačné techniky. Má tam aj e-book na stiahnutie zdarma http://bit.ly/1yNo6CW

ifrit
23. apr 2015

@balaja Ahoj, ja mám tetániu už 6 rokov a teraz pomaly začnem 7 mesiac tehotenstva, tak ak sa chceš niečo popýtať, kľudne mi pošli správu. Ja som ju dostala v 21.roku, ráno som doma zrazu len odpadla a keď som sa prebrala, tak som mala silné kŕče všade, aj som na chvíľu oslepla. Zistili mi, že telo si nedokáže udržať draslík a magnézium. Sú totiž i tetánie, ktoré majú výlučne psychický podklad. Môj prípad to však nie je, čo je možno horšie. Doteraz som nemala žiadne problémy, lebo som mala upravenú stravu, bohatú na minerály, dostatok pohybu - pilates, prechádzky a tak. Keď som však otehotnela, zmenilo sa to a mám zdravotné problémy, ktoré s touto potvorou súvisia. Bábätko vyzerá byť zatiaľ zdravé, ale ja nie som....od prvého mesiaca ma dali na rizikové, 2x som odpadla, veľa som vracala a aj schudla. Doktorka mi v 2.mes. povedala, že si mám dobre rozmyslieť, či chcem to dieťa, lebo mám rátať s tým, že hocikedy môžem dostať záchvat a prísť oň. Aj teraz v takomto pokročilom štádiu. Rodiť budem určite cisárskym, lebo nemôžem predýchavať kontrakcie, ani tlačiť. Keďže je tehotenstvo veľká záťaž na moje telo, tak sa niekedy stavy zhoršujú - väčšinu dňa preležím alebo prespím. Ako si písala, že sa unaviš. Tak teraz ja ani neprejdem do únavy, ale totálneho vyčerpania. A na druhý deň potom už len odpadávam a vraciam. Gynekológ mi zvýšil dávky Magne B6, avšak moja neurologička ma upozornila, že pokiaľ sa dá, nemám nič brať, lebo to má vplyv na dieťa. Akurát v utorok idem na kontrolu neurológovi, tak som zvedavá, čo mi povie teraz.

eryka03111978
8. jan 2019

Ahoj baby a odkiaľ mam vedieť ze mam tetaniu

balaja
autor
9. jan 2019

@eryka03111978 ahoj, neurológ ti ju určí, ale musí byť dobrý, mne až druhý povedal jasne čo mi je. Držím palce. Dá sa s ňou žiť len.

miska569
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sara9567
18. jan 2022

@ifrit Dobry deň poradíte mi?